KAÇIRILAN FRANSIZ ÖĞRETİM ÜYESİ

 

BİR HABER ALINAMIYOR

Geçtiğimiz ay Nablus şehrinde kaçırılan Fransız öğretim üyesi Raed AbuBadawia'dan bir haber alınamıyor.Nablus'ta An-Najah Ulusal Üniversitesinde hukuk eğitimi veren Raed AbuBadawia aynı zamanda konuşmacı olarakta görev yapıyordu..

Geçtiğimiz ay gece yarısı evinden kaçırılan Read AbuBadawia 3 kız çocuk babası kızlarının en küçüğü 3 en büyüğü 9 yaşlarında bayan AbuBadawia'nın ise Fransa'da yaşamını sürdürdüğü bildiriliyor.

Filistin asıllı Fransız vatandaşı olan Hukuk Profesörü AbuBadawia'nın eşi değişik kanallarda kampanyalar yürütürken bayan AbuBadawia Hukuk Profesörü eşinin neden tutuklandığını bilmediklerini ifade ediyor..

Filistin asıllı 41 yaşındaki Profesör AbuBadawia kuzey batı Şeria'nın Nablus kentinde geçen ay Israil ordu güçleri tarafından Petah Tikva'da hapsedilerek gözaltına alındığı biliniyor.Gözaltına alan Israil ordu güçlerinden 3 kişi oldukları bildirilen kişilerin Profesör AbuBadawia ile birlikte bilgisayarlarını ve kayıtlı dosyalarınıda yanlarında götürdükleri anlaşılıyor.Petah Tikva Israil'in Hayfa'dan sonra ikinci büyük sanayi şehri olarak lanse ediliyor

Bu arada Fransız Konsolosluğunun ve Fransız istihbaratının Profesör AbuBadawia'yı tutuklanmadan önce uyardığı ancak herşeye rağmen ortaya çıkan bu sonucu önleyemediği ortaya çıktı.

Farklı kaynaklardan gelen haberlere görede AbuBadawia'nın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Fransız konsolosluğundan yapılan girişimlerin ise şu ana kadar bir sonuç vermediği AbuBadawia'nın tüm girişimlere rağmen ziyaretine izin verilmediği görüşme isteklerinin geri çevrildiği öğrenildi

ISRAIL CEPHESINDE ISE

Raed Abubadawia, Nablus Batı Şeria kenti olarak An-Najah Ulusal Üniversitesi'nde "talebelerine Hamas'ın fikirlerini yaymak" şüphesiyle 21 Eylül 2014 tarihinde Israil ordusu tarafında gece yarısı gözaltına alınarak tutuklandı.

AbuBadawia şu anda Petah Tikva'da İsrail kentinde bir hapishanede tutuluyor.Tutuklamayı gerçekleştiren Israil ordu güçlerine göre Filistin asıllı Fransız vatandaşı Profesör AbuBadawia Hamas için çalışan hain bir Filistinlidir.

Israil ordu güçleri 3 Israil gencinin Hamas tarafından kaçırılmasından sonra Haziran ayının ortasından bu yana Batı Şeria'da Kitlesel tutuklamalara giderek aynı nedenle Nablus'ta ve çevresinde bir kampanya başlattı .

Bu kampanya çercevesinde tutuklanan Profesör Read AbuBadawia elemine edildi..EBU BEKİR BAĞDADİ ANALİZİ VE CAMP BUCCA'YLA ABD İLİŞKİSİ
IŞİD VE LİDER KADROSU
İSRAİL BAŞBAKAN'I NETANYAHU CAMBAZA BAKTIRIRKEN SNOWDEN'İ DOĞRULAR GİBİ
SÖZDE İDAM EDİLEN JAMES FOLEY'İN ANALİZİ


istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss