MÜSTEŞAR RAHATSIZLIK YARATTI
O İFADELER


MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın bu sözleri AKP içinde büyük bir rahatsızlık yarattı.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Müsteşar yardımcısı sıfatıyla toplantıya katılıyor olması, onun Başbakanlıkla ilgili olduğunu göstermez” derken, Ömer Çelik ise “İlk bakışta anlaşılır gelmeyen ifadeler olabilir” diye konuştu.
Fidan: Beni  Başbakan görevlendirdi

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın, müsteşar olmadan önce Öcalan ve terör örgütüyle yaptığı pazarlık görüşmelerinin ses kayıtları internet sitelerine düşmüştü. Fidan, terör örgütünün temsilcileriyle yaptığı bu görüşmelerde bebek katilinden sık sık “Sayın Öcalan” diye bahsederken, kendisinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevlendirildiğini de bir kaç kez vurguluyor.

Fidan’ın konuşması özetle şöyle: “Bu ekibin yeni üyesiyim. Yaklaşık bir ay önce İmralı’da Sayın Öcalan’la bir araya geldik. İsmim Hakan Fidan. Müsteşar yardımcısıyım ama Sayın Başbakanımızın özel temsilcisiyim.

Bu konuda arkadaşlarımızın uzun zamandır sizinle beraber devam ettirdikleri çalışmalar gerçekten her türlü takdirin ötesindedir. Ama bir noktadan sonra verilen raporlar çerçevesinde olayın teknik görünen bir çalışmadan öte daha siyasi içerikli, daha farklı bir boyuta taşınması ihtiyacı hasıl olunca;

"Sayın Başbakanımız bu konuda beni görevlendirdi.Takdir edersiniz ki oldukça hassas bir durum siyasi riski kabul edilemeyecek derecede yüksek bir durum.

Özellikle muhalefetin bulunduğu şartları biliyorsunuz.”
Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.