HUKUK BİR GÜN HERKESE LAZIM OLUR"Neler Konusmuslar Neler Soylemisler Allah'a Cok Sukur Ediyorum'ki Turkiye Bunların Zamanında Bir Savasa Falan Girmemis"--- Basbakan Yardımcısı BULENT ARINC / 12.03.2009 dedi..

 

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN ZEKERİYA ÖZ'E GÖNDERDİĞİ İSİM ÖMEROĞLU OLABİLİR Mİ?

Zekeriya Öz’ün Başbakan Erdoğan tarafından kendisiyle görüşmek üzere gönderildiğini söylediği ismin Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu olduğu ileri sürülüyor...


Yolsuzluk soruşturmasından sorumlu olan ve Bakırköy Başsavcı Vekilliği'ne atanan Zekeriya Öz, yaptığı basın açıklamasında Başbakan Tayyip Erdoğan’ın operasyonu durdurması için kendisine iki kişi gönderdiğini ileri sürdü.

Başbakan Erdoğan’ın iddiaları yalanlamasına karşın, Öz’ün aktardığı buluşmanın gerçekleştiği ve açıklamasında bahsettiği “yüksek yargı kökenli” hukukçunun Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu olduğu söyleniyor.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) hakkındaki iddiaları yanıtlamasına izin verdiği Savcı Zekeriya Öz, gün içinde hem yazılı açıklama yaptı, hem de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Öz, yazılı açıklamasında Başbakan’ın yolsuzluk soruşturmasını durdurması için kendisine iki kişi gönderdiğini ileri sürdü.

Öz, “Başbakan tarafından gönderilen yüksek yargı kökenli 2 kişiyle Bursa'da görüştüm. Bu kişiler bana 'bizzat Başbakan'dan özür dile. Soruşturmayı durdur' dedi” ifadelerini kullandı.

Açıklamadan kısa bir süre sonra Singapur’da olan Başbakan Erdoğan, Zekeriya Öz’ün iddiasına yanıt verdi. Başbakanlık kaynakları Erdoğan’ın iddiayı “tümüyle iftira” olarak nitelediğini aktardı.

ZEKERİYA ÖZ'ÜN "AĞABEYİ"

Ancak Zekeriya Öz’ün yolsuzluk soruşturması başladıktan sonra, 22 Aralık 2013’te tarif ettiği gibi “yüksek yargı kökenli” bir isimle buluştuğu öne sürüldü. Bu kişinin, kariyerinde Bursa hakimliği de bulunan, 2005’te başlayan Yargıtay üyeliği ardından 2012’de TBMM Genel Kurulu’nca ilk Kamu Başdenetçisi olarak atanan Nihat Ömeroğlu olduğu aktarıldı. 

Öz’ün kamuoyunda “Ombudsman” olarak bilinen Ömeroğlu’na “ağabey” diyecek düzeyde bir yakınlık duyduğu belirtilirken ilgili buluşmanın Öz’ün ailesinin de yaşadığı Bursa’da gerçekleştiği konuşuluyor.

Aktarılanlara göre, Öz ile Ömeroğlu, yolsuzluk operasyonu başladıktan altı gün sonra, 22 Aralık’ta Bursa’daki Crowne Plaza Otel’de buluştu.   

ERDOĞAN ÖMEROĞLU'NUN OĞLU'NUN NİKAH ŞAHİTLİĞİNİ YAPMIŞTI

Ömeroğlu, öldürülmeden önce gazeteci Hrant Dink hakkında mahkumiyet kararı veren Yargıtay Genel Kurulu'nun üyesi olarak da biliniyor. Başbakan Erdoğan, henüz Yargıtay üyesi olduğu 2010 yılında Ömeroğlu'nun oğlu Burak Ömeroğlu'nun nikah şahitliğini yapmıştı.    

ZEKERİYA ÖZ NE DEMİŞTİ ?

Savcı Zekeriya Öz’ün HSYK’dan aldığı izin üzerine 8 Ocak 2014 yaptığı yazılı açıklamanın ilgili bölümü şöyle:

 
“Hakkımdaki bu iddialar (Öz, “Dubai’deki tatilinin faturasını yolsuzluk soruşturması kapsamında gözaltına alınan iş adamı Ali Ağaoğlu’nun ödediği” ve “iki sene içinde 22 kez yurt dışına çıktığı” iddialarını kast ediyor)

Sayın Başbakan tarafından açıklanmadan önce Yüksek Yargı kökenli olan, daha önceden tanıştığım ve saygı duyduğum iki kişi bizzat Sayın Başbakan tarafından bana gönderilmiştir.

Bursa’da bir otelde görüştüğüm bu kişiler Sayın Başbakan’ın bana çok kızgın olduğunu, hakkımda ağır laflar ettiğini, bir mektup yazarak kendisinden özür dilemem gerektiğini, hükümete yönelik soruşturmaların derhal durdurulmasını, aksi takdirde zarar göreceğimi ve bunun sonuçlarının benim için ağır olacağını, emniyete neden gittiğimi, bunun herkesi çok kızdırdığını söylediler.

