TÜRK KONSOLOSLUĞU BASILMADI

 

ISID MUSUL'DA TÜRK KONSOLOSLUĞUNU BASMADI

ISID Musul'a girdi Talabani'nin nüfus kayıtları dahil yakıp yıktığı sonradan Türkmen nüfusu kovduğu bölgelerden akabinde Talabani'nin yerleştirdiği kürt halkını boşaltmaya başladı.

ISID geçtiğimiz gece Musul konsolosluğumuza yaklaşırken DURUM SANİYE SANİYE Ankara'ya bildirildi.Konsolosluğa 200 metre kala veri aktarımı yoğun olarak sürdü elde bulunan bilgiler sebebiyle Ankara temizlik yapılmasını ve konsolostlukta TAHLİYE işlemlerinin BAŞLATILMASI EMRİNİ verdi..

VERİLER TEMİZLENDİ

Talimat sonrası veriler temizlenerek Başkonsolostuktaki belgeler imha edildi bilgisayar dataları geri getirilemeyecek şekilde kaldırıldı

GECE BU HAZIRLIKLAR YAPILIRKEN

Gece bu hazırlıklar yapılırken ve bugün tahliye beklenirken öğle saatlerinde IŞİD saat 12:30’da başkonsolosluğa girdi. Giriş sırasında Ankara ile temasa geçen Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz son ana kadar bilgileri aktardı. Saat 13:00’te ise bağlantı tamamen koptu.

Kesin olmayan bilgilere göre başkonsolosluktan alınanlar, Türk kamyoncuların da tutulduğu IŞİD karargahına götürüldü..Pek çok haber kaynaklarında Baskın şeklinde verilen bilgilerin bu nedenle DOĞRUYU yansıtmadığı anlaşıldı..

ANKARA'DAN ALINAN EMİRLE

Ankaradan alınan emirle Musulda ki Türk Başkosolosluğunu korumakla görevli Özel Harekat Polisleriyle ISID arasında bir çatışmada yaşanmadı.Türk Silahlı Kuvvetleri Ceber'e nasıl girdiyse ISID da Musul Türk Konsolosluğuna öyle girdi

 


KATİLLERİ AÇILIM DOLMASIYLA BÖYLE KARŞILAMIŞLARDI
ŞEREFİ İLK DEFA İNSANLARIMIZ ERDOĞANDAN BÖYLE ÖĞRENMİŞTİ
İNSANLARIMIZ NAMUSUDA ANLAYIŞINIDA İLK DEFA BU HÜKÜMETİN ÜYELERİNDEN BÖYLE DUYMUŞTU


Casus Gazetesini Tıkla  

istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss