-OBAMA'NIN OLMAYAN KANITI-OBAMA'NIN OLMAYAN KANITINI BM GÖZLEMCİLERİ TEYİD ETTİ

Birleşmiş Milletler Genel Kurul toplantısında konuşan ABD Başkanı Barack Obama, Suriye hükümetinin kimyasal silah kullandığına dair iddiasını yeniledi.

Obama, bu iddiasının doğru olduğunu ispatlamak için ise şu cümleyi kanıt olarak gösterdi:
"Saldırıyı Suriye hükümetinin yaptığına dair kesin kanıtlarımız var.

Kimyasal saldırının arkasında Suriye hükümetinin olmadığını söylemek, insan mantığına hakarettir."

21 Ağustos'ta Suriye'de gerçekleştirilen kimyasal saldırıyı araştırmak için BM uzmanları Suriye gitti.

Geçtiğimiz günlerde Suriye'den dönen uzmanlar, ülkede kimyasal saldırının gerçekleştirildiğini ama bunu kimlerin yaptığına dair hiç bir bilgilerinin olmadığını bildirdi.

İddiasının ispatı için elinde kesin kanıtları olduğunu iddia eden Obama'nın, şu ana kadar bu kanıtları hiç bir kurum, kuruluş ve ülkeye  sunamaması iddiasının yalan olduğunu açıkça gösteriyor.

Obama hiç bir kanıtı olmaksızın iddiasını savunmaya devam ederken, Suriye, İran ve Rusya saldırının muhalifler tarafından gerçekleştirildiğine dair kanıtları BM'ye sundu. Bu kanıtlardan bazıları kamuoyuyla da paylaşıldı.

Tüm bunlara rağmen Obama iddiasını ispatlamak için elinde hiç bir kanıt olmadığından yukarıdaki gülünç cümleyi kanıt olarak sunmaktan çekinmiyor.

OBAMA İÇİN NE DEĞİŞTİ ?

ABD Başkanı Obama dün BM Genel Kurulu’na yaptığı konuşmada İran'ın nükleer enerji konusuna da değindi. İran'ın nükleer enerji konusundaki eski tavrından neredeyse eser kalmayan Obama'nın bu konuda sarf ettiği sözler duyanları şaşırttı.

Obama, İranlı bakan ve yetkililerin yıllarca dile getirdiği Ayetullah Hamaney'in atom bombası yapımı ve kullanımının haram olduğuna dair fetvayı, Ayetullah Hamaney daha yeni vermiş gibi davrandı.

Obama çok uzun süre önce söylemesi gereken "İran halkının barışçıl nükleer enerjiye sahip olma hakkına saygı duyuyorum" cümlesini de dile getirdi.

Barışçıl nükleer enerji konusunda İran'ın sunduğu şart ve delillerde hiç değişiklik olmazken,bu konu hakkında Obama için ne değişti acaba?


HABER NOTU;

Bu politikaların arkasından giden Erdoğan ve hükümeti için haberin notuna biz başlayalım siz bitirin klavuzu karga olanın burnu b.......Casus Gazetesini Tıkla  

Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.