HÜKÜMETİN TUTUKLAMA LİSTESİ
ERDOĞAN HÜKÜMETİNİN TUTUKLAMA LİSTESİ ORTAYA ÇIKTI


Aralarında eski Genelkurmay Başkanı, politikacılar, Aydın Doğan ve Uğur Dündar'ın da yer aldığı gazetecilerden oluşan 70 kişilik tutuklanacaklar listesi ortaya çıktı

Aydınlık gazetesinin bugün sürmenşetinden duyurduğu haberinde AKP Hükümetinin yapılacak seçimler öncesi 70 kişilik isim listesi olşturduğu bu isimlerin seçimler öncesi çeşitli zamanlarda tutuklancakları iddia edildi.

İşte listede adı geçen isimler:

"Kemal Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin, Süheyl Batum, Önder Sav, Tayfun İçli, Atilla Kart, Ahmet Ersin, İsa Gök, Oktay Vural, Mehmet Şandır için dokunulmazlıklarının kaldırılması istenecek. takiptekiler ise; Yaşar Okuyan, Mehmet Cengiz, Erkan Önsel, Hasan Basri Özbey, Hüseyin Kıvrıkoğlu, Yaşar Büyükanıt, Ali Cingöz, Aydın Doğan, Uğur Dündar, Ferit İlsever, Yalçın Küçük, Soner Yalçın, Nedim Şener, Halil Nebiler, Serhan Bolluk, Ümit Zileli, Saygı Öztürk, Sabahattin Önkibar, Cüneyt Ülsever, Can Ataklı, Nuray Mert, Ertuğrul Mavioğlu, Ertuğrul Yalçınbayır, Cem Boyner, Avrasya TV'den 6 kişi, Başkent TV'den 5 kişi ve odatv yöneticileri."

Haber şöyle devam ediyor;

AKP hükümeti seçimlere doğru medyayı tamamen baskı altınaalmak ve böylece muhalif sesleri susturmak için, "ÖZEL Örgüt’’e 70 kişilik bir operasyon listesi hazırlattı. Medya ağırlıklı bu listede askerlerden politikacılara Türkiye kamuoyunun yakından tanıdığı ünlü ve ağırlıklı isimler bulunuyor.

Bilgiler Ve gelişmeler özetle şöyle:

AKP hükümeti, Türkiye için "kader" Seçimine gidilirken özellikle medyayı bütünüyle susturmak istedi. Bu amaçla "ÖZEL Örgüt"e 70 kişilik bir operasyon listesi hazırlattı. Hepsi kamuoyunun yakından tanıdığı bu şahsiyetlerin telefonları takip edildi."ÖZEL Örgüt", hedeflenen operasyonu yapabilmek için, kendilerine göre yüzde 60 civarında veri topladı.Seçimlerde CHP medya gücü kazanmasın diye 70 kişilik operasyonun ilk ayağı odatv'den başlatıldı. Soner Yalçın ve arkadaşları tutuklatıldı.Son gözaltılar, bir anlamda Odatv operasyonunun ikinci ayağı oldu.

Star İşareti Vermişti

Hükümetin resmi yayın organı gibi çıkan Star gazetesindebaşyazar Mehmet Altan, aslında operasyonun sonraki adımlarının ne olacağını 15Şubat tarihli yazısında ortaya koydu: "Ergenekon medya ayağı ve iş dünyası.''Fehmi Koru da, dün köşesinde bu adımı teyiden, bürokrasi, iş dünyası Ve medyayı hedef aldı.

70 kişilik operasyonun diğer aşