TC. MERKEZ BANKASININ SAHİPLERİ


"Neler Konusmuslar Neler Soylemisler Allah'a Cok Sukur Ediyorum'ki Turkiye Bunların Zamanında Bir Savasa Falan Girmemis"--- Basbakan Yardımcısı BULENT ARINC / 12.03.2009 dedi..

135 MİLYAR DÖVİZ REZERVİ VAR AMA !..

Evet, AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, her fırsatta “Merkez Bankası’nda şu kadar dövizimiz var, şu kadardan aldık bu kadara getirdik” diye övündüğü Türkiye Cumhuriyet (Cumhuriyeti değil) Merkez Bankası’nın ortaklık yapısında çok ilginç detaylar bulunuyor.

Hazine’nin payının yüzde 55 olduğu bankada kalan yüzde 45 ise bankalar ile adları bir türlü açıklanmayan tüzel ve gerçek kişiler arasında paylaşılıyor.

Merkez Bankası’nın sermayesi, Bankacılık Kanunu’nun 5. maddesi gereğince her biri 0,10 TL itibari kıymette ve tamamen ödenmiş bulunan 250.000 hisseden oluşan 25.000 TL tutarındaki ödenmiş sermaye ile 30 aralık 2003 tarih ve 25332 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5024 sayılı kanun hükümlerince ödenmiş sermaye kaleminde yapılan işlem sonucu 46.208.524 TL tutarındaki enflasyon düzeltmesi farkından oluşuyor .

Bu sermayenin yüzde 55.12′si A sınıfı, yüzde 25.74′ü B sınıfı, yüzde 0.02′si C sınıfı, yüzde 19.12′si de D sınıfı hisselerden oluşuyor.
A sınıfı hisselerin tamamı Hazine’ye ait.

B sınıfı hisseler ise şöyle dağılıyor:
Ziraat Bankası %19,23
Garanti Bankası %2,48
İş Bankası. %2,33
Halkbank %1,11
Yapı ve Kredi Bankası %0,55
Akbank %0,03
Türk Ekonomi Bankası %0,01

Milli bankalar dışında kalan diğer bankalarla, imtiyazlı şirketlere tahsis edilen, 15.000 adet hisse senedi ile sınırlandırılan ve toplam hisselerin yüzde 0,02 si olan 54 adet C sınıfı hisse senetlerinin tamamı ING Bank’a aittir (Bu hisseye daha önce Oyak Bank sahipti. Satışın ardından hisseleri ING Bank’a geçti).

Şimdi gelelim muammalı hisselere..
Bunlar Merkez Bankası’nın yüzde 19.12′lik sermayesini oluşturan ve bazı gerçek ve tüzel kişilere ait olduğu belirtilen D sınıfı hisseler.

…Ve bu ortakların kimler olduğu TBMM’de bu konuyla ilgili soru önergesi verilmiş olsa da açıklanmadı.

Buna karşın, D sınıfı hisse sahiplerinden birinin Adnan Behar adlı Musevi bir Türk vatandaşı olduğu basına yansıdı.

Bahar Menkul Kıymetler’in sahibi olan Adnan Behar, Merkez Bankası’nın büyük miktarda kâr etmesine rağmen, bu karın ortaklara yansıtılmadığını belirterek şikayetçi olmuştu.
Merkez Bankası’nın 2013 yılı kârının 5 milyar TL civarında olduğu tahmin ediliyor.

Şimdi bu ortaklık yapısından hareket edildiğinde Merkez Bankası’na “milli” denmesi mümkün mü ve de bankanın döviz ve altın rezervlerinin “garantide” olduğu söylenebilir mi?

 TIKLA

PIRLANTACI BİLAL;
"HIRSIZLIK BABADAN OĞULA GEÇER"-RECEP TAYYİP ERDOĞAN-

 


Kurtuluş Savaşını Yok Saydılar

 

1-DURMAK YOK YOLA DEVAM !.. TIKLA DEVAM ET !..
2-DURMAK YOK YOLA DEVAM !.. TIKLA DEVAM ET !..
3-DURMAK YOK YOLA DEVAM !.. TIKLA DEVAM ET !..

 

HABERİN Notu:

Haberin alt başlığına bakıldığında Türkçe'nin bir güzelliğiyle karşılaşıyorsunuz 135 milyar döviz rezervi diye başlıyor başlamasınada ah! işte o sonundaki ama olmasa !..

Güzel Türkçemizde ama bağlacımız öyle bir bağlaçtır'ki sonra gelenler genellikle şarta bağlı olumsuzluk belirtir..Işte bu sebeple ama dan önce gelenlerde çoğu zaman yalan olur..

Memleketi "Babalar gibi Satanlar"!..velakin zamanında kendilerine yöneltilen sorularada "Gelsinler İşgal Etsinler Babalar gibi Satarız" hitabetiyle karşılık vermişlerdir..

Türk milletinin bunları unutması mümkün degildir.Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerini ve vatanseverlerini kendi korudukları topraklarda esir edenlerin vatan topraklarında yatacakları yer de yoktur

Çünkü asıl sahipleri Türk Milleti olan vatan topraklarında Türk Milletini " babalar gibi satarak ! " kiracı durumuna düşürmüşlerdir.

Bu sebeple Erdoğan Hükümetin Başıyla ona bağlı Hükümet Üyelerinin Merkez Bankasında 135 milyar döviz rezervi var demesinin bir kıymeti harbiyesi de yoktur..bir paradan söz edeceksek kendi cebimizdeki bakalım diye yazacağız AMA KIRAL ÇIPLAK bırakılmıştır

TIKLA
"BABALAR GİBİ SATARIZ SAT SAT BİTMİYOR"DAHA FAZLA BALYOZ BELGELERİ İÇİN TIKLA;

Balyoz tertibi-1

Balyoz tertibi-2...
Balyoz tertibi-3...
Balyoz tertibi-4...
Balyoz tertibi-5...

 

BELGELERİ TIKLA İNCELE

Belgelerle Balyoz Tertibi


TEĞMEN ÇELEBi Emniyet TESBİT TUTANAĞI
TEĞMEN ÇELEBİ Telefon KAYITLARI BİLİRKİŞİ TUTANAKLARINDAN
TEĞMEN ÇELEBİ Telefon DÖKÜMLERİ ARA KARAR BİLİRKİSİ RAPORU

POLİS MÜDÜRÜ SERDAR SAÇAN

 

SON FETOKULLİYİ -ROJ HACKER- GURUBU DEŞİFRE ETTİ..
CIA-RGENEKON'UN MiMARI Tuncay Güney Kimdir?
CIA-RGENEKON RAPORU
BELGENiN ÖZÜ ZEKERİYA!
DAHA NELER?.. Duyamadiginiz Gercekler!

Casus Gazetesini Tıkla


istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss