CANLI SPOR HABERLERİ


SPOR BASINI
Fanatik Sporx Nalkapon
Ntvmsnbc Spor Internet Spor Türkiye Jokey Klubu
Maçkolik Türk Spor Bilyoner
Fotomaç Trt Spor Showtv Spor

TÜRKİYE LİGLERİNDE PUAN DURUMU

ETİK KURULU RAPORU KESİN DEĞİL

Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Atalay, futbolda şike iddialarına ilişkin Etik Kurulu'nun hazırladığı raporun "nihai rapor" olmadığını, yeni delillere ve alacakları savunmalara göre kesin raporu hazırlayacaklarını, kanaatin değişebileceğini, sürecin henüz bitmediğini bildirdi. Prof. Dr. Oğuz Atalay, yaptığı yazılı açıklamada, 20 Temmuz itibariyle ellerindeki delillere göre incelemede bulunduklarını ve 340 sayfalık geçici bir rapor hazırladıklarını anlattı.

SAVUNMA HAKKI OLMADI

Atalay açıklamasında şu bilgileri verdi: "Kesinlikle ceza ve yaptırım önerisinde bulunmadık. Sadece o günkü delillerin ışığında Türkiye Futbol Federasyonu yönetimine kanaatimizi bildirdik. İnceleme devam ediyor. KESİN Rapor Henüz HAZIRLANMADI. 20 Temmuz'dan sonra yeni delillere ulaşıldı, soruşturmada gizlilik de kalktı. Biz o raporu hazırlarken, savunma hakkını bile yerine getiremedik, çünkü gizlilik vardı, kimseyle görüşme şansımız yoktu. Şimdi savunmaları da alacağız ve yeni rapor yazacağız.Bu raporda kanaatimiz değişebilir. Yönetim de yeni raporu dikkate alıp, delillere ve vicdani kanaatine göre karar verecek." Atalay, TV programlarında bilinçsizce yorumlar yapıldığını kaydederek, "Hukuki bilgisi olmayan kişiler, izleyicilerin karşısına çıkıp gereksiz, zamansız ve yersiz konuşuyor" diye konuştu.

Prof. Dr. Oğuz Atalay, "raporu basına kimin sızdırdığını bildiklerini" ama şu an bu konuda açıklama yapmayacağını ifade etti. Atalay şöyle konuştu: "Rapor kesinlikle federasyondan sızdırılmadı. Bu konuda eminiz. 340 sayfalık rapor, kozmik odamızdaki kasada tutuluyor. Ne dışarı çıkarıldı ne de kopyalandı. Zaten raporun tamamı ele geçirilmedi, 38 sayfalık özet bölümü gazetelerde yer aldı. Nasıl ve kim tarafından sızdırıldığına ilişkin ciddi tespitlerimiz var. Bunları daha sonra açıklarız.Şimdi konuşamayız.

.
Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.