TARAFLARI BELLİ CASUS GAZETESİKOCASI CIA GÖREVLİSİ UZMAN AJAN

Kocasi gibi kendiside Ortadogu uzmani olarak CIA de var olan TARAF Gazetesi Genel Muduru Yasemin ÇONGAR Boluculerle olan yakin isbirligi cercevesinde Hukumet ve Fetullah Gulen uzerinden Turkiyeye Körün gözüne sokarcasina OPERASYON yapayim derken gun geçmiyor ki Kendisiyle beraber TARAFLARI Belli Gazetenin zulasi PATLAMASIN..Hemen her gun TURK SILAHLI KUVVETLERINE saldirarak terbiye etmeye calisan anlayisin temsilcileri yurticindeki gafletorlerle isbirligi yapanlar gercekte PKK'nin kucagina oturmus Uşaklasmis BÖLÜCÜ Milli Kimlik ve BENLiK lerini kaybetmis ABD uşagi CIA hizmetkarlarindan baskasi degillerdir

KOCASI M.CHRiS MASON

M. Chris Mason, Afganistan, Pakistan ve Hindistan tarihi ve etnografyası konularına odaklanan Kültür ve Çatışma İncelemeleri’nde görev yapan bir Kıdemli Araştırma Görevlisi’dir. Bay Mason Haziran 2001’den başlamak üzere dört yıl süreyle Dış İşleri Bakanlığı’na bağlı Siyasal Askeri İşler Bürosu’nda Afganistan Siyasa Görevlisi olarak görev yapmış, Uluslararası Güvenlik Destek Gücü’nden (ISAF), Silahsızlandırma Programı (DDR) ve Afgan Ulusal Ordusu’na (ANA) kadar pek çok alanda ABD güvenlik politikaları geliştirmiş emekli bir Dış İşleri görevlisidir.

Bay Mason, Dış İşleri Bakanlığı’nda görevli iken, Afganistan’da farklı grup ve aşiretler ile bunların yerlerinin belirlenmesine ilişkin bir takım gizli projelerde istihbarat topluluğuyla yakın çalışma içinde olmuştur. Kendisi, Dış İşleri’nde söz konusu ülkenin (Afganistan’ın) tarih, kültür ve etnografya uzmanı olarak kabul görmüş ve CIA’nin Paştun Kızıl Hücresi’nde görev almıştır.

Bay Mason 2005’te, Pakistan sınırındaki İl Yeniden Yapılandırma Takımı’nda (PRT) Siyaset Görevlisi olarak çalıştı. Bölgedeki ABD hükümetine bağlı tek kıdemli sivil görevli olarak, bölge valisi ve ABD Ordusu manevra elemanlarıyla geniş bir alanı gezmiş ve bölge çapında Şura toplantılarının ve binlerce Afgan’ın katıldığı konuşmaların düzenlenmesine katkıda bulunmuştur. Bu tur öncesinde Bay Mason, Ocak 2002’den başlamak üzere, güvenlikle ilgili çeşitli projelerle ilgili olarak, Afganistan’ı sık sık ziyaret etmiştir.

Bay Mason, şu anda aynı zamanda, Washington’da Gelişmiş Güvenlik İncelemeleri Merkezi’nde Kıdemli Görevli’dir ve Virginia, Quantico’da Donanma Gelişmiş Kültür Öğrenimi Merkezi (CAOCL) Güney Asya Masası Görevlisi olarak hizmet vermektedir; kendisi Virginia’da, Donanma sınıfları için Afganistan’a ilişkin sınıf programı ve uzaktan öğrenim programları geliştirmiş ve Afganistan Harekatçısının Kültür Rehberi’ni yazmıştır; bunlara ek olarak, Afganistan’a gönderilen Denizciler’i eğitmektedir. Bay Mason, Ulusal Savunma Üniversitesi, Ortak Özel Operasyonlar Üniversitesi, Fort Bragg, RAND, DynCorps’ta ve Donanma Lisansüstü Okulu’nda Afganistan’da etnografya ve isyana karşı koyma konularında dersler vermektedir.

Bunlara ek olarak, Bay Mason Rochester Institute of Technology’de (RIT) Güvenlik İncelemeleri Master Programı (MSS) için İsyana Karşı Koyma dersi ve Afganistan’a gönderilecek askeri personele eğitim veren (ABD ordusunun gezici) Liderlik Geliştirme ve Sürdürülebilir Barışı Koruma Eğitimi (LDSEP) programı dahilinde Afganistan tarihi, kültürü ve Taliban üzerine dersler vermektedir.

