ÇAĞLAYAN'IN FATURASINDAKİ MURAT YILMAZ

 

ZAFER ÇAĞLAYAN'IN GÖSTERDİĞİ FATURANIN SAHİBİ REZA ZARRAB'IN KAPTANI


ESKİ Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın 700 bin liralık kol saati faturasında imzası bulunan Murat Yılmaz'ın, İranlı işadamı Reza Zarrab'ın Bodrum'da yaşayan kaptanı olduğu ortaya çıktı.

Eski Bakan Çağlayan TBMM'de hakkında verilen önergenin tartışıldığı sırada kürsüden bir belge gösterdi.

700 bin liralık kol saatinin hediye olup olmadığı yolundaki eleştirilere yanıt veren Çağlayan "Saati Zarrab aldı ama parasını ben ödedim. Garantisi benim adıma" açıklamasını yapmıştı.

Zafer Çağlayan'ın, Meclis kürsüsünden elinde salladığı faturanın adres kısmında alıcı olarak Murat Yılmaz ismi ve Bodrum'da bir adresin olduğu dikkat çekti.

Umurca Mahallesi'ndeki söz konusu adreste üç yıldır 38 yaşındaki Murat Yılmaz'ın oturduğu belirlendi.

Murat Yılmaz'ın,

Reza Zarrab'ın kaptanı olduğu ve yardımcısı Ejder isimli kişi ile 17 Aralık operasyonundan 3 gün sonra, sivil polis ekiplerince İstanbul'a götürüldüğü, üç gün süren sorgulamanın ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Murat Yılmaz'ın Reza Zarrab'ın Bodrum'da yaz aylarında eşi ile birlikte tatilini geçirdiği lüks 46 metre uzunluğundaki Malta bayraklı '60. Years' yatının kaptanı olduğu belirtildi.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK YOLSUZLUĞU..

Başbakan Erdoğan her ne kadar montaj dublaj sondaj desede çelişen açıklamalarıyla kendilerini ele veren yolsuzluğa bulaşmış eski hükümet üyeleri Erdoğan kabinesiyle AK partisinin gerçekte ismi gibi AK olmadığını ortaya çıkaran skandal niteliğindeki beyanlarına meclis kürsülerinden devam ediyorlar

Türk milleti olaylara gerektiği kadar ilgi göstermesede yapılan açıklamalarla ortaya çıkan gerçekler Türk halkının Cumhuriyet Tarihinin en büyük yolsuzluğuyla karşı karşıya bulunduğu gerçeğini değiştiremiyor.

Erdoğan ve hükümet kanadından gelen açıklamalar önceden inkar edilen sonrasında itiraf edilen skandallar Erdoğan hükümetini deve kuşuna çeviriyor dolayısıyla son dönemde Erdoğan'ın saldırganlığının arkasında "acaba gündemi değiştirme arzusumudur?" sorusunu akıllara getiriyor


17 Aralık süreciyle ilk açıklamalara baktığınızda bugün mecliste savunma yapan eski bakanların hemen hemen hepsi ortaya çıkan kayıtların tapelerini yalanlamış ve Başçalan başta olmak üzere inkar yolunu seçerek ortaya çıkan skandallar zincirini yok hükmünde kabul etmişlerdi

Ancak geçen süreçte önce Başbakan Erdoğan Yargıya müdahalesinde Adalet Bakanı ile görüştüğünü o süreçte Adalet Bakanı olan Sadullah Ergin'de Başbakan'ın kendisini aradığını Aydın Doğan ile ilgili gelişmeleri sorduğunu ifade etmişti

Kendisi bu açıklamaları yaparken farkındamıydı bilinmez ancak karşılıklı olarak yapılan bu açıklamalar aslında ortaya çıkan tapeleri doğrular nitelikteydi.

Halbuki ortaya çıkan tapelerin hemen hepsi Başbakan Erdogan'ın ifadelerine göre ya montaj olmalıydı yada dublaj

Bugünlere gelindiğinde meclise getirilen fezlekelerle savunma yapmak üzere söz alan eski bakanlar artık Reza Zarrab'ı tanımadıklarını ifade etmiyorlar hatta bunlardan Zafer Çağlayan büyük bir pişkinlikle kolunda ki 700 bin liralık saati Reza Zarrab'ın aldırdığını ancak olağanüstü bir pişkinlikle parasını kendisinin ödediğini doğrudan ifade ederek meclis kürsüsünden körün gözüne sokarcasına konuşma yapabiliyor.

Bu durum olsa olsa Türk Milletinin akıl sağlığıyla oynamaktır ancak milletimizinde soyguna seyirci kalmaması gerekmektedir.Dün gemiciklere ilgi göstermeyen halkımız bugün ne yazık'ki filocuklarla karşı karşıya kalmıştır.

Düne kadar Erdoğan'ın haber kliplerinde dönen Reza Zarrab için söylediği hayırsever işadamı söylemi de değişerek Reza Zarrab ile fotolarının kullanılmaması talimatlarına dönüşmüştür.Halbuki kendi deyimiyle böylesi " hayırsever bir işadamıyla !" alınan görüntülerinin nasıl bir zararı olabilir ki !?

Ya eski içişleri bakanına ne demeli evini satmış yakalanan banknotlar sattığı evinin paralarıymış! öncelikle öyle bir içişleri bakanı düşünün ki olağanüstü değerli bir eve sahipmiş sattığı evden aldığı paralarını ancak para makinalarıyla sayabiliyor..Adama sormazlar mı? nereden buldun diye? ama sormaz benim halkım!..

Sonrasında siz ev yada herhangi bir gayrimenkulünüzü satsanız satmadan önce evinize yada ofisinize 4 tane para kasası oda yetmez para makinaları almaya mı gidersiniz ? yoksa bankada hesabınız yoksa bir hesap mı? açtırırsınız !..

Hesapların sorulmadığı yapanın yanına gemicik kaldığı komik bir ülkede yaşıyoruz ve gülüyoruz ama ACI ACI.. sorarım sana bunların hesabını HACI diyen milletimiz YOK!..

 

 


TIKLA
ZAFER ÇAĞLAYAN'A BİR YALANLAMADA PATEK FİRMASINDAN
ÇAĞLAYAN'IN FATURASIDA SAHTE ÇIKTI

Casus Gazetesini Tıkla  

istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss