YASİN EL-KADI SORUŞTURMASI


Yasin El Kadı (ortada), BM listesinden çıkması nedeniyle Cidde Hyatt Otel’de verdiği davette…


"Neler Konusmuslar Neler Soylemisler Allah'a Cok Sukur Ediyorum'ki Turkiye Bunların Zamanında Bir Savasa Falan Girmemis"--- Basbakan Yardımcısı BULENT ARINC / 12.03.2009 dedi..

BÜYÜK BALIK OPERASYONDAN ÖNCE KAÇTI !..

Yasin el Kadı… Mısır Kahire doğumlu Suudi iş adamı… 59 yaşında, evli, 7 çocuk sahibi, çocuklarından biri Amerikan vatandaşı. El Kadı, Recep Tayyip Erdoğan ile Cüneyt Zapsu’nun evinde 1994 yılında tanıştı; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten hemen sonra…

Yasin el Kadı’yı Cüneyt Zapsu’yla tanıştıranlar da Mustafa Latif Topbaş ve Murat Ülker’di… O tarihten bu yana Erdoğan ile el Kadı arasındaki ilişkiler hep iyi gitti. Hatta öyle ki 12 Eylül saldırılarının hemen ardından Birleşmiş Milletler’in “terör finansörü” olarak ilan edilen ve mal varlığı tüm dünyada dondurulan Yasin el Kadı’ya Erdoğan sahip çıktı ve “Kendimden ne kadar eminsem ondan da o kadar eminim” dedi.

Bu sözlerin ardından Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), BM kararı doğrultusunda Yasin El Kadı ile ilgili bir inceleme başlattı. İnceleme sonucunda hazırlanan rapor, şok eden tespitlerle doluydu. Raporda, Yasin el Kadı ile Mustafa Latif Topbaş, Ülker Grubu, Cüneyt Zapsu, Mehmet Fatih Saraç arasındaki akçalı ilişkiler gözler önüne seriliyordu..

Rapor, savcılığa gönderiliyor, ancak bir şekilde sümen altı ediliyordu.

Bu arada bırakın batı basınını, Arap basınında bile Yasin el Kadı, “Erdoğan’ın kasası” olarak adlandırılıyordu.
Bu arada BM kararları uyarınca Türkiye’ye girmesi yasak olan Yasin el Kadı, Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla Türkiye’ye serbestçe geliyor, MİT Müsteşarı Hakan Fidan başta olmak üzere resmi temaslarda bulunuyor ve bu arada iş ilişkilerini de birçok şirket üzerinden sürdürüyordu..

Her ne kadar 2013 Eylül ayı itibarı ile BM’nin listesinden çıkmasına rağmen ABD’nin yakın takibinde olan Yasin el Kadı, Türkiye’de Erdoğan’ın desteğiyle istediği gibi at oynatıyordu.

Ta ki önceki güne kadar...
Evet, 100 milyar dolarlık yeni yolsuzluk soruşturması kapsamında gözaltına alınması istenen 41 kişinin arasında Yasin El kadı da bulunuyordu.

Fakaaat, savcının gözaltı talebine hem polisin hem de jandarmanın direnmesi sonucu ortaya çıkan boşluktan yararlanan Yasin el Kadı, soluğu Cidde’de aldı.

 TIKLA

PIRLANTACI BİLAL;
"HIRSIZLIK BABADAN OĞULA GEÇER"-RECEP TAYYİP ERDOĞAN-

 


Kurtuluş Savaşını Yok Saydılar

 

1-DURMAK YOK YOLA DEVAM !.. TIKLA DEVAM ET !..
2-DURMAK YOK YOLA DEVAM !.. TIKLA DEVAM ET !..
3-DURMAK YOK YOLA DEVAM !.. TIKLA DEVAM ET !..

 

HABERİN Notu:

Başbakan Erdoğan; Berat Albayrak ile evlenen kızı Esra'nın kına gecesini, işadamı Mustafa Latif Topbaş'ın villasında yapmasaydı, bu öykü çıkmazdı.

ANAP kurucularından ve eski İstanbul İl Başkanı merhum Eymen Topbaş ile bu aileyi tanıdık.

Mustafa Latif Topbaş, Eymen Topbaş'ın amcasının oğlu. Bir siyasi yakıştırma yapmak istiyorum. 1996'da, yani AK Parti kurulmadan önce, Mustafa Topbaş, Ülker ailesi ile ortak AK Gıda'yı kuruyor.

Kamuoyuna AKP'nin kuruluşu, Green Park Oteli'ndeki toplantı sırasında gelen ampul önerisinden "AK" isminin türetildiği biçiminde yansımıştı.

Eymen Topbaş'ın kurduğu Hisar Tekstil'i, merhum siyasetçi/işadamının ağabeyi Faruk Topbaş yönetiyor. Faruk Bey'in ailesi sosyetede yakından tanınıyor. Eşi bağışlarıyla ünlü Semiha Şakir'in kızı Ghade Hanım. Topbaş çiftinin kızı Dina Topbaş magazin basınının yakından takip ettiği isimlerden.

Mustafa Topbaş'ın iş hayatında en eski kuruluşu Bahariye Mensucat. Bu firmanın yönetim kurulunda yalnızca Topbaş ailesi bulunuyor. Topbaş, yüzde 4.8 hissesi bulunan Suudi sermayesi Dallah Grubu'nun ortaklığı ile kurulan Al Baraka Türk ile de tanınıyor.

Topbaş'ın asıl ortaklığı Ülker Grubu ile. Ülker'in kurucusu Sabri Ülker'in torunu Ali Ülker ile Topbaş'ın kızı evli.
Topbaş ile birlikte Ak Gıda yönetim kurulunda; Sabri - Murat Ülker, Zeki Ziya Sözen, İbrahim Halit Çizmeci, Metin Yurdagül ve Orhan Özokur yer alıyor.

Topbaş ve Çizmeci'nin dışındaki diğer yönetim kurulu üyeleri; Yaşar, Henkel, Ünilever gibi önde gelen gruplarda yöneticilik yapmışlar. Ortak noktaları şimdi Ülker'in yönetiminde olmaları..

Topbaş'ın aynı grupla birlikte kurduğu diğer gıda şirketleri ise Bahar Su, Sakarya, Natura, Karma ve Link Gıda ...
Topbaş, Link Gıda ile Cola - Turca'nın ortakları arasında geçiyor.

MKS Marmara Entegre Kimya Sanayi Topbaş ailesinin şirketi. Topbaş'ın, Başbakan Erdoğan'ın danışmanı Cüneyd Zapsu'nun kurduğu BİM Birleşik Mağazalar Grubu'nda da ortaklığı biliniyor.

BİM'in ilk yönetim kurulunda Zapsu'nun Demokrat Parti'de vekilliğini yaptığı Korkut Özal ve Topbaş'ın çeşitli şirketlerinde ortaklığı bulunan İbrahim Halit Çizmeci'nin de adı bulunuyor.

Tabii bu yönetim kurulunda en tartışmalı isim Usame bin Ladin ile ilişkisi olduğu öne sürülen Yasin el Kadı'ydı.

BİM'in web sayfasında, Topbaş ile birlikte ana sermayederleri; Bank America International Investment, finans kuruluşu Merill Lynch ve World Wide gözüküyor.

İTO'nun kayıtlarında ise; Cüneyd Zapsu'nun ağabeyi Aziz Zapsu, ünlü fkıhçı "Emin Hoca" nın oğlu Faruk Saraç ve Suudi sermayedar Bassim A. Alim de ortaklar arasında. Saraç ve Zapsu'nun, Ahsen Plastik ve Nimet Gıda'da da ortaklıkları sürüyor.

Topbaş'ın tasfiye halindeki şirketi BEM Dış Ticaret'in ortakları arasında, ABBATE gömleklerinin sahibi Öztay Tekstil'i, Elif Tekstil (Necmettin Erbakan'ın kızının adı) adına alan Mustafa Şimşek de yer almıştı.

Topbaş'ın şirketlerinin eski yönetim kurullarında Özal gibi Maliye Bakanı Kemal Unakıtan da vardı. Unakıtan, Al Baraka'nın yanı sıra, Topbaş'ın diğer şirketlerinin de yönetimdeydi.

Topbaş'ın Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi şirketinde eski ortakları arasında erkek giyim markalarından Kiğılı'nın sahibi Abdullah Kiğılı'nın amca çocukları bulunuyor.

Kısaca; Topbaş, Ülker ve Erdoğan birbirine uzak değil. İster gıda sektörü, ister siyaset, ister dünür ilişkilerinden kabul edin.

Özet şu'ki; Hükümetin Başı olarak Erdoğan'ın sıkça söz ettiği Bilal ve Burak üzerinden bana gelmeye çalışıyorlar ifadesi yanlış değil keza bizler ilk defa bunun sebebini başkalarından değil kendisine ait olan şu sözlerle duymuştuk çünkü "HIRSIZLIK BABADAN OĞULA GEÇER" demişti.

Dolayısıyla neyin nereden geleceğini de oldukça iyi bildiğinden olsa gerek muhtemel olacaklarıda büyük bir isabetle tahmin etmişti.Fakat atladığı bir nokta vardı'ki bu BÜYÜK BALIK DEĞİLDİ yukarıdaki ilişkiler yumağı göz önüne alındığında KAÇAN BALIK BÜYÜKTÜ oda şu anda SAYELERİNDE CİDDE de BULUNUYOR

"Tıkla
"BABALAR GİBİ SATARIZ SAT SAT BİTMİYOR"


DAHA FAZLA BALYOZ BELGELERİ İÇİN TIKLA;

Balyoz tertibi-1

Balyoz tertibi-2...
Balyoz tertibi-3...
Balyoz tertibi-4...
Balyoz tertibi-5...

 

BELGELERİ TIKLA İNCELE

Belgelerle Balyoz Tertibi


TEĞMEN ÇELEBi Emniyet TESBİT TUTANAĞI
TEĞMEN ÇELEBİ Telefon KAYITLARI BİLİRKİŞİ TUTANAKLARINDAN
TEĞMEN ÇELEBİ Telefon DÖKÜMLERİ ARA KARAR BİLİRKİSİ RAPORU

POLİS MÜDÜRÜ SERDAR SAÇAN

 

SON FETOKULLİYİ -ROJ HACKER- GURUBU DEŞİFRE ETTİ..
CIA-RGENEKON'UN MiMARI Tuncay Güney Kimdir?
CIA-RGENEKON RAPORU
BELGENiN ÖZÜ ZEKERİYA!
DAHA NELER?.. Duyamadiginiz Gercekler!

Casus Gazetesini Tıkla


istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss