Sıcak Haberin Dibi;

Savcının başlatmak istediği yeni bir dalga operasyon için emniyet suç duyurusunda bulundu.
Savcının "Siz belgesiz gözaltına alın sonra işlem yaparız" dediği iddia edildi.Bu olay Balyoz ve Ergenekon'un da adını kirletten geçmişteki operasyonları hatırlara getirdi.

Bir diğer iddiaya göre, Savcılar yeni bir operasyon için polislere talimat verdi, ancak emniyet operasyon yasadışı olduğu gerekçesiyle talimatı yerine getirmedi ve suç duyurusunda bulundular.

Samanyolu Haber'in iddiasına göre ise emri yerine getirilmeyen savcı, başsavcılığa yazı gönderdi.AK Parti yöntemi, İstanbul milletvekili Muhammet Çetin’i kesin ihraç talebiyle disipline sevk etti.
Çetin ile ilgili milletvekillerinden gelen “Partimize zarar veren, parti içinde fitne yaratan konuşmalar yapıyor”şikayetleri üzerine bu kararın alındığı öğrenildi.

Çetin, Ak Parti içindeki Fethullah Gülen cemaatine yakın milletvekili olarak biliniyor.

Başbakan Erdoğan, salı günü partisinin grup toplantısında cemaati Selçuklu İmparatorluğu'nu deviren Haşhaşinler'e benzetmişti.

Bugün bir çok dilde suikastçı kelimenin kökenin oluşturan Haşhaşin benzetmesi başka cemaate yakın gruplar olmak üzere pek çok kesim tarafından sert eleştirilere neden oldu.

Ancak tarihin içinden gelen bu benzetmede gizli bir mesaj daha vardı. Üstelik bu mesaj tehlikeli türden.
Bu mesajın dayandığı tarihi gerçekleri Hürriyet si yazarı Yılmaz Özdil bugünkü köşesinden aktardı.

Özdil "Haşhaşiler" başlığı attığı yazısında Selçuklu İmparatorluğu'nun Haşhaşiler'le nasıl mücadele ettiği yazdı.

İşte Özdil'in yazısından çarpıcı bölümler:
Başbakan cemaat’in adını koydu: “Haşhaşiler"

Kimdir bu Haşhaşiler? Aslında Haşhaşiyum'dur. İnsanlık tarihinin en gizemli adamı Hasan Sabbah tarafından 11’inci yüzyılda kurulan, siyasi-askeri figürlere yönelik suikastlarıyla devlet yönetimlerini dizayn etmeye çalışan tarikat...

Haşhaşiyun kelimesi, döndü dolaştı, başta İngilizce, hemen tüm Batı lisanlarında "assain" yani "suikatçı" haline geldi.

Tayyip Erdoğan çıktı,cemaat’i işte bunlara benzetti.
Cemaat haşhaşi olunca, Başbakanımız da Büyük Selçuklu Sultanı oluyor tabii. Peki Büyük Selçuklu Sultanı, bu haşhaşilerle nasıl müdale etmişti.

Cavlakiler’le...

Alamut kalesini düşüremiyince, fedailerle başa çıkamayınca, örgütün karşısına örgüt koyalım dediler...Haşhaşinlerin karşısına cavlakileri diktiler. Cavlakiye tarikatı, siyasi güç için dini alet etmekte sakınca görmeyen, bu uğurda suç işlemekten çekenmeyen tehlikeli bir örgüttü.

Saçı, sakalı, bıyığı, hatta kaşları bile kazıyan, vücutta kafada tek kıl-tüy bırakmayan müritlerden oluşuyordu. Bu tarikat da, Türkçeye kelime kazandırdı. 

“Cascavlak”

E şimdi bakıyoruz...

Bi tarafta savcı-polis. Öbür tarafta, ayakkabı kutuları, yatak odasında para sayma makinesi, 700 bin dolarlık avanta kol saati, hapisteki herifin uçağıyla umre seyahati, vakıfçı oğlan, rüşvetçi enişte, çantacı bacanak, sırf parkesi bile 350 bin dolarlık villalar.

Vaziyet hakikaten... “Cascavlak” yani!


Cemaat, Erdoğan'ı bu kitapla uyardı mı?
Cemaat hükümet savaşının şifreleri, Mart 2013'de yayımlanan bu romanda mı gizli? İşte o ayrıntılar...

Hizmet Hareketine yakınlığı ile tanınan Timaş yayınevinden çıkan ve Gazeteci Ali Çimen tarafından yazılan Kırık Heykel isimli roman ilginç içeriğiyle bugünlerde dikkatleri üzerine çekti.

İsrail’in Türkiye’den özür dilemesi başta olmak üzere birçok gelişmeyi önceden bilen romanın en çarpıcı yanıysa, Başbakan Erdoğan’a İsrail tarafından düzenlenen suikast...

Geçtiğimiz Mart ayında, diğer bir deyişle Cemaat ile hükümetin arasında bir gerilimin olmadığı günlerde yayımlanan roman, şaşırtıcı derecede bu gün olan bitenlere ışık tutuyor!

Romanı okuyanlar, “cemaat-hükümet savaşının şifreleri bu romanda gizli” demekten kendilerini alamıyor. Romanda hem yurt içindeki hem de dışındaki bazı önemli gelişmeler şaşırtıcı derecede öngörülmüş. Bunlardan ilki İsrail’in Türkiye’den özür dilemesi.

Gazeteci Yazar Ali Çimen tarafından kaleme alınan Kırık Heykel isimli roman, ilk olarak, romanın çıkmasından on gün sonra gelen İsrail özrüyle dikkatleri üzerine çekmişti.

ERDOĞAN'A SUİKAST

Yazar Çimen’in kurgusuna göre İsrail, Türkiye’den, İran’ı bölgede yalnızlaştırmak adına özür diliyor. Romanın yayımlanmasından kısa süre sonra gelen resmi özür de hemen hemen bu gerekçeye dayandırılmıştı.


Bu dikkat çekici benzerliğin ardından Mursi’nin devrilmesi geliyor. Kurguya göre romana adını da veren Kırık Heykel isimli gizli Amerikan-İsrail protokolü devreye giriyor ve Mısır’daki demokratik rejim yıkılıyor! Mursi’nin de tam olarak böyle devrildiği göz önüne alınırsa, benzerlik şaşırtıyor.

Benzerlikler bununla da bitmiyor.
Çimen, romanında İsrail ile Suudi Arabistan arasında gizli bir anlaşma olduğu temasını işliyor. Yine ilginçtir, Mursi’nin devrilmesi için aynı cephede bir araya gelen İsrail ve Suudi Arabistan’ın bu birlikteliğinden bu yana, uluslararası çevrelerde iki ülke arasında gerçekten de gizli bir anlaşma olduğu yorumları yapılıyor.

Yine bu günlerde Ortadoğu’da çalan mezhep savaşı tamtamlarını, Çimen, bir yıl öncesinden romanında yazmış. Ve romanın en şaşırtıcı ve ürperten temasıysa, Başbakan Erdoğan’a İsrail ajanları tarafından suikast yapılması! Çimen, romanında karakterleri ve olay örgüsüyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tek adam eğilimine eleştiriler getiriyor ve İsrail karşıtı politikalarının ilerleyen zamanlarda Türkiye’ye olumsuz dönüşünün olacağı ana fikrini işliyor.

Romanda Türkiye, Erdoğan’a yapılan suikastın ardından büyük bir kaosa sürükleniyor. Ak Parti’nin şu günlerde cemaati üstü kapalı olarak İsrail’e çalışmakla itham etmesi ve bizzat Başbakan Erdoğan’ın cemaati, tarihin ilk suikast örgütü Haşhaşilere benzetmesiyle de denklem tamamlanıyor.

CEMAAT BU ROMANLA ERDOĞAN'I UYARDI MI?


Çimen’in kitapta yer verdiği istihbarat ve siyaset üzerine kurulu olan ifadeler dikkat çekiyor. Roman için kimi çevrelerde “Cemaat hükümet’i bu romanla önceden uyarmış!” yorumları yapılıyor. Kırık Heykel’de, 1979’daki gizemli Kabe Baskı’nından yola çıkılarak İran, İsrail, Türkiye ve ABD arasındaki ilişkiler ve bu ülkelerde yaşananlar üzerinden çarpıcı bir hikaye anlatılıyor.

Roman için hazırlanan tanıtım filminde Erdoğan, Şaron, Obama ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan gibi aktörlerin de boy göstermesi dikkat çekiyor.

Memurlar
Hükümet, seçim öncesinde tüm kesimleri yakından ilgilendiren bir torba tasarıyı daha meclise sevk etmeye hazırlanıyor.
Bürokraside hazırlıkları süren düzenlemede, genel sağlık sigortası borçlarının yeniden yapılandırılması ve uzun süredir ödenmeyen Bağ-Kur borçlarının silinmesi başta olmak üzere birçok düzenleme var. Tüp bebekte deneme hakkının 2’den 3’e çıkarılması ve taşeron işçilerin haklarının düzeltilmesi de son dakikada bir değişiklik olmazsa pakette yer alacak.

4 MİLYAR TL’Yİ AŞAN BORÇ YAPILANDIRILACAK
Hürriyet gazetesinin haberine göre, uzun süredir çalışmaları devam eden düzenlemenin seçim öncesi meclis gündemine gelmesi planlanıyor. Paketin zamanlaması ile ilgili son kararı, hükümet verecek. Pakette uzun süredir gündemde olan ve birçok kesimi rahatlatacak düzenlemeler yer alıyor. Bunların başında da genel sağlık sigortasında (GSS) ödenmeyen primlere yönelik yeniden yapılandırma kolaylığı yer alıyor. 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle genel sağlık sigortası kapsamında olmayanlar için gelir testi yapılması zorunluluğu gündeme geldi. Gelir testi yaptırmayanlar içinse, aylık 257 liralık prim borcu tahakkuk ediyor. Şu ana kadar söz konusu düzenlemeden dolayı biriken borç miktarının 4 milyar TL’yi aştığı, rakamın her geçen gün arttığı belirtiliyor. Düzenleme ile biriken GSS borcu için faizsiz yeniden yapılandırma imkanı getirilecek; yeniden yapılandırma planına dahil olanlar genel sağlık sigortasından da yararlanabilecek. Düzenleme 3 milyondan fazla insanı yakından ilgilendiriyor.

TÜP BEBEKTE 3 DENEME ŞANSI
Çalışılan pakette “tüp bebek sürprizi” de yer alıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu halen tüp bebekte en fazla 2 deneme için ödeme yapıyor. İlk denemede faturanın yüzde 75’ini SGK üstlenirken, ikinci denemede bu oran yüzde 70 oluyor. Yeni düzenleme üçüncü tüp bebek denemesi de sosyal güvence kapsamına alınacak. SGK, bu denemenin de belli bir bölümünü karşılayacak.

TAŞERON ÇALIŞANLARA İYİLEŞTİRME YAPILACAK
Kıdem tazminatı fonunun gündemden kalkmasının ardından çalışmaları hızlanan taşeron çalışanların da torba düzenlemeye eklenmesi hedefleniyor. Ancak söz konusu düzenleme için sosyal taraflar arasında uzlaşma aranacak. Bakanlığın bu kapsamda yaptığı hazırlıklar ise özellikle kamu kapsamındaki taşeron çalışanların haklarının düzeltilmesini içeriyor. Kamudaki taşeronların kadroya alınması formülü üzerinde durulmazken, tüm taşeron işçilerin asgari ücret üzerinden çalıştırılmaması için önlem alınması planlanıyor. Bu kapsamda kamuda bir ücret skalası oluşturulması ve taşeron işçilerine ücret ve sosyal haklar anlamında düzeltmeler yapılması gündemde.

BAĞ-KUR’DA ÖDENMEYEN BORÇLAR ÖDENECEK
Bir diğer düzenleme de uzun süredir ödenmeyen Bağ-Kur borçları için geçerli olacak. 24 aydan fazla süredir Bağ-Kur prim borcu olanların borcu ve buna karşılık bu borçlu oldukları döneme ilişkin sigortalılık bilgileri de silinecek. Yetkililer, birçok kişinin Bağ-Kur’a borcu olduğunu dahi bilmediğini belirtirken, “Gönderdiğimiz tebligatlarla borçları olduğunu öğreniyorlar. Birçok kişinin gündeminde olmayan bu borcu ve borca kaynaklı oluşabilecek haklarını silmeyi planlıyoruz” dediler.

 

 

 "Neler Konusmuslar Neler Soylemisler Allah'a Cok Sukur Ediyorum'ki Turkiye Bunların Zamanında Bir Savasa Falan Girmemis"--- Basbakan Yardımcısı BULENT ARINC / 12.03.2009 dedi..
Hatırlıyor musun ? E.Gazi ÜTĞM Avukat Serkan ÖZTÜRK'ü ?
BAK ! Savcı Zekeriya Öz kimdir ?

DAHA FAZLA BALYOZ BELGELERİ İÇİN TIKLA;

Balyoz tertibi-1

Balyoz tertibi-2...
Balyoz tertibi-3...
Balyoz tertibi-4...
Balyoz tertibi-5...

BELGELERİ TIKLA İNCELE

Belgelerle Balyoz Tertibi


TEĞMEN ÇELEBi Emniyet TESBİT TUTANAĞI
TEĞMEN ÇELEBİ Telefon KAYITLARI BİLİRKİŞİ TUTANAKLARINDAN
TEĞMEN ÇELEBİ Telefon DÖKÜMLERİ ARA KARAR BİLİRKİSİ RAPORU

POLİS MÜDÜRÜ SERDAR SAÇAN

 

SON FETOKULLİYİ -ROJ HACKER- GURUBU DEŞİFRE ETTİ..
CIA-RGENEKON'UN MiMARI Tuncay Güney Kimdir?
CIA-RGENEKON RAPORU

Casus Gazetesini TıklaTIKLA

PIRLANTACI BİLAL;
"HIRSIZLIK BABADAN OĞULA GEÇER"-RECEP TAYYİP ERDOĞAN-istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss