KONUM VE SİNYAL BİLGİLERİNİ VERDİ

 

KONUM VE SİNYAL BİLGİLERİYLE BERABER ERDOĞAN'IN TELEFON NUMARASINIDA AÇIKLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında TÜBİTAK'ın Erdoğan'ı ses kayıtlarına ilişkin verdiği raporu eleştirdi.

17 ve 25 Aralık operasyonları sonrası Başbakan Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarına 'montaj' raporu veren TÜBİTAK CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun açık hedefi haline geldi.

Partisinin bugünkü Meclis grup toplantısında rapora ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, "Türkiye’nin en saygın kuruluşlarından birisine hayvanat bahçesinden müdür getirirseniz size böyle rapor getirir" dedi.
TÜBİTAK'ın 'montaj' dediği telefon görüşmelerine ilişkin kayıtların tüm detaylarını açıklayan Kılıçdaroğlu, görüşmelerin montaj değil gerçek olduğunu ileri sürdü. "Ağrı Dağı ne kadar gerçekse bu tapelerde o kadar doğru."Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının öne çıkan bölümleri şöyle:

HAYVANAT BAHÇESİNDEN MÜDÜR

TÜBİTAK’a hayvanat bahçesinden bir müdür atandı. Ülkenin en saygın kurumlarından birisi ve onların öncülüğünde bir rapor hazırlandı. 17 Aralık’tan sonra Erdoğan’ın konuşmaları hece hece montajlanmış. Böyle bir teknoloji dünyada yok. Ama kim bulduysa güzel bulmuş yani. Kendisini aklamaya çalışıyor. Montajdır diyor düzmecedir diyor. Ne derse desin. Çünkü ben her türlü eleştiriyi yapabilirsiniz. Ama kimse sen kul hakkı yedin diyemez.

KONUŞMA KAYITLARINI OKUDU

Neden doğru bu biliyor musunuz? Şimdi size yapılan konuşmaları dakikası saniyesi itibariyıe vereceğim.


17 Aralık Saat 08:01:04 nereden arıyorlar? Ankara Subayevleri'nden. Hangi telefonla? 0530 826 26 26. Telefonu açan Recep Tayyip Erdoğan. Kiminle konuşuyor? İstanbul’dan Bilal Erdoğan’la.0533 167 81 81. Görüşme süresi 14 saniye. “Oğlum evde misin? Evdeyim babacağım. Kriptolu telefona geç arayacağım."

08:02:56. Ankara Subayevler'inden Erdoğan arıyor. Telefonu değiştirmiş 0536 065 10 10. Arayan Erdoğan. Görüştüğü kişi Bilal Erdoğan, o da telefonu değiştirmiş. 0530 364 82 82. Ne diyor biliyor musunuz? “Operasyon yaptılar bakanların çocukların evinde” Bilal oğlan yeni uyanmış anlamıyor. Bir daha söyler misin diyor. 240 saniye konuşuyorlar.

Sonra 08:12. Yani 10 dakika sonra. Arayan Üsküdar Bulgurlu’dan arıyorlar. 0530 364 82 82. Arayan Bilal Erdoğan. Kimi arıyor? Recep Tayyip Erdoğan’ı. Görüşme süresi 73 saniye. O arada “Sümeyye'yi sana gönderiyorum” diyor. Sümeyye 9 uçağına yetişmek zorunda. Yetişiyor ve arabayla Esenboğa’ya gidiyor. Oysa ogün Sümeyye Erdoğan'ın Konya'ya gitmesi gerekiyordu.

08:58:21. Ankara’da Sümeyye Erdoğan korumasını arıyor. 0505 215 86. Koruma polisini arıyor. “Sümeyye nasıl gitti.” Olaylara ne kadar vakıf olduğumuzu sağlamak için diğer detayları da açıklıyorum.

TK 2123 seferiyle İstanbul’a gidiyor, koltuk numarası 01F, korumasının 01D. Erdoğan arıyor Sümeyye’yi. 10:31’de arıyor. Sümeyye o sırada, İstanbul Bağcılar’da İSTOÇ Oto Center bölgesinde.

Arkasından 0530 0826 26 26’dan Sümeyye bu kez Bilal Erdoğan’ı arıyor. Bilal Erdoğan’ın konuştuğu yer İstanbul Kısıklı.

