-İSLAMA BALYOZ FONU-İSLAMA BALYOZ FONU

Haberini ABD Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandıran New York Times gazetesi, Türkiye ve ABD'nin küresel ölçekte ideolojik kaynaklı radikalizmle mücadele etmek için 200 milyon dolarlık bir fon oluşturacağını yazdı.

ABD ve Türkiye'nin "Küresel Sosyal Sorumluluk ve Kalkınma Fonu" ismiyle oluşturduğu fonun, Yemen, Somali ve Pakistan gibi ülkelerdeki terörist grupların insan kaynağını kurutmak. Fonla, adı geçen ülkelerde sosyal projeler geliştirerek, buralardaki gençlerin "cihat" adı altında terörist gruplara katılmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin bugün ABD'nin New York kentinde düzenlenen "Küresel Kontr-Terör Forumu"nda söz konusu fonu oluşturduklarını açıklayacakları belirtildi.

Fonun 2014 yılının ortasında faaliyete başlayacağı ifade edildi.

HABER NOTU;

İslamı radikal ılımlı reformist diye ayırıp terbiye etmeye çalışanlar bu zamana kadar öğrenmedilerse bilmelidirler ki Allah'ın kitabıda peygamberi de tek ve birdir Müslümanlar için Kuran-ı Kerimden başka kitap yoktur bunun ılımlısı radikali reformisti olmaz 200 milyon dolar değil 200 milyar dolar ayırsanız beyhudedir.

John Kerry için fazla yazacak birşey yok ne olduğu belli ABD ÇIKARLARI DOĞRULTUSUNDA mücadele ediyor da siz kimin için mücadele ediyorsunuz DAVUTOĞLU Bilmem anlatabildik mi Washington ataması Ahmet DAWITOĞLU...Casus Gazetesini Tıkla  

Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.