ŞEREFSİZ SALDIRI
14 ASKERİMİZ ŞEHİT OLURKEN 7 PKK'LI AÇILAN KARŞI ATEŞLE ÖLDÜRÜLDÜ..


Diyarbakır'ın Silvan ve Kulp ilçeleri arasında bugün öğle saatlerinde arama yapan askerler pusuya düşürüldü; 3’ü uzman çavuş , 10’u er olmak üzere 13 asker şehit oldu. 2’si ağır 7 askerin yaralandığı çatışmada 7 pkklı terörist ölü ele geçirildi.

Geçen cumartesi günü kaçırılan 2 asker ve 1 sağlık görevlisinin kurtarılması için başlatılan operasyon kapsamında, Silvan İlçesi’nin Dolapdere ve Kulp İlçesi’nin Küplü köyleri arasında arama tarama faaliyetinde bulunan Silvan Komando Taburu timleri pusuya düşürüldü. Askerlerin öğle yemeği için mola verdikleri sırada birkaç noktadan saldırıya geçen kalabalık terörist grubunun ağır silahlarla açtığı ilk ateşle 3 uzman erbaş ve 10 er şehit düştü. 2’si ağır 7 asker de yaralandı.

Timde bulunan askerlerin karşılık vermesiyle çıkan çatışmada 7 terörist ölü ele geçirildi.

Teröristler yangın çıkararak kaçmaya çalışırken, bölgeye Diyarbakır başta olmak çevreden takviye birlikler gönderilerek büyük bir operasyon başlatıldı. Helikopterlerin hava desteği verdiği operasyon devam ediyor.

Teröristlerin saldırısında yaralanan 7 asker, helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Aynı bölgede geçen cumartese gecesi Diyarbakır- Bingöl Karayolu’nu kesen teröristler, Astsubay Abdullah Söpçeler, Uzman Çavuş Zihni Koç ve Sağlık Teknisyeni Aytekin Turhan Uz silah zoruyla kaçırmıştı.

PKK'nın 1978 yılında kurulduğu Fis Ovası’nda meydana gelen bu olayda kaçırılan 3 görevliyi kurtarmak için bölgede başlatılan operasyonlar da devam ediyor.

Bu arada son çatışmalarda şehit sayımızın artmasndan endişe edildiği bildiriliyor

YİNE ÇATIŞMA: 1 ŞEHİT

Silvan kırsalında çıkan başka bir çatışmada da 1 asker şehit oldu.

Silvan'ın Bayrambaşı Beldesi kırsal kesiminde arama tarama faaliyetinde bulunan güvenlik güçlerine pusu kuran teröristler ateş açtı.

Timde bulunan diğer askerlerin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

Açılan ilk ateşte 1 asker şehit olurken, 1 asker de yaralandı.

ANKARA'DA ACİL ZİRVE

Devletin zirvesi hain saldırının ardından Başbakanlık’ta bir araya geldi.

Başbakanlık Merkez Bina’da, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği toplantı, yaklaşık 45 dakika sürdü.

Toplantıya; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan katıldı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakanlık Merkez Bina’dan ayrıldı.
Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.