Tehdit niteliğindeki bu haberi getiren kişilere, soruşturmanın benim dışımda vicdanları ve kanunlar çerçevesinde görev yapan savcılar tarafından yönetildiğini, kaldı ki kuvvetli deliller nedeniyle bir çok şüphelinin tutuklandığını, kuvvetli deliller bulunduğunu, emniyet müdürlüğüne yeni atanan personelin şüphelilere sorulmak için hazırlanan soruları değiştirdiği yolunda bir ihbar yapılması üzerine gittiğimi ve sorulacak soruları kapalı zarf içinde mühürlü olarak teslim aldığımı, başıma gelecek en kötü şeyin ölüm olduğunu, görevim nedeniyle ölmem halinde de görev şehidi olacağım için bunun benim için şeref olduğunu ifade ettim. Bu cevabımdan sonra çok zarar göreceğim bana söylendi.


Daha sonra kamuoyunda ikinci yolsuzluk operasyonu olarak isimlendirilen dosyada ilgili savcılarla görüşerek bu soruşturmaya müdahale etmem gerektiğini, işin farklı boyutlara kaydırılmasını, bu konuda yardımcı olmam gerektiği söylendi.

Ben de o soruşturmadan bilgimin olmadığını, soruşturmanın TMK 10. maddesiyle ilgili yetkili başsavcı vekilliği tarafından yürütüldüğünü belirttim Bu gelişmeden bir gün sonra Sayın Başbakan tarafından şahsıma yönelik gerçek olmayan iddialar dile getirildi.

Bazı basın yayın organları da bundan sonra şahsıma yönelik yıpratma kampanyasına başladı ve halen bu saldırılar devam etmektedir. Bu konuda gönderdiğim tekzipler de yayınlanmamaktadır.” 

HABERİN MANZUMESİ:

Haberin Başlığı aslında pek çok "şey"i özetlemektedir.Savcıda olsanız yargıçta olsanız Başbakan da olsanız "ÖZ"ümde olsanız işte o "şey" birgün gelir sizede lazım olur

Ne diyor şimdi Savcı Zekeriya ÖZ gönderdiğim tekzipler yayınlamıyor "Bak ÖZ' üm burada yayınlanıyor senin okyanus ötesi uzaktan kumandalı dağıtmadığın adaleti insan olarak hakların olduğunu unutmadan biz sana dağıtıyor teslim ediyoruz bunun için hiç bir ön yargımız YOK!.

Seni kişisel olarak sevmeyebiliriz KEŞKE hiç olmazsa Baban kadar OLABİLSEYDİN ancak senin içinde bulunur gibi olduğun HUKUK ve ADALET dediğin işte "o şey"lerin içinde ne yazık ki AŞK'A yer yok DUYGUYA da..O yüzden senin yaptıklarını YAPMAYIZ varsa bir "hak"ın yazacağız..

Şimdi ciyak ciyak bağırıyorsun "belgeler sahte" diye hiç düşündün mü bügüne kadar üretilmiş sahte belgelerle Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri dahil kaç insanımızın hayatını karartığını? Hatırlıyor musun ? E.Gazi ÜTĞM Avukat Serkan ÖZTÜRK'ü ? Oda senin bugün istediğin ADALETİ istemişti HATIRLADIN MI? "ÖZ"üm..

Ancak Şerefli Gazimiz Avukat Serkan ÖZTÜRK büyük bir hata yapmıştı keza sende bir türlü OLAMAYAN adiliyet duygusunu ADALET adına HUKUK adina senden sizlerden DEVLETİN SAVCILARINDAN istemiş ANCAK NE yazık ki onun içinde HUKUK tarafınızdan GUGUK olmuştu..Gazi ÜTĞM'imiz sadece bir tanesine örnektir..Onun gibi pek çok yazar çizer ve değerli profösörlerimiz sayenizde helak olmuştur..

Herşeye rağmen "hak"ını şurada teslim ediyorum sen Okyonus ötesi uzaktan kumandalı ADALET yerine ADALETSİZLİK Hukuk yerinede GUGUK dağıtırken BAŞBAKAN'IN olan ERDOĞAN hemen tüm kanallarda her gün bas bas bağırıyor "Ben bu davaların hem SAVCISIYIM hemde YARGICIYIM" diyerek sen ve senin gibilerine olanca gücüyle DESTEK OLUYORDU..Peki şimdi ne Oldu da böyle OLDU Hiç Düşündün mü?

Fenerbahçe dosyası ilk defa sana geldi..El çabukluğu marifet istihbaratçı kardeşlerinin yardımıyla dosyayı bir başka GUGUK çuya salladın gerekçen şuydu "Ben Galatasaraylıyım yanlış anlaşılmasın şu dosyaya sen bakıver" Fenerbahçe nin gücünü Galatasaraylı olarak sen mi tahmin etmiştin YOKSA bazı çevrelerden TELKİN Mİ aldın? çünkü Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir kulüp bir gecede kendisini kurtarabilecek kararı meclisten çıkartamaz Sen gerçekten Adalet ve hukuk adamı olsaydın zaten bu dosyayıda başkasına itelemez kendin bakardın..

Bunu niye yazdık keza son günlerde ve Ömeroğlu görüşmesinden sonra yaptığın açıklamalarda "en kötüsü ölürüm mesleğimin şehidi olurum" diyorsun..

Bizim bildiğimiz Allah yolunda Toprağına düşen Müslüman OLAN KİMSELERE bu yüce makam mevkii olarak verilmiştir fakat her müslüman en az HZ.Ömer adaletinde OLMALIDIR senin gibi neyin karşılığı olduğu bilinmeyen başkalarının ödediği seyahatlerde mesela DUBAI de OLMAMALIDIR..

Gerçekten seyahat etmeyi bu kadar çok seviyor idiysen şu meşhur "GEZİ" lere bizzat katılsaydın da MİLLET SAVCI GÖRSEYDİ !..

Fakat DAHA DA dehşetlisi devletin adalet mekanizması OLAN savcısı VE yargıclarının CROWN PLAZA 'lardan ADALET DAĞITMAYA kalkıyor olmasıdır.Oldu olacak PLAZA sahibi Hüseyin Özdilek'ide HSYK' ya alsaydınız!..

Milletimizin bildiği sizlerin devletimizin maaşlı memurları olduğunuzdur.

Zekeriya "ÖZ" üm bir başka toplantında şu CROWN PLAZA'larda oturup DAĞITILAN Adaletin sırrınıda açıklarsan bugün için değil oturmak kapısından bile geçemeyen ve bir türlü ayın sonunu getiremeyen milyonlarca memurumuz adına sana "hak"ını teslim edip "Allah Razı OLSUN" diyelim..

Allah rızası için yap bize bu iyiliği !..Tüm emekçiler memurlar senden bu müjdeli haberi bekleyeceklerdir

Bir başka "hak"ın daha var sen söylemişsin bizde yazalım kimsenin varsa "hak"ını yemeyiz senin ve senin gibilerin yaptığını yapmayız "Belgeler sahte ben bu belgeleri 10 dakikada yaparım" buyuruyorsun bizde "hak"ın kalmasın diye seni destekleyen güçlü bir eklenti yapıyoruz .Çünkü 10 senedir yazıyoruz sen ve senin gibiler bu işlerin TARTIŞILMAZ USTALARISINIZ..Gerçekten YAPARSIN ve YAPTINIZ ..

AKP Hükümeti ve Hükümetin başıyla birlikte "Geçmişte Yaptıklarınız Gelecekte Yapacaklarınızında Her Zaman Teminatı Oldu."

Başka bir "hak"ında ARTIK DEŞİFRE OLAN yandaş medyanızın ve CASUS gazetesi O..TARAF'IN yazdığı ve çokça dile getirdiği "belgelerin sahte olduğu ortaya çıktı"şeklinde atmış olduğu manşetlerde gizlidir.

Oda şudur;
Bu manşetleri atan kardeşlerin geçmişleri dahil sonradan gelenleri çok hızlı allak bullak oldular halbuki;

"HOOP NE OLUYOR YAHU !..DAHA KARPUZ KESECEĞDİK YAA !.." ?..

Sakın ha!. sen ve okurlarımız yanlış anlamasın dalgamızı geçtiğimiz falan yok sadece O..TARAF gibi hiç kimsenin "hak"ı kalsın istemeZÜK "ÖZ"üm ALLAH CC..
Hatırlıyor musun ? E.Gazi ÜTĞM Avukat Serkan ÖZTÜRK'ü ?
BAK ! Savcı Zekeriya Öz kimdir ?

DAHA FAZLA BALYOZ BELGELERİ İÇİN TIKLA;

Balyoz tertibi-1

Balyoz tertibi-2...
Balyoz tertibi-3...
Balyoz tertibi-4...
Balyoz tertibi-5...

BELGELERİ TIKLA İNCELE

Belgelerle Balyoz Tertibi


TEĞMEN ÇELEBi Emniyet TESBİT TUTANAĞI
TEĞMEN ÇELEBİ Telefon KAYITLARI BİLİRKİŞİ TUTANAKLARINDAN
TEĞMEN ÇELEBİ Telefon DÖKÜMLERİ ARA KARAR BİLİRKİSİ RAPORU

POLİS MÜDÜRÜ SERDAR SAÇAN

 

SON FETOKULLİYİ -ROJ HACKER- GURUBU DEŞİFRE ETTİ..
CIA-RGENEKON'UN MiMARI Tuncay Güney Kimdir?
CIA-RGENEKON RAPORU

Casus Gazetesini TıklaTIKLA

PIRLANTACI BİLAL;
"HIRSIZLIK BABADAN OĞULA GEÇER"-RECEP TAYYİP ERDOĞAN-


istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss