BEBEK KATİLİNİN KİTAPLARI SERBEST
AKP iktidarında, gazetecilerin basılmamış kitapları ‘terör örgütü yayını’ gerekçesiyle ve baskın yapılarak yasaklanırken, 40 bin kişinin katili teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın 10’dan fazla kitabı vitrinleri süslüyor!

ŞEREFSİZ BEBEK KATİLİNE YASAK YOK:

PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın yazdığı onlarca kitabı piyasada serbestçe satılırken, kitap yazan gazeteci ve profesörlerin ev ve işyerleri basılıyor, yazmakta oldukları kitapların taslakları bile toplatılıyor, bazıları da “varlığı-yokluğu” kanıtlanmamış, adı konmamış “iddia olunan örgüt” talimatıyla kitap yazdığı iddiasıyla  tutuklanıp cezaevlerine gönderiliyor. Oysa bebek katili Öcalan, suçu ve cezası mahkeme kararıyla kesinleşmiş bir hükümlü. 29 Haziran 1999’da Ankara 2 Numaralı Devlet Güvenlik Mahkemesi, Öcalan’ın idam edilmek suretiyle cezalandırılmasını kararlaştırmış, Yargıtay 9. Ceza Dairesi de Abdullah Öcalan’a verilen ölüm cezasını onaylamıştı. Öcalan’a verilen ceza, idam cezasının kaldırılmasına yönelik yapılan yasa değişikliği sonrası “ağırlaştırılmış müebbet hapis” cezasına dönüştürülmüştü.

Kitabı satılanın suçu sabit

İmralı’da, yeniden teşrif edilen özel ofisinde, psikolojisi bozulmasın diye yanına gönderilen örgüt arkadaşları ile cezasını çeken elebaşı Öcalan’ın avukatları aracılığıyla gönderdiği risaleler basın-yayın kuruluşlarında serbestçe yayınlanıyor. Bir taraftan devletle müzakere yapan Öcalan, bir taraftan da yeni kitaplar yazıyor. Mahkeme ve Yargıtay kararıyla tescilli teröristbaşı-yazar Öcalan’ın, İmralı ve öncesinde yazdığı kitaplar, kitapevlerinin vitrinlerini süslemeyi sürdürüyor. İnternet ortamından da istenilen kitabı satın alınabiliyor, kapıya kadar da getirilip teslim ediliyor. Yargıtay 9. Ceza Dairesi Öcalan’a verilen ölüm cezasının onanmasına ilişkin kararının gerekçesinde suça konu eylemlerini şöyle özetliyor:

40 bin ölümden sorumlu

“PKK terör örgütü 1978 yılından, sanığın yakalandığı 15 Şubat 1999 tarihine kadar toplam 6 bin 36 saldırı, 3 bin 71 bombalama, 388 gasp, 1046 adam kaçırma olayı gerçekleştirmiş ve bu olaylarda 4 bin 412 vatandaş, 3 bin 874 asker, 241 polis, 1225 geçici köy korucusu öldürülmüş ve şehit edilmiş, 5bin 620 vatandaş, 8 bin 118 asker, 909 polis, 1655 geçici köy korucusu yaralanmıştır.”

Gözaltına alınan, tutuklanan, yargılaması başlayan veya başlamayan gazeteci-profesör-yazarların ise henüz kesinleşmiş bir suçları bulunmuyor. Haklarında verilmiş bir yargı kararı yok. Ya yargılamaları devam ediyor ya da yargılama süreci bile başlamadı. Mahkumiyet sözkonusu değil.

Gazeteci terörist

Kitaplarını talimatıyla yazdığı iddia edilen örgütün olup, olmadığı da belli değil. Bugüne kadar yapılan yargılama sürecinde varlığı noktasında öne sürülen delillerin hepsi çürüdü. Ama kitapları yasaklanıyor.

Avukat Vural Ergül, konuyla ilgili şöyle konuşuyor: “Ümraniye soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteci-yazarların birinin kitap taslağına el konulmasıyla ilgili itirazı reddeden mahkeme, kitap taslağını, bu tabiri kullanmak yasak olmasına rağmen ‘Ergenekon’ terör örgütü yayını olarak değerlendirdi. Ve Türk yayın tarihinin yayımlanmadan toplatılan ilk kitabı olan kitabın dağıtım ve satışını da yasakladı.

Mahkeme kararı İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelindeki tüm kitabevi ve kırtasiyelere gönderildi. Buna karşın dileyen herhangi bir kişi bugün herhangi bir kitapçıdan teröristbaşının yazdığı kitaplarını satın alabiliyor. Ama basılmadığı için herhangi bir suç tespiti yapmanın dahi imkansız olduğu kitap taslaklarına yasak getiriliyor.”
Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.