11:17:43. Arama saati. Erdoğan açıyor Bilal’e soruyor “Sümeyye geldi mi” diyor. Ve parayı tamamen sıfırlayın talimatı verdiği telefon bu.

11:44: 26 ve akşam 23:15:58’de bir daha arıyor Erdoğan.

En son görüşmede Bilal Erdoğan diyor ki “Tamamını sıfırlayamadık babacığım. 30 milyon avro kaldı diyor. Kalan parayla da Şehrizar’dan villalar alacağız” diyor.

Şu TÜBİTAK’ta bunun altına imza atan adamlarda acaba vicdan var mı, iman var mı, Müslümanlık var mı, kul hakkına saygı var mı?

Türkiye’nin en saygın kuruluşlarından birisine hayvanat bahçesinden müdür getirirseniz size böyle rapor getirir. Ben bu ayrıntıları biliyordum, paylaşma fırsatı bulamamıştım.

VİLLALARI KİMİN ADINA ALIYORLAR ...

Ses mühendisi bile olmayan birinin verdiği raporlar ne zamandan beri delil oluyor. Bir dakika diyecek, kimsin sen. Hakimi de değiştirebilirler. Ama bu milletin vicdanını değiştiremezler. Eğer bunlar sahteyse telaşa kapılmış.

Savcı yazı yazıyor, HTS kayıtlarını 15 aralık’tan sonraki bölümlerini silin diyor. Niye siliyorsun? Madem sahte niye siliyorsun? Onların tamamı doğru. Bu kürsüde konuşmuştuk, Ağrı dağı ne kadar gerçekte bu tapeler de doğru.

Gitti Şehrizar konutlarından 6 tane villa aldırdı. Kimin adına damadı Berat Albayrak'ın avukatı Biz senin bütün üçkağıt numaralarını biliyoruz. Bu millete ahlaksızlığı öğretmeye çalışıyorsun.

SONRA NE OLDU?

Sonra ne oldu? Havuz medyasına servis edildi. Havuz medyası ne yaparsa yapsın. Adı havuz medyası olduktan sonra onların hiçbir önemi yoktur. Onların doğru yazma, haber verme özellikleri yoktur. Onlar kendilerini Recep Tayyip Erdoğan’a adamış kişilerdi. Bunlardan birisi “Alo Süleyman iki milyon gönder de işçilerin paralarını ödeyeceğim” Süleyman dediği de evinde ayakkabı kutularından milyon dolar çıkan, bankanın genel müdürü.

Sonra ne oldu bu genel müdür? Ziraat Bankası’na yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Bence Recep Tayyip Erdoğan’a çok iyi danışman olur. Devlet nasıl soyulur, bunların hepsini birbirlerine anlatsınlar. Daha garibi olan şu, bir gazeteciyle yapılan bir görüşme vardı. Bakara-makara vesaire diye.

Gazeteci arkadaş çıktı özür diledi. Şimdi o konuşmanın da montaj olduğunu iddia ediyorlar. Adam ben konuştum diyor, "Hayır montaj" diyorlar.


ERDOĞAN TAPELERDE ORTAYA ÇIKAN SES KAYITLARINI KENDISI BÖYLE İFADE ETMİŞTİ
ERDOĞANLA BİZZAT KONUŞAN ESKİ ADALET BAKANI KONUŞMAYI DOĞRULADI
KILIÇDAROĞLUNUN SÖZÜNÜ ETTİĞİ GAZETECİ METEHAN DEMİR BU KONUŞMASI İÇİN ÖZÜR DİLEDİ

TC REİS NE DEMİŞ?


Yav ! doğru söze şahit gerekmez ama kriptolu YADA kriptosuz Başbakan Erdoğan mecliste kendisi söylüyor konuşmanın varlığını kendisi anlatıyor yamuğu Hayvanat Bahçesinden Tubikat'ın başına getirilen heyet MONTAJ RAPORU vererek GERÇEKTEN CİDDİ BİR MONTAJ yapıyor ancak bu rapor hayvanat bahçesi raporuna benzemiyor Çünkü bu raporla Başbakan Erdoğan MAL DURUMUNA DÜŞÜYOR onada "konuşmadın konuştuklarınıda duymadın" diyor.Pekii Erdoğan o zaman mecliste kriptolu YADA kriptosuz ne anlatmış OLUYOR ?
istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss