SURİYE TÜRKİYE VE ÜRDÜNÜ UYARDISAM YÖNETIMINDEN UYARI GELDI

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad, Türkiye ve Ürdün’ü Amerika’nın Suriye’ye yönelik askeri müdahalesine karışmamaları konusunda uyardı.

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad, başta Türkiye ve Ürdün olmak üzere Suriye komşularını Amerika’nın Suriye’ye yönelik askeri müdahalesine karışmamaları ve işbirliği yapmamaları konusunda uyardı.

Mikdad, Suriye’nin komşuları Türkiye ve Ürdün, Amerika’nın Suriye’ye yönelik askeri saldırısına ortaklık etmeleri durumunda Şam yönetiminin cevabı sadece korsan İsrail ile sınırlı kalmayacağını, Türkiye ve Ürdün’ü de kapsayacağını vurguladı.

Mikdad bundan önce de Ürdün yönetimini Ürdün topraklarını Amerika ve Batı’nın Suriye’ye saldırı üssü haline getirmemesi konusunda uyarmıştı.

BİR UYARIDA HİZBULLAHTAN GELDİ

Suriyeye bir saldiri gerceklestirilmesi durumunda Hizbullah Lubnan uzerinden Israil'i Suriye uzerinden de isbirlikçi diger ulkeleri vurma karari aldigini açikladi.Hizbullah'in Suriyede sinirlara yakin bölgelerde mücadele ettigi biliniyor

IRAN'IN TEKLIFI

Iran bir kaolisyona karsi Filistinde dahil Suriyeyi savunan guçlerin tek bir koordinasyon merkezinden yönetilmesini teklif ediyor .Ancak Filistinde bazi guruplar bu teklife karsi çikarken Hamas teklife sicak bakiyor

Casus Gazetesini Tıkla  

Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.