Şehidimizin Babası iSYAN ETTi


BAŞBAKAN ERDOĞAN"Yaygara Yapıyorlar"DEMiŞTi

Şırnak'ın Uludere İlçesi’nde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade uzman Çavuş 24 yaşındaki Mehmet Tez’in şehit düştüğü haberi, babası Rasim Tez’e hasat için gittiği Yerköy İlçesi’ne bağlı Belkavak Köyü’ndeki evinde Yozgat İl Jandarma Komutanı Binbaşı Süleyman Gürz tarafından verildi.

Acı haberle yıkılan baba Tez, Binbaşı Gürz ile birlikte ilçeye getirildi. Baba Gürz, “Oğlumun düğününü yapalı bir yıl oldu. Evinin yarısı Bolu’da, yarısı burada. Bu adamın suçu ne? Trakya’da, Ege’de niye ölümler olmuyor, buralardan oluyor?” dedi.

Uludere’de Irak sınırı kesiminde gece saatlerinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Yozgat Yerköy doğumlu Piyade Uzman Çavuş Mehmet Tez’in şehit düştüğü haberi, baba evine sabah saatlerinde ulaştı.

Oğlunun şehit düştüğü haberini Belkavak Köyü’ndeki tarlaya arpa ve buğday hasadı için gitmeden önce Binbaşı Süleyman Gürz’den öğrenen baba Rasim ile anne Fatma Tez sinir krizlleri geçirdi. Şahidin ailesine haber verilirken, sağlık ekipleri de hazır bulundu.

‘İÇİŞLERİ BAKANI NİYE CENAZELERDE YOK?’


Oğlunun şehit düştüğü haberiyle yıkılan anne Fatma tez ağıtlar yakıp, “İzine gelecektin yavrum, cenazen gelecek yavrum” diyerek gözyaşı döktü. Baba Rasim Tez ise hükümete tepkisini dile getirirken şunları söyledi:

“Hükümet sürüm sürüm sürün. Hükümet dört çapulcuyla baş edemiyorsan ben başka ne diyeyim. Koca bir devletin var, koca bir milletin var. Dört tane çapulcu, devleti yok, milleti yok. Dört çapulcu ile başademiyorsa, yazıklar olsun. Biz savaşmadık mı?, bu millet savaşmadı mı, biz de gideriz oraya. Analarımız, bacılarımız kazma ile kürek ile sopa ile savaşmadı mı? Hep beraber savaşmadık mı?. Terör giderek daha da çoğalıyor. 20 tane Meclis’te grup kurmuş, 60 tane de AK Parti’nin içinde var. Bunlar PKK’lı terörist. Her gün şehit, her gün şehit. Samsun’da biri bir yumruk vurdu, taaa Amerika’dan telefon açıp, başsağlığı diliyor. Ondan sonra 15 tane şehit var. Niye birine gidip de İçişleri Bakanı başsağlığı dilemedi. Kulağım sağır değil, gözüm de görüyor. Sen duydunmu hiç İçişleri Bakanı’nın bir şehit cenazesine katıldığını Allah için. Ben bir millet isem, kökünü kazırım. İsrail’e bak, görüyon işte. Ben çok duyguluyum, metanetliyim, ama hazmedemiyorum. Bu çocuğun suçu bu devlete, bu millete hizmet etmek mi?”

Jandarma ekipleri tarafından Belkavak Köyü’nden alınan şehit ailesi, Yerköy İlçesi’ndeki evlerine getirildi. Şehidin baba evi, Türk bayrakları ile donatıldı. Fenalık geçiren şehit askerin babaannesi Sultan, torunları tarafından kucakta eve taşındı. Ailenin en küçük oğlu olan şehit Mehmet Tez’in, Fatih ve Sultan adlarında iki kardeşi daha bulunuyor.


15 günde 17 şehit verdik!
PKK'nın son 15 günde yaptığı saldırılarda üçü korucu 17 güvenlik görevlisi şehit oldu, 49'u da yaralandı.


31 Mayıs: Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Hatay İskenderun İlboğa Kışlası İkmal Destek Komutanlığı’nda nöbet değişimi yapan askeri kamyonete roketli saldırı düzenlendi. Altı asker şehit oldu, yedi asker de yaralandı. İskenderun'da Şehit olan askerler: Deniz erler Erhan Terletme, Kerem Oğuz Erbay, Serhat Aslan, İsmail Kartal, Erol Tavukçu ve Ümit Akbulut.

1 Haziran: Siirt’in Pervari İlçesi yakınlarında köy korucularına uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırıda korucular Abdulrezzak Kaçhan, Abdulmecit Özkan ile Metin Yıldırım hayatını kaybetti. Beş korucu yaralandı.

Hakkari’ de Uzun namlulu silahlarla açılan ateşte bir uzman çavuş ile Piyade Er Muhammet Özbek ve korucu Abdullah Bilir şehit oldu, iki asker yaralandı.

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’ne bağlı Işıklı ve Kavşak bölgelerinde konuşlandırılmış askeri birliğe, taciz ateşi açılması sonucu Jandarma Komando Onbaşı Fatih Gökkaya şehit oldu, üç asker yaralandı.

3 Haziran: Hakkari’de Özel harekat şube müdürlüğüne ait zırhlı polis aracına roketatarlı saldırı düzenlendi. Araçta bulunan iki polis yaralandı.

11 Haziran: Şemdinli’nin dağlık arazi kesiminde, güvenlik güçlerince icra edilen faaliyet esnasında,
uzak mesafeden açılan ateş sonucu, bir astsubay
şehit olurken bir subay da yaralandı. Saldırıda Şehit
olan asker Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Cihangir Bekiş.. Tunceli’de asker taşıyan sivil plakalı otobüsün geçişi sırasında mayın patlatıldı.Bir çocuk
ve 13 asker yaralandı.

14 Haziran: Hakkari’deki çatışmada bir asker yaşamını yitirdi, 4 asker yaralandı. Saldırıda şehit olan asker, Aydın'ın Söke ilçesi Karacahayıt köyü nüfusuna kayıtlı piyade er Mehmet Ali Birlik

Siirt Baykan’da askerî konvoyun geçişi sırasında mayın patladı. Bir asker bir sivil yaralandı. Şırnak’ın Bestler- Dereler bölgesinde çıkan çatışmada üç asker yaralandı.

15 Haziran: Şırnak Uludere ilçesinde mayın patlaması sonucu 1 asker şehit oldu 3 asker yaralandı.. Şehit olan jandarma er Rauf Adam"ın acı haberi Antalya"da yaşayan ailesine ulaştı.

16 Haziran: Şırnak'ın Uludere İlçesi kırsalında dün gece güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 korucu yaralandı.

Memis Ne Demis..

Turk Silahli Kuvvetlerimizden sonra sehadet mertebesine ulasan buradaki sehitlerimizide yargilasinlar ailelerinede giydirebildikleri kadar ceza-i mueyyide giydirsinler cunku Basbakan Erdogan'in dedigi ve pekcok aile fotograflarda goruldugu gibi "fazla yaygara !" yapiyorlar? ve usttune ustluk onlarin giden gemicikleri gemiciklerinde askerden kacirdiklari evlatlari bulunmuyor..
Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.