1990 yılında Yurt Dışı Hizmetleri’ne katılmadan önce, Bay Mason 1977-1979 yılları arasında Güney Amerika’da Barış Gücü gönüllüsü olarak, 1981-1986 arasında aktif görevde donanma subayı olarak, topçu subayı (USS John Young, DD973), ileri gözetleyici (12. Donanma Alayı, 2. Tabur) ve deniz topçu ateşi subayı (2. ANGLICO Airborne). M. Chris Mason, Donanma Uzman Paraşütçü Madalyası, Donanma Başarı Madalyası, Kore Savunma Madalyası, İnsani Hizmet Madalyası, Zimbabve Ordusu Paraşüt Nişanı, ABD Dış İşleri Üstün Şeref Madalyası ve başka nişanlarla ödüllendirilmiştir. Carnegie Mellon Universitesi’nden lisans, Donanma Üniversitesi’nden Askeri Eğitim’de yüksek lisans dereceleri almıştır ve şu anda Washington’da, George Washington Üniversitesi’nde Güney Afrika Tarihi doktorası üzerinde çalışmaktadır.

Culture & Conflict Review Makaleleri:
Alınmamış dersler, Cilt.1, No. 2, Aralık 2007.
Diğer Yayınlar:
Terörizm, Ayaklanma ve Afghanistan (PDF) -Thomas H. Johnson ve M. Chris Mason, 21. Yüzyıl’da Terörizme ve Ayaklanmaya Karşı Savaş, Uluslararası Perspektifler, Cilt 2. Kaynaklarla ve Kolaylaştırıcılarla Savaşmak, yay. James J. Forest, Praeger Security International, 2007.
Taliban’ı ve Afganistan’da Direnişi Anlamak. (PDF) (Text formatı) -Thomas H. Johnson ve M. Chris Mason
Orbis: A Journal of World Affairs 51, Cilt. 1, 20072006

TÜYÜ BiTMEMiŞ YETiMiN HAKKINI MÜSLÜMANLARI KATLEDEN ABD UŞAĞI CIA AJANLARININ OPERASYON GAZETESiNE TEŞViK OLARAK VERDiLER

Alkım Basım Yayın Dağıtım Ticaret Ltd. Şirketi Hazine’ye “Bana teşvik verin” diye başvuruyor ve başvuruda 15 Ocak 2007 tarihinde kabul ediliyor.

Şirket, yeni yatırım için Hazine’de KDV teşviği alıyor. Yani KDV muafiyetinden faydalanıyor.

Yatırımın büyüklüğü 3 trilyon 653 milyar 543 milyon (eski) Türk Lirası.
Günümüzün parası ile yaklaşık 4 milyon TL.

Alkım ne için bu kadar para harcıyor?

Teşvik belgesi, yabancı para cinsinden talepte bulunulmadığını ortaya koyuyor. Yani ithalat ya da ihracat yapılmayacak.

Alkım’ın 85530 No’lu teşvik belgesinde yatırım kalemleri şöyle sıralanıyor:

“120 KİŞİLİK Okuma Bölümleri,
48 KİŞİLİK Okuma Tiyatrosu,
72 KİŞİLİK Seminer Salonu, Sergi Salonu
3 ADET Çalışma Odası
5 ADET Aktivite Odası”

****

Bu dev tesisin adresi “Mühürdar Caddesi no.60 Kadıköy/İstanbul”.

Teşvik alındıktan 10 ay sonra, 15 Kasım 2007 tarihinde Taraf Gazetesi kuruluyor.

Bir kısım medya vergi cezaları ile baskı altına alınırken, Taraf’ın kuruluşunda can suyunu Hazine veriyor.

Teşvik talebinde ilginç olan ise istihdam taahhüdünü büyüklüğü. Alkım “KDV teşviği verin ilave 100 kişi daha çalıştıracağım” diyor. Oysa zaman içinde pek çok insan gazeteden ayrıldı. Yeni yatırımda halen 100 kişi çalışıyor mu ORASI TARTIŞILIR.(!)

 

 

TARAFI Belli gazetenin dagitimini ise şu anda BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN damadinin şirketi Çalık Grubu Yapiyor

HABERİN NOTU:

Onlar artık taraf gazetesinde YOK..

ABD devşirmesi aylık 60 bin liraya satılan tiyniyetsizler ne kadar yalanlasalarda gerçek Dünyanın her yerinde aynıdır onlarda limon gibi sıkıldıktan sonra klozete gittiler .Ahmet Altan ve Ekibi Yasemin Çongarla birlikte gazeteden geri çekildiler ne kadar inkar etselerde güvenilir kaynakların haberine göre resmen kovuldular.

Haberi veren kaynaklar kovulma haberinin doğru olduğunu gazeteden yapılan açıklamalarla bu ekibe yapılan teşekkür manşetlerinin gerçeği yansıtmadığını ısrarla bildirdi.

Vatan haini işbirlikçilerin Dünya'nın her yerinde en son gidecekleri tek yer klozettir.Sifonun çekilmesi ise kullanılma tarihlerine bağlıdır anlaşılan o dur'ki deşifre olduktan sonra bu tarih kendileri için fazla uzun sürmedi.

Türk Silahlı Kuvvetlerine saldırı ve Türk Ordusunun Kafeslenmesi Operasyonundaki görevlerinin tamamlanmasıyla birlikte diger piyonlarla birlikte aynı kutuya konularak sifonları çekildi.


CIA'NIN KÜRT RAPORLARI
TARAFLARI BELLİDİR
TURKiYENiN EN AHLAKSIZ ADAMI AHMET ALTAN

 
istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss