VATAN HAİNLİĞİNDE SINIR YOK

 


FETHULLAH GÜLEN TARAF'TAN SONRA KÜRT TV SİNİ DE KURUYOR

AKP’nin ilgi görmeyen Kürtçe devlet televizyonu ardından ilk özel Kürtçe TV’yi de Gülen Tarikatı kuruyor. Fethullah Gülen Tarikatı tarafından hazırlıkları aylardır yapılan ilk özel Kürtçe TV'si bu ay Antep merkezli olarak yayına başlıyor.

Türkiye'de TRT 6'ten sonra uydu üzerinden yayın yapacak ulusal ilk özel Kürtçe TV'yi Fethullah Gülen Tarikatı kuruyor. Kendi okularında Kürtçeye yer vermeyen tarikatın Kürtçe TV girişimi dikkat çekiyor.

Yaklaşık 6 ay önce hazırlıklarına başlanan özel Kürtçe TV için Antep'te stüdyo ve yayın merkezi kurulurken, Samanyolu televizyonunda yayınlanan birçok dizilerin Kürtçe dublajı yapıldı.

BEKLENEN OLDU KÜRTÇE TELEVİZYON YAYIN HAYATINA BAŞLADI (Şerefsizliğinize Madalya Takın)


 

 

GÜLEN'İN GAZZE MÜLAKATINDAKİ SÖZLERİ MUHABİRİDE ŞAŞIRTTI


Bir ABD gazetesine konuşan Fethullah Gülen, İHH’nin adını yeni duyduğunu ve organizatörlerin yardımı göndermeden önce İsrail ile bir anlaşma yapmaları gerektiğini söyledi.

Amerika’nın en çok satan gazetelerinden Wall Street Journal, dün Fethullah Gülen ile yaptığı röportaja sayfalarında yer verdi. Joe Lauria imzasıyla “Münzevi İmam Gazze filosunu eleştirdi” başlığıyla verilen yazıda, şöyle denildi: Türkiye’nin en etkili dini lideri, ABD’de oturan münzevi İmam Fethullah Gülen, İsrail’in izni dışında yardım yapmaya çalışan Türkiye öncülüğündeki filoyu eleştirdi.

Bir Amerikan haber kuruluşuna verdiği ilk röportajda konuşan Bay Gülen, İsralli komandolarla Türk yardım gönüllülerinin ölümcül çatışmayı haber kanallarından izlediğini anlattı ve “Gördüğüm hiç hoş değildi, çirkindi” dedi. Gülen, organizatörlerin, yardımı göndermeden önce İsrail ile bir anlaşma yapmayı başaramaması, otoriteyi hiçe sayma anlamına gelir ve çok meyve veren sonuçlara yol açmayacaktır “diye konuştu.

Bu çekimser sözleri, Türkiye’nin filodakileri İsrail’de iki gün tutuklu kalıp ülkeye döndükten sonra kahramanlar gibi karşılamasının ardından geldi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in hareketlerini ” kabadayılık “ ve ” tarihi hata “ olarak lanetlemişti.

Gülen'in en dikkat çekici sözü " İsrail'den izin ALMADAN YAPILACAK HERŞEY otoriteye BAŞ KALDIRIDIR " şeklinde oldu. Bu söze roportajı gerçekleştiren roportor Joe Lauria çok şaşırdığını ifade etti.

Gülen, röportajı Amerika’nın en çok satan gazetesi Wall Street Journal’a verdi. Geçtiğimiz yıl ABD’li medya baronu Rupert Murdoch’a satılmasının ardından özellikle sağ yayınlarıyla dikkat çeken WSJ, İsrail’in Mavi Marmara’ya düzenlediği operasyonun ardından yaptığı Türkiye karşıtı yayınıyla dikkat çekti.

Hatta gazetenin yazarlarından Robert Pollock, önceki gün yayınlanan yazısında “Gemideki Türk ” barış aktivistlerinin “ İsrailli askerlerin gelişini Hitler’in SS’lerinin gelişi gibi aldıklarına hiç şüphem yok. Türkiye’nin son yıllardaki gidişatını izlemek, bir ulusun deliliğin pençesine düşmesini izlemeye dönüştü.

Türkiye’yi daha doğrusu Batı yanlısı Türkiye’yi kim kaybetti sorusunun yanıtı çok açık, Türkler bunu kendileri yaptı. Şimdi ortaya çıkan soru da Türklerin önümüzdeki dönemde bölge barışına daha ne kadar zarar verecekleri” ifadelerini kullandı.

Zaman gazetesinin internet sitesi ise Gülen’in WSJ’ye gemi baskınından önce yazılı röportaj verdiğini, iki hafta sonra fotoğraf çekildiği sırada baskınla ilgili kısa bir değerlendirmenin söz konusu olduğunu açıkladı.

 

 

HABERİN NOTU:

Haberin notuna bazen bir TIK YETER

 


CIA'NIN KÜRT RAPORLARI
TARAFLARI BELLİDİR
TURKiYENiN EN AHLAKSIZ ADAMI AHMET ALTAN

 
istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss