-TÜRKİYE İSRAİL AJANLARINI İHBAR ETTİ-


TÜRKİYE İSRAİL AJANLARINI IRAN'A İHBAR ETTİ

David İgnatius, Türkiye'nin İranlı İsrail ajanlarının isimlerini İran'a ihbar ettiğini iddia etti.

 2009'da Davos'taki "One Minute" krizinin mimarlarından Washington Post yazarı David Ignatius, bugünkü yazısında önemli bir iddia ortaya attı.

İddiaya göre, Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkiler geçen sene o kadar kötüydü ki, AKP hükümeti İsrail adına çalışan bazı İranlıların isimlerini İran'a iletti. Bu İranlı ajanlar, Mossad memurlarıyla Türkiye içinde buluşuyorlardı. Türkiye'nin İran'a ismini verdiği ajan sayısı ise 10.

Ignatius'un, "konuyu bilen" kaynaklara dayandırdığı iddiaya göre, bu hamle önemli bir istihbarat kaybı ve İsraillileri "tokatlamak" için gösterilen bir çaba olarak değerlendirildi.

Ignatius, İsrail istihbaratının MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı "İran istihbaratının Ankara şefi" olarak gördüğünü kaydederken, bütün bu kaygılara rağmen ABD'nin Fidan'la iş yapmaya devam ettiğini söyledi.

Yazar ayrıca, Türkiye'nin İsrail ajanlarını deşifre etmesini ABD'nin protesto etmediğini, aksine geçtiğimiz sene boyunca Türk-Amerikan ilişkilerinin güçlendiğini belirtti.


HABERİN NOTU;

Bu konu hem Erdoğan'ın hemde MIT Müşteşarı Hakan Fidanı üzecek gibi görünüyor.ABD nin istihbarat şeflerinin basına verdikleri "sorun yok iletişim ve işbirliğimiz mükemmel" açıklamalarına rağmen doğruyu yansıtmadıklarını bir değil birden çok kaynak teyid ediyor bunların arasında Rus ve Fransız haber alma teşkilatlarıda var

Konuyla ilgili Beyaz Saray'ın güven erozyonunu durduramadığı bildiriliyor


AKP'NIN YARATTIĞI BUMERANG


Casus Gazetesini Tıkla  

istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss