"YARGIYA MÜDAHALE YOK"! DİYEN ERDOĞAN HÜKÜMETİ

 YARGIYA MÜDAHALE OLMADIĞINI SAVUNAN ERDOĞAN HÜKÜMETİNİN İCRAATIDIR


17 Aralık operasyonunun başlamasının ardından soruşturmaya müdahale tartışmaları büyüyor, AKP iktidarının emniyette sürdürdüğü görevden alma operasyonu sürerken, soruşturmanın “selameti” açısından görevlendirilen iki savcının soruşturmayı başlatan savcının elini-kolunu bağlamak üzere işlevlendirildiği açığa çıktı.

Yolsuzluk soruşturmasını yürüten Savcı Celal Kara’nın yanına iki savcının daha atanmasından sonra Başsavcı Turan Çolakkadı tarafından savcılara bir yazı gitti.

Habere göre yazıda “Mukteza tayininde ve herhangi bir hususta hukuki ihtilaf olduğu taktirde görevli 3 cumhuriyet savcısından ikisinin imzasıyla işlem yapılacaktır” deniliyor.

Avukat Ömer Kavili bunun soruşturmaya doğrudan müdahale anlamına geldiğini ve aynı zamanda savcılara tehdit olduğunu ifade ediyor: “Bu soruşturmaya darbedir. Asıl soruşturma savcısı Celal Kara, devre dışı bırakılıyor.

Celal Kara, görüşünü diğer iki savcıya veya iki savcıdan birine kabul ettiremez ise asla karar veremeyecektir.” Soruşturmayı başlatan her bir savcının yanına yeni görevlendirilen iki savcının görevlendirilmesi ve Başsavcı’ya getirilecek konuların, 3 savcıdan ikisinin mutabakatı ile getirilmesinin istenmesi de soruşturmaların kontrolünün Zekeriya Öz’den alınıp bizzat Başsavcı Turan Çolakkadı’ya geçtiği anlamına geldiği belirtiliyor.

Hükümetin sözcüsü Bülent Arınç yaptığı açıklamada şöyle demişti “Şunu söylemek istiyorum. Soruşturmaların kapsamı, şüpheli sayısının çokluğu, nazara alınarak, delillerin toplanıp soruşturma için önceden beri uygulandığı gibi bu soruşturmaya yardım etmek üzere de iki Cumhuriyet Savcısı daha görevlendirilmiştir.”Erdoğan'ın her daim söylediği gibi Yargıya bir müdahale OLMAMIŞTIR ! Peki ya ne OLMUŞTUR ? Anlayamayanlar Anlayanlardan ÖĞRENSİN. Biz böyle Hükümet AÇIKLAMALARIYLA aydınlanmaları Ergenekon dedikleri davalarda Balyozda özellikle Deniz Feneri'inde çok gördük. Hemde 10 senedir körün gözüne sokar gibi..Darısı kutucuların başına özetle Durmak Yok! Yola DEVAM..
Casus Gazetesini Tıkla  

istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss