ERGENEKON İDDİANAMESi ÇÜRÜK ÇIKTI !..

SAHTEKAR Tuncay Güney İDDİANAMEYE Dayanak OLDU

 


SAVCI SUÇ iŞLER Mİ !..

ADALET BAKANLIGI'NA

Ankara

 

Ben Erol Ölmez. Ergenekon sorusturmasi tutuklusuyum. Geçenlerde vefat eden Kuddusi Okkir, tahliye edilmeden önce son günlerini benim kogusumda geçirdi ve kendisine bizzat ben baktim.

Okkir'in rahatsizligini iletmek için ek ifade vermek talebiyle 10 Nisan'da Zekeriya Öz'ün karsisina çiktim. Durumu bizzat aktardim. Agirlastigini anlattim ve acilen müdahale edilmesi gerektigini söyledim. Zekeriya Öz ise, istedigi ifadeyi verdigim takdirde Kuddusi Okkir ile ilgilenecegini söyledi. Bu davadan yargilanan diger isimlerle ilgili suçlayici ifade vermemi istedi. "Bu ifadeyi verirsen, seni Tekirdag'a varmadan tahliye ettiririm" dedi. Bir insanin sagligi üzerinden benimle pazarlik yapti ve baskalarini suçlayacak sekilde ifade vermeye zorladi.

Zekeriya Öz'e daha sonra Kuddusi Okkir'in durumunun agirlastigina dair mektup yazdim. Son günlerde bakimini bizzat yaptigim için vefati beni derinden sarsmistir. Bu konuyla ilgili Zekeriya Öz hakkinda sorusturma baslatilmasini istiyorum. Zekeriya Öz'ün bu olaydaki sorumluluguna bizzat sahidim. Kogustaki diger arkadaslarimiz da sahittir. Gereginin yapilmasini saygilarimla arz ederim


 

İDDİANAME (pdf formatindadir 2455 sayfa okuyabilmek icin ADOBE READER'i buradan indirebilirsiniz.Dosyalar buyuk oldugu icin indirirken zaman almaktadir bunun icin yuklemede asagidaki kontrol cubugunu takip ederek beklemeniz gerekir)

 

1-400 sayfa 401-800 801-1200 1201-1600 1601-2000 2001-2400 2401-2455


YAYIMCI : Mahmut Özyürek 27 Mart 2008

RIZA Zelyut 24 Mart 2008

 

Size, su Ergenekon terör örgütü denilen örgütün kimin ifadesine dayanilarak uyduruldugunu anlatacagim.

 

O zaman Türkiye'de hukukun nasil siyasallastirildigini ve AKP'nin emrine sokuldugunu anlayacaksiniz. Ve göreceksiniz ki Ilhan Selçuk, Dogu Perinçek gibi isimlerin gözaltina alinmasi; siradan bir olay degildir Olayin tarikatçilarla cumhuriyetçilerin mücadelesinin yansimasi oldugunu kavrayacaksiniz.
Ve isin gerisinde ABD emperyalizminin bulundugunu göreceksiniz.

***

Önce isin savcı boyutuna bakalım:

Ergenekon adi verilerek Türk kimliginin kötü gösterilmek istendigi bu operasyondan sorumlu Savci Zekeriya Öz'ü de Hakimler ve Savcilar Yüksek Kurulu'na sikayet ediyorum. Çünkü bu davanin iddianamesi veya iddianamenin nasil olacagi yolunda, dinci/tarikatçi gazetelere ve burada çalisan özel görevli köse yazarlarina bilgi sizdirilmistir. Bunu en açik biçimde, hükümetin sözcüsü gibi yayin yapan Yeni Safak Gazetesi Yazari Fehmi Koru'nun yazdiklarindan anliyoruz. Fehmi Koru; nasil bir gelisme olacagini operasyonlardan önce yazmistir. Fehmi Koru, Bilderberg toplantilarina eklenerek Amerikan görevlisi haline getirilmis isimlerden birisidir.

Yine Uzan'lardan alinip Fethullahçi kesime verilen Star Gazetesi de bu sizdirilmis bilgileri kullanmaktadir.

Bu gazeteye Ankara Temsilcisi yapilan Samil Tayyar isimli kim oldugu bilinmeyen bir sahis, iddianameyi sanki kendisi yazmis gibi ipuçlarini kösesine aktarmistir. Ve polis sefi edasiyla da savcilara sanki yön vermektedir.

 

Yine Fethullahçi sermayenin yayimladigi Bugün Gazetesi'nde, operasyon daha yapilmadan iki önemli isimle ilgili haber yapilmis ve bu mansetten verilmistir. Yine Fethullahçi sermayenin eline geçen Sabah Gazetesi'nde Ergenekon operasyonu ile ilgili iddialar ayrintisiyla yer almistir. Fethullahçilar'in, eline Taraf diye bir gazete verdikleri, sözde solcu, Amerikan kovboyu Ahmet Altan, operasyondan önce Hitler subayi gibi, 'Darbeci Kemalistler'e Türkiye'yi dar edecegiz!' diye kösesinde esip gürleyerek, iddianameden haberdar oldugunu açiga vuruyordu.

 

Demek ki bu hükümet yanlisi tarikat gazetelerine, bunlarin çikarci yazarlarina bilgi sizdiriliyor. Bu gazeteler de elde ettikleri bu bilgileri çarpitarak dürüst, vatansever, namuslu cumhuriyetçileri karaliyorlar.

 

Simdi Savci Öz'e soruyorum: Bu, adalet midir?

TUNCAY GÜNEY Ergenekon suçlamasinda dayanak noktalarindan birisi de Tuncay Güney'in ifadesi…

Tuncay Güney'i iyi tanirim. Onu size anlatayim da su Ergenekon çetesinin nasil uyduruldugunu anlayin: 1995-96'da ben Aksam Gazetesi'nde yazardim o ise muhabirlik yapiyordu. Gazetenin Genel Yayin Yönetmeni Behiç Kiliç idi.
O dönemde sert bir ANAP-DYP rekabeti vardi. Özer Çiller; Behiç Kiliç'a bir fotograf gönderir ve bunun gerçek olup olmadigini bir gazeteci gözüyle incelemesini rica eder. Fotograf'ta Mesut Yilmaz bir toplantidan çikmaktadir ve arkasinda da Abdullah Çatli gözükmektedir. Bu fotografi, Afyon'dan milletvekilligi yapmis bir DYP'li, ANAP Lideri Mesut Yilmaz'a karsi kullanilmasi için 20 bin dolara birisinden satin almistir. Behiç Kiliç, Mustafa Dolu gibi gazetecilerin inceledigi bu fotografin kurgu (sahte) oldugu anlasilir.
Ve nereden geldigi arastirilinca da Tuncay Güney'e ulasilir…

 

Bu fotograf sahtekarligi hakkinda Mesut Yilmaz'dan baska Yasar Okuyan'in da bilgisi vardir. Tuncay, Fethullah Gülen'in Zaman Gazetesi'nde çalismis (yetismis) birisidir. Oradan; Mehmet Ali Ilicak araciligiyla Aksam'a aktarilmistir. Bu sahtekar, Kuzey Irak'a gidecegim, Talabani ile röportaj yapacagim diye Aksam Gazetesi'nden iyi bir para alir; gider; Bir hafta sonra döndügünde; Talabani'nin çok ötelerinde, ilgisiz bir yerde göründügü bir fotograf vardir elinde.
Röportaji da oturmus; masa basinda yazmistir.


Bu yüzden ikinci kez hirpalanir…

Tuncay; bununla da yetinmez…

Aksam Gazetesi'nin arsivinde bulunan Susurlukçularla ilgili meshur fotografi çalar, Radikal Gazetesi'ne satar….

Ve bu anlasilinca da kaçar…

Inanmayan varsa Tercüman Gazetesi Basyazari Behiç Kiliç'a veya Aksam Yazari Mustafa Dolu'ya sorabilir.

Tuncay Güney; simdi Kanada'da imis…

Ve Yahudilige hizmet etmekte imis…

Tanrisal Israil'in kurulmasi için çalisiyormus.

Yani Nil'den Firat'a kadar uzanan topraklarin Yahudi egemenligine geçmesi için mücadele eden bir gönüllü imis o. Dünkü; Yeni Safak Gazetesi Tuncay'in Yahudilestigini haber olarak verdi de Ergenekon Savcisi'na sormadi: 'Ey Zekeriya Bey; böyle sahtekar ve yabanci ajani birisinin ifadesine dayanarak sen nasil iddianame hazirlarsin?'

Behiç KILIÇ, diyor ki:

Tuncay; sersem sepelek bir tipti. Bize Fethullahçilardan, Amerikan Elçiligi'nden, bazi askerlerden güya haberler getirirdi.

Belliydi ki isteyen istedigi gibi kullaniyordu.'

Baglantiyi görüyor musunuz?

Fethullah mektebinde yetistirilen ve simdi Yahudulige hizmet eden bir sahtekar var karsimizda.

Bu kisiden alinan ifadeler kullanilarak, Veli Küçük üzerinden Cumhuriyet Gazetesi ve Isçi Partisi terör örgütü üyesi gösterilmeye çalisiliyor.

Olayin Amerika'da pisirilip, Fethullahçilar üzerinden polise (Polisteki Fethullahçi isimleri Aydinlik yayimlamisti) ve adliyeye (Su Van savcisi Ferhat Sarikaya'yi hatirlayin) intikal ettirildigini acaba anlayabiliyor muyuz?

Ve okuyucularima bir soru:

Savci Zekeriya Öz, Tuncay Güney'in kimligini anladiktan sonra iddianamesini degistirmeli mi degistirmemeli mi?


Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.