TAKSİMDE PALA SABRİ GERÇEĞİ


PALA SABRİ İLE İLGİLİ İLGİNÇ BİLGİLER ORTAYA ÇIKTI

Taksim’de elinde pala ile bazı göstericilere saldıran Sabri Çelebi ile ilgili ilginç bilgiler ortaya çıktı.

İstiklal'de elinde pala eylemcilere saldıran kişi ile ilgili çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. Kendisi o çevrede iki işletmenin sahibi bir esnaf. Ancak, farklı tarihlerde farklı suçlarla ilgili hakkında işlem yapılmış.

Sabri Ç. Beyoğlu İstiklal caddesinde bar ve yine Taksim’de bir marketi kardeşleriyle birlikte işlettiği belirlendi.

Üzerine kayıtlı beş adet araç bulun Sabri Ç.'nin 30 Ocak 2013 tarihinde Mardin'de oto hırsızlığı olayında şüpheli olarak ifadesinin alındığı ve 2011 yılında da gönül ilişkisi yaşadığı bayanı zorla alıkoyduğu ve silahla tehdit ettiği iddiasıyla göz altına alındığı ortaya çıktı. Ayrıca, 2011 ve 2013 yıllarında az olmakla birlikte narkotik soruşturmada adının geçtiği tespit edildiği öğrenildi..

PALA ÜZERİNDEN KAMPANYA

Sosyal medyada gece boyu “palalı adam” tartışması yaşandı. Taksim İstiklal caddesinde bazı eylemcilere pala ile saldıran kişinin kim olduğu soruldu ve o kişinin bölgede esnaf olduğunu yazan gazetecilere yönelik kampanya yürütüldü.

Ardından Sabri Ç.'nin adresi ve açık kimliği yazılıp gece boyu yoğun olarak Twitter üzerinden paylaşıldı. Özellikle #KimBuEliSatırlılarCevapVer, #direngeziparkıgeliyoruz, #EliPalalılarKimHesapVerin #palalıadamkim isimli Hashtag’ler Türkiye TT listesinde ilk 4 sıraya oturdu.. Bu hashtagler altında Sabri Ç.’nin açık kimliği, fotoğrafları yayınlanıp, polisin gözaltına almadığı, AKP’li olduğu iddia edildi ve tehdit eden yüzlerce tweet atıldı.
İçişler Bakanı tarafından palalı kişilerin gözaltına alındığı açıklanmasına rağmen kampanya siyasi içeriğe büründürülüp sürdürüldü.

KİMDİR BU PALA SABRİ

Sabri Ç., İstiklal’de biri bar, biri market iki işletmenin ortaklarından. Mardin asıllı olan Sabri Ç.’nin daha önce oto hırsızlığı ve sevgilisini zorla alıkoyma ve silahla tehdit suçlamasıyla gözaltına alındığı belirlendi.

Daha önce de iki kez hakkında narkotik büro tarafından işlem yapılan Sabri Ç. şu anda Fas uyruklu bir kadınla evli.

İnternet haber sitelerinde Çelebi, 30 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul'da hamile olan eşinin önünde polis tarafından dövüldüğü iddia edildi.

Haberturk sitesinde Sabri Ç. yaşadıklarının dehşet olduğunu söyleyip, yetkililerden yardım istedi. Olaylardan sonra Çelebi polislerden şikayetçi olurken, polisler de 'memura mukavemet' suçundan Ç.'den şikayetçi olduğu öne sürüldü..

Ç.’nin kendisinin, kardeşleri ve yakın akrabalarının facebook sayfalarından paylaştıkları Sabri Ç.'nin bazı akrabalarının gezi parkı eylemlerine aktif olarak katıldığı, BDP’li bazı siyasetçilerin sayfalarını paylaştıkları, kardeşlerinin ise Che Guevara’yı profil resmi olarak kullandığı dikkat çekiyor.AK SOYGUN ALİ DİBO YU UNUTMA UNUTTURMA TIKLA

 Tasarim & Grafik: iMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebilirsiniz.
Her hakki TÜRK MİLLETİNDE saklidir.