-TUNÇ YÜREKLİ GENERAL AĞIR KONUŞTU-


TUNÇ YÜREKLİ GENERALDEN ÖZEL GENERALE SERT CEVAP

Genelkurmay Başkanı Özel Generale (SÖZDE) Balyoz davasıyla ilgili SÖZLERİNE, mahkumiyeti Yargıtayca onanan ve halen Sincan Cezaevi’nde bulunan MHP İstanbul Milletvekili ve emekli Korgeneral Engin Alan’dan sert yanıt geldi.

Alan, “Balyoz’un bir kelimesi doğruysa 100 yıl yemeye razıyım, dinimden milliyetimden vazgeçmeye hazırım. 237 tane Türk subayını koyun gibi boğazladılar.

O dönem Harp Akademileri’nde görev yapan herkes tutuklandı, Deniz Harp Akademisi, Hava Harp Akademisi komutanları, yardımcıları, kurmay başkanları hepsi tutuklandı bir tek Kara Harp Akademisi Komutanı dışarıda kaldı.

O komutan Orgeneral Necdet Özel’dir” dedi.


Alan, dün ziyaretine giden CHP Cezaevi İnceleme Komisyonu üyeleri Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Manisa Milletvekili Özgür Özel ve Muğla Milletvekili Nurettin Demir ile sohbet etti.

Milletvekilleri, basına açıkladıkları tutuklu milletvekillerini raporunu Alan’a sundular. Milletvekillerinden alınan bilgiye göre Alan, ziyaretten birkaç saat önce açıklama yapan Özel’in sözlerine tepki gösterdi.

Alan şunları söyledi:

İDO’DAN KAPTAN BULURLAR

“Balyoz davası Hitler’in Nazi mahkemelerinden farksızdır. Yapılan yargılamalar, alınan kararlardan sonra, bu saatten sonra donanmaya komuta etmek için ancak İDO’dan kaptan bulabilirler. Deniz Kuvvetleri’nin en başarılı 20 kurmay albayını, geleceğin bütün başarılı komutanlarını tek tek doğradılar. Bu öyle bir komplo ki, Türk askerine fuhuşçu bile dediler, fuhuş yapan, darbe yapan, terörist olan konumuna getirdiler. Balyoz kararıyla 300’e yakın vatan evladını diri diri boğdular.

ADAM MISIN DİYE SORARLAR

Öbür tarafta paşa mısın vekil misin diye sormazlar. Genelkurmay Başkanı mısın diye de sormazlar. Adam mısın diye sorarlar. Öbür tarafta hesap verirken benim hesabım kolay olacak. Ancak dini kullanıp iftira edenler, hile yapanlar, haksızlık yapanlar hesabını kolay görecekler mi onlar bir düşünsün.

Ben bu dünyada hesap veriyorum onlar öbür dünyadaki hesabı oturup düşünsünler. Hükümet girdiği bu yoldan üç harf vererek kurtulacağını sanmasın, asıl turbun büyüğü heybede.

KANDIRILDI MI?

Genelkurmay Başkanı’nın ‘Ben bu görevi kabul ettim, sizin için iyi olacak’ diye Balyoz tutuklularını oyaladığı anlaşılıyor. Bu açıklamayı yapacağına kandırılıp kandırılmadığını açıklasın.

Eğer bu komutanları kandırmadıysa, eğer kendisi kandırıldıysa, anahtarları teslim eder, ‘Beni kandırdınız’ der. Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner’in istifası onurlu bir davranıştır."

"Ama ÖZEL GENERALİN açıklamaları doğru olmamıştır”


HABERİN NOTU:

Özel General ne olduda birden bire basın toplantısı yapma ihtiyacı hissetti önce ona bakmak lazım keza bundan önceki süreçte Hasdal'a gidip gitmediğini bile açıklamaktan sarfınazar ederdi pek çok yayın organında Hasdal ziyaretini yalanlayan haberler yer almıştı.

Yukarıda tunç yürekli general ALAN'IN sözünü ettiği gibi acaba gerçekten kandırılmış olabilir mi?.Yada bu ihtimalden daha kötüsü kandırıldğını acıda olsa bugün mü farketmiştir.(!) Üzerinde önemle durulması gereken budur..Engin Alan Paşa'nın belirttiği 237 Türk subayının tavuk gibi boğazlatanlar sarı öküzü verdikten sonra sürüde kendilerinin kalacağını ümit etmiş olabilirler Atatürk buna "gaflet delalet ve hatta hıyanet" diyor. Biz sadece haberin notuna ekliyoruz

SON FETOKULLİYİ -ROJ HACKER- GURUBU DEŞİFRE ETTİ..
CIA-RGENEKON'UN MiMARI Tuncay Güney Kimdir?
CIA-RGENEKON RAPORU
BELGENiN ÖZÜ ZEKERİYA!
DAHA NELER?.. Duyamadiginiz Gercekler!

Casus Gazetesini Tıkla


istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss