VALİLİK RAPOR ETTİ : SINIR GÜVENLİĞİ YOK!.SANLI URFA VALILIGI RAPORUNDA YER ALAN TESPITLER

Sanliurfa Valiligi'nin Suriye'den yasanan göçe iliskin hazirladigi raporda "Sinirdaki kontrolsüz geçislerden PKK ve El Muheberat yararlaniyor. Gümrüklerdeki personelin can güvenligik yok. Ilde Arap-Kürt gerilimi yasanabilir" gibi tespitler yer aldi.

Sanliurfa Valiligi Suriye'den yasanan göçler ilgili bir rapor hazirladi. Çarpici tespitlerin yapildigi rapor Emniyet Genel Müdürlügü'ne gönderildi.

Milliyet gazetesinin haberine göre raporda yoğunluk ve aşırı yüklenme nedeniyle sınırdan geçişlerin kontrol edilemez hale geldiği belirtildi.

Hazırlanan raporda, sınırdan geçişler sırasında kimlik kontrolü ve kaydı, fotograf çekimi, üst ve eşya araması işlemlerinin her zaman yapılamadığı belirtildi. Sınırlarda yaşanan bu kontrolsüz geçişlerden PYD güçleri ve PKK mensuplarının da faydalandığı tespit edildi.

Raporda Arap ve Kürt vatandaşlar arasında yaşanabilecek gerilim konusunda uyarılara da yer verildi.

Suriye'de yaralanan muhaliflerin zaman zaman Şanlıurfa'da tedavi gördüğü, tedavi gören bu kişilere Kürt vatandaşların tepki gösterme ihtimalinin bulunduğu, bu durumun da Arap-Kürt gerilimine yol açabileceği endişesi dile getirildi.

Raporda ayrıca il genelinde artan nufüs nedeniyle asayiş olaylarında artış yaşandığı belirtildi.
Casus Gazetesini Tıkla  

Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.