ISID MUSUL'DAN SONRA TİKRİT'TE

 

ISID MUSUL'DAN SONRA TİKRİT'E ULAŞTI

IŞİD, Irak'ta ilerlemeye büyük bir hızla devam ediyor.. Musul'u ele geçirdikten sonra Tikrit'in bazı bölgelerini de işgal etti.

IŞİD rehinelerle ilgili yaptığı açıklamada "Türkleri kaçırmadık. Sorgu sürerken güvenli bölgede tutacağız" dedi.IŞID Türk konsolosluğuna bir saldırının söz konusu olmadığını Musul Türk konsolosu Öztürk Yılmaz ile Özel Hareket Timlerinin sağlıklarının yerinde durumlarının da iyi olduğunu bildirdi Açıklamayı yapan kaynaklar Yılmaz'la koruma görevlisi Özel Harekat Timlerinin güvenli bir bölgeye alındıklarını ifade etti.

ISID BIR ANDA DÜNYA MEDYASININ GÜNDEMİNE OTURDU

Irak Şam İslam Devleti yani IŞİD son 2 günde dünyanın bir anda en önemli gündem maddesi haline geldi. Irak’ın en büyük ikinci kenti Musul’u ele geçirdiler.

İLK LİDERLERİ KİMDİ?


2006’da yayınlanan bir videoda Zerkavi, “Mücahitler Şurası Konseyi”ni kurduklarını açıkladı. Irak’taki Zerkavi, 7 Haziran 2006’da ABD güçlerince düzenlenen bir operasyonda öldürüldü. Yerine Ebu Hamza el Muhacir geçti. 2006 yılının sonlarında El Kaide’ye yakın Ebu Ömer el Bağdadi ise liderliğini yaptığı “Irak İslam Devleti”ni kurduklarını açıkladı.

ŞİMDİKİ LİDERLERİ KİM?

2010 Nisan’ında, ABD ve Irak güçleri, Sisar bölgesinde Ebu Ömer el Bağdadi ve Ebu Hamza el Muhacir’in kaldıkları eve ortak bir operasyon düzenledi. Operasyonda her ikisi de öldürüldü. Ebu Bekir El Bağdadi örgütün yeni lideri oldu.

 

 


KATİLLERİ AÇILIM DOLMASIYLA BÖYLE KARŞILAMIŞLARDI
ŞEREFİ İLK DEFA İNSANLARIMIZ ERDOĞANDAN BÖYLE ÖĞRENMİŞTİ
İNSANLARIMIZ NAMUSUDA ANLAYIŞINIDA İLK DEFA BU HÜKÜMETİN ÜYELERİNDEN BÖYLE DUYMUŞTU


Casus Gazetesini Tıkla  

istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss