SURİYE'NİN KAMİKAZELERİMUHTEMEL MÜDAHALEDE SURİYE'NİN EN BÜYÜK SİLAHI KAMİKAZE PİLOTLARI OLACAK

Suriye ABD'ye karşı Japonya'nın İkinci Dünya Savaşı'nda kullandığı kamikaze pilotlara güveniyor. Guardian Gazetesi, Suriyeli bir ordu mensubuna dayanarak yaptığı haberde, 8 bin pilotun kamikaze olmaya hazır olduğunu iddia etti.

Haberde, 8 bin pilotun 'kamikaze' olmaya hazır olduğu belirtilerek,"13 pilotun, kamikaze olmak için belge imzaladığı" iddiasına yer verildi.

Suriye uçaklarının ABD ve İngiliz hedeflerini vurmada başarısız olması durumunda kullanılması düşünülen 'kamikaze pilotları', bu hedeflerine ölüm dalışı yapacak.

Kamikaze nedir?


Kamikaze, yani ölümüne dalış... Bu stratejik saldırının çıkış noktası 13. yüzyıla dayanmaktadır. Moğol İmparatorluğu'nun saldırısına uğrayan japonya'yı, güçlü Moğal gemilerinden, bir anda esen kuvvetli fırtına kurtardı.

Bütün moğol gemilerini batıran fırtınaya tapmaya başlayan japonlar, fırtınaya 'tanrı rüzgarı' adını verdiler. Japonlar bu olaydan esinlenerek, ordu bünyesinde faaliyet gösteren özel saldırı birliğine "Shimpū" adını taktı.

Zamanla kamikaze adını alan bu birlikte görev alanlar, düşmanı yok etmek için kendilerini feda etmekten çekinmeyen kişilerden oluştu.

Geçmişi 13. yüzyıla dayanan kamikaze dalışı, İkinci Dünya Savaşı'nda etkin olarak kullanıldı. Japonya pilotlar, ABD hedeflerine havadan dalışlarla büyük darbe vurdular. Deniz ve Kara kuvvetleri ayrımı yapılmaksızın bütün Japon hava intihar saldırları Kamikaze olarak anıldı.

Pearl Harbour

Japonya 7 Aralık 1941’de İkinci Dünya Savaşı’nda Hawaii Oahu adasında bulunan Pasifik Filosu ve Pearl Harbour askerî üslerine karşı düzenlediği sürpriz kamikaze saldırısı ile ABD'ye büyük bir darbe vurdu. Pearl Harbour bombardımanı, ABD'nin savaşa girmesine neden oldu. Saldırı sonucu 12 Amerikan savaş gemisini ciddi şekilde hasara uğradı.

ABD'nin 188 savaş uçağını imha eden kamikaze pilotları, 2 bin 403 Amerikan askeri ile 68 sivilin ölümüne neden oldular.


Casus Gazetesini Tıkla  

Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.