TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ SURİYE'DE

 

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ SURİYE'DE


Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye sınırını geçti .Türkiye daha önce çeşitli zamanlarda Suriyede Esad güçlerine karşı savaşan Irak-ISID ve Levant Islami Devlet örgüt üyeleriyle PKK tarafından tehdit edilmiş o bölgede koruma görevi yapan birlikleri kuşatılarak Türk bayrağının indirilmesi için 48 saat süre verilmişti.

Türkiye ise Türk birliğinin kurucusu Süleyman Şah mezarı ile birlikte bölgeyi egemenlik alanı olarak görüyor..

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi'ne yapılan askeri takviye ilişkin, "Olağanüstü bir durum yok. Planlı bir faaliyet" dedi.

Akar, TBMM'nin 94. açılış yıl dönümü resepsiyonunda gazetecilerin, "Süleyman Şah Türbesi'ne yapılan askeri takviye" ile ilgili sorularını yanıtladı.
    
Bu konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun gerekli açıklamaları yaptığı ve onun dışında söyleyecek bir şeyi olmadığını belirtti. "Gidenler ikmal amaçlı mı?" sorusuna Akar, "Okuyun, orada yazıyor. Sayın Başbakan ve Dışişleri Bakanı'nın açıklamaları var, onlara ilave edecek bir şeyim yok" yanıtını verdi.
    
Akar, "Rutinin dışında bir faaliyet denebilir mi?" sorusu üzerine, "Hayır, hayır, yok değil" dedi. "Olağanüstü bir şey olarak algılamayalım mı?" sorusuna yanıt verirken Akar, "Hayır, algılamayın. Suriye hudut iç güvenlik harekat bölgesinde bize verilen görevleri en etkin şekilde yapma gayretlerimiz sürüyor. Faaliyetlerimiz planlıdır, onun dışında herhangi yeni bir gelişme söz konusu değil" diye konuştu.
    
Orgeneral Akar, gazetecilerin aynı konudaki ısrarlı soruları üzerine ise "Olağanüstü bir durum yok. Planlı bir faaliyet" dedi.

DIŞ BASIN VE ORTADOĞU KAYNAKLARININ DURUMU DEĞERLENDİRMESİ

Dış basın ve Orta Doğu kaynaklarında Türk Silahlı Kuvvetlerinin Toz KALDIRMADAN Suriye Sınırını geçmesinin yankıları Kara Kuvvetleri Komutanı Hulusi Akar Paşanın değerlendirmesi gibi OLMADI..

Özellikle tehdit eden unsurların Türkiye'nin kontrolunda olması sebebiyle tavşana kaç tazıya tut misali danışlıklı bir dövüşün planın parçası olduğu 300 asker takviyesiyle 12 araç ve 6 zırhlı aracın Suriye hava kuvvetlerinin aktif olduğu bölgeye Kürt unsurlarının gözü önünde nasıl takviye yapabildiği konusunda tartışma başlattı.

Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri Bölgeye geldiğinde tehdit eden unsurların hiç birisinin ortada görünmemesinide; değerlendirmeyi yapan kaynaklar manidar buldular..Açıklama yapan kaynaklar bu konuda bir ittifak olabileceği hususunu dile getirirken gerçek sebebin Süleyman Şah türbesinin korunmasının OLMAYABILECEĞİNİ belirttiler..

Konuyla ilgili konuşan Orta Doğu kaynakları Türkiye'nin buradaki mevcut durumu geliştirerek Suriye içlerine kolay müdahaleyi ve iletişimi sağlayabilecek lojistik terminal oluşturacağını ve çekiç güç benzeri bir yapıya dönüştürerek tarafı olduğu terör unsurlarını destekleyebileceğini açıkladı..

Aynı kaynaklar Türkiye'nin küçük görünen bu takviyesinin aslında DERİN BİR MÜDAHALE ye zemin hazırlayacağını ifade ettiler..Müdahalenin CIA'nın "Suriye'de yaşanan savaş en az 10 yıl sürer" açıklamasının hemen ardından gelmiş olması bu kaynaklar tarafından ilginç bir tesadüf olarak değerlendirildi..

 


TIKLA
TÜRK ORDUSU SURİYE'DE

 


TC.HASAN AĞABEY MÜDAHALE İÇİN NE DEMİŞ DEDİK !..

Hasan Ağabey'in bu müdahale için ilk aklına gelen Yunan'ın bayrak çekip işgal ettiği Eşek ve Bulamaç Adalarımız geldi.Yunan'ın klise yapıp askeri birlik yerleştirdiği Türk toprağı Eşek ve Bulamaç Adalarımızın ilhak etmesini seyreden AK partiyle Erdoğan Hükümetinin bu tavrını ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile ÇAK yapan Dışişleri Bakanı Davutoğluna bağlayan TC.Hasan Ağabey şaşkınlığını gizleyemeyerek Erdoğan hükümetine şu soruyu sordu " Süleyman Şahı tenzih ederek Orası Eşek ve Bulamaç Adalarımızdan daha mı büyüktür ki Yunan ilhakını seyreden Erdoğan hükümeti Süleyman Şah'ın mezarını kurtarmaya gitmiştir ? "

Biz doğrusu TC.HASAN Ağabey'in bu sorusuna pek cevap veremedik ama buraya reklamıda KOYDUK..


TIKLA REKLAMI GÖR

 

 

Casus Gazetesini Tıkla  

istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss