-NÜKLEER ZENGİNLEŞTİRMENİN MİKTARI-İRAN BELİRLEYECEK

İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı, meclisin nükleer ek protokolü kabul etmeyeceğini ifade ederek, “Nükleer zenginleştirme düzeyini İran belirleyecek John Kerry değil”dedi.

İslami Şura Meclisi’nin internet bilgilendirme sitesine dayandırdığı habere göre, İran’ın 'Ek Protokol’a katılmasını isteyen ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin sözlerini değerlendiren İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkan Alaeddin Burucerdi, İran’ın bir dönemde gönüllü olarak 'Ek Protokol'ü uygulamasına karşın meclis onu durdurulması için aldığı kararı hatırlatarak, “John Kerry bilmeli ki bu konuda meclis karar veriyor”diye konuştu.

Burucerdi, Amerika’nın İran aleyhinde zalimce ve mantık dışı uygulamaları devam ettiği takdirde meclisin 'Ek Protokol'ü kabul etmeyeceğini, zira milletvekillleri yasal milli hakka karşı hassasiyet gösterdiğini konuşmasına ekledi.

Burucerdi, nükleer zenginleştirme konusunda da açıklamada bulunan John Kerry’nin sözlerine tepki olarak, “Nükleer zenginleştirme düzeyini İran belirleyecek John Kerry değil”dedi.

İran’ın nükleer çalışmaları NPT anlaşması çerçevesinde devam ettiğini hatırlatan İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı, İran’ın nükleer çalışmaları barışçıl olduğunun altını çizerek devam eden çalışmaların onların ısrar ettiği nükleer bomba ile alakası olmadığını kaydetti.


HABER NOTU;

Ne zaman tuvalete gidecegini bile gidip ABD'ye soranlara örnek bir haber ancak ondan önce İran'ın nükleer bombasından korkanlara kendi kimyasal biyolojik nükleer silahlarını neden imha etmediklerini dahası nükleer tahribat kapasitelerini her gecen gün neden arttırdıklarını sormak lazım (!) uluslararası hukuksa hukuk ama kendilerine gelince guguk..Casus Gazetesini Tıkla  

Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.