ABD IŞİD SNOWDEN ÜÇGENİ

 

SENATÖR-JOHN MCCAIN-BAĞDADİ-IŞİD-(ISIL)-İLİŞKİLERİ-EDWARD-SNOWDEN-AÇIKLAMALARI

ABD Ulusal Güvenlik Dairesi eski çalışanı Edward Snowden ilginç bir iddiada bulundu. Snowden, IŞİD'in bölgede İsrail'in güvenliğini tesis etmek için Amerika, İngiltere ve İsrail istihbaratıyla ortak çalıştığını iddia etti.

Gizli bilgileri sızdırdığı için kaçarak Rusya'ya sığınan ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı ve ABD ulusal güvenlik dairesi eski çalışanı Edward Snowden, IŞİD ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Snowden, Irak'ta kaosa neden olan IŞİD'in arkasında ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratı olduğunu ileri sürdü.

"IŞİD İSRAİL'İN GÜVENLİĞİNİ SAĞLIYOR"

IŞİD'in bölgede İsrail'in güvenliğini tesis ettiğini söyleyen Snowden'a göre ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratları dünyadaki bütün terörü "eşek arısı yuvası" adlı bir strateji ile bir araya getirmeye çalışıyor.

Eski ajan Snowden, İsrail'i korumak için, Ortadoğu'da İsrail'e karşı olan grupların kendi içlerinde savaştırıldığını ileri sürdü.

BAĞDADİ'NİN SENATÖR MC CAİN'LE OLDUĞU İDDİA EDİLEN FOTOĞRAF

Snowden'ın açıklamaları büyük yankı uyandırdı. Çünkü daha önce de IŞİD Lideri Ebubekir El Bağdadi'nin bir yıl boyunca MOSSAD tarafından yoğun bir askeri eğitim, dini kurslar ve konuşma becerisi kursları aldığı iddia edilmişti.

Ayrıca Bağdadi'nin Washington'daki bir görüşmede eski senatör John MC Cain ile aynı fotoğraf karesinde yer aldığı ileri sürülmüştü.

SENATÖR JOHN MCCAİN

ABD Senatosu’nda Cumhuriyetçi Parti’yi temsil eden Senatör John McCain, katıldığı Fox News Sunday isimli programda Suriye’deki IŞİD üslerinin yer aldığı bölgelere hava saldırısı düzenlenmesi yönünde ABD Başkanı Barack Obama’ya açık çağrıda bulundu.

Verdiği demecin sonunda, ‘‘Mevzubahis süreçte ABD’nin rolünü belirleyememesinden dolayı şu anki yönetim için kullanılabilecek en ılımlı tanımlama ‘‘sorumsuz’’ olacaktır.

Çünkü ABD bu süreçte başrolde olmalıydı’’ diyen McCain, Amerikalıların artık savaşlardan yorulduğunu, ancak ülkelerine sızacak olan militanların gerçekleştirebileceği olası terör eylemleri tehdidinin de oldukça ciddi olduğunu ifade ederek sözlerini tamamladı.

Ancak programı izleyenler arasında Senatör John McCain bu açıklamaları yukarıda deşifre edilen temasları ve Ortadoğuda tesis ettiği birliktelikleri yüzünden soru işaretlerine neden oldu !..

IŞİD SNOWDEN AÇIKLAMALARINI İZLİYOR

Bu arada IŞİD Snowden açıklamalarını değerli buluyor.Pek çok kaynağa göre Snowden açıklamalarını takip eden IŞİD militanları yeni stratejiler geliştirerek saklanmaya çalışıyor pek çoğu sahip oldukları sinyalleri kapatmak yada hiç kullanmamak yolunu seçerek yer değiştirmeye çalışıyor

KONUYLA İLGİLİ TAHRAN'DAN ZARİF BİR AÇIKLAMA GELDİ

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD yönetiminin terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile mücadelesinde ciddi olmadığını iddia ederek, terörle mücadele için uluslararası işbirliği çağrısı yaptı.

İran devlet televizyonuna konuşan Zarif, ABD’nin IŞİD’i desteklediğini öne sürerek, "Amerikalılar bu güne kadar bu konuda çifte standart politikası uyguladılar ve ciddi değillerdi. Suriye’de IŞİD’i uzun süre çeşitli şekillerde desteklediler ve şimdi ne yapacaklarına karar veremiyorlar.

Bu konuda savundukları argümanları da arkalarında bıraktılar" dedi.EBU BEKİR BAĞDADİ ANALİZİ VE CAMP BUCCA'YLA ABD İLİŞKİSİ
IŞİD VE LİDER KADROSU
İSRAİL BAŞBAKAN'I NETANYAHU CAMBAZA BAKTIRIRKEN SNOWDEN'İ DOĞRULAR GİBİ
SÖZDE İDAM EDİLEN JAMES FOLEY'İN ANALİZİ


istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss