Peygambere iftira ve dinler arası diyalog!

“Islam yanlis anlasilan bir din olmustur ve bunda en çok suçlanacak olan Müslümanlardir.” Bu sözü Papa 16. Benediktus söylemedi.

Dinler arasi diyalog konusuna duyarli olan herkes bu cümlenin kime ait oldugunu bileceklerdir. Yine de bilmeyenler için bir Müslüman tarafindan kabul edilmesi imkânsiz olan bu cümlelerin ABD’de yasayan “Hoca efendi(!)” lakapli zat tarafindan, 1998 yilinda ölen Papa’yi ziyaret sirasinda mektup halinde yazili olarak ifade edilmis oldugunu belirtelim.

Bir Müslüman din adami, Islam’in yanlis anlasildigini ve bunun Müslümanlarin suçu oldugunu Hiristiyanlarin basi Papa’ya bu sekilde ifade ediyordu. Üstelik bununla da kalmiyor ve bu yanlis anlasilmanin asirlardan bu yana devam ettigini iddia ediyordu. Bu yanlis anlamanin Asri Saadeti kapsayip kapsamadigi sorusu ise cevapsiz birakiliyordu.

Papa ve Vatikan bu ifadeleri, bir günah çikarmak olarak algilamis olmali ki, bu ifadelerin sahibi kisiye ve onun baglilarina dinler arasi diyalog’un Türkiye’deki taseronu olmayi ihale etti. Ihale etmekle de kalmayan Vatikan, Congregation for the Evangelization of Peoples (Insanlari Evangelist Yapma örgütü) adli gizli örgütün elindeki sermayenin kapilarini bu diyalogculara sonuna kadar açti. Vatikan verdikçe dinler arasi diyalogcular azdi, bunlar azdikça Vatikan kesenin agzini daha da açti ve is Hz Peygambere hakaret eden Papa’yi savunma noktasina kadar geldi.


Vatikan çikisli bir fitne, fesat ve misyonerlik hareketi olan dinler arasi diyalog çalismasinin tehlikelerini ve gerçek yüzünü Türkiye ilk olarak, Prof. Dr. Haydar Bas’tan duymustu.

Müslüman dünyasini diyalogcu Vatikan isbirlikçilerinin yeterince hirpaladigina kanaat getiren Papalik, önce Hz Peygamber’e karikatürlerle hakaret edilmesini gizli gizli organize etmis sonra da bizzat Papa’nin agziyla nefretini ve kinini kusmustur.

Papa’nin bu iftiralari dinler arasi diyalogculari kendine getirip, hatalarini görmelerini saglayacak mi? Bence saglamayacak. Çünkü sermayeleri Vatikan’dan gelmekte ve artik Vatikan sermayesi olmadan nefes almalari bile mümkün degildir.

AKP hükümetinin ve diyalogcu zevatin en çok üzüldügü sey Papa’nin iftiralariyla birlikte dinler arasi diyalogun foyasinin ortaya çikmasi.

Papa’nin bu iftiralari, Vatikan’in dinler arasi diyalogdan ne anladigini açik seçik ortaya koymustur. Papaligin tepesindeki adamin ortaya koydugu ve papalik misyonunun Türkiye’deki temsilcilerinin kabul ettikleri bu çarpik anlayisa göre Islam peygamberine hakaret etmenin dinler arasi diyalogun bir geregi oldugu da bu sekilde ortaya çikmis oldu. Bu söyledigim gerçek, çünkü Vatikan ve Avrupa’nin diger ülkelerinin yetkilileri yaptiklari açiklamalarda hep bu iftiralarla Papa’nin diyalogu amaçladigini ifade ettiler.
Vatikan’in yeni göreve baslayan Disisleri Bakani Baspiskopos Dominique Mamberti, “Papa, incitici bir sey yapmadi. Sadece diyalog talebinde bulundu” açiklamasinda bulundu.

Almanya Basbakani Angela Merkel ise Papa’nin Hz Muhammed (SAV)’e iftiralarini, “bu dinler arasinda diyalog için bir çagriydi” seklinde degerlendirdi.
AB Komisyonu Baskan Yardimcisi Franco Frattini de iftiralar için “Papanin sözleri Avrupa degerleriyle uyum içindedir” dedi.

Iste tüm Hiristiyan âleminin dinler arasi diyalogdan anladigi budur. Dinler arasi diyalogun parçasi olanlar ise bu misyona hizmet etmektedirler.

 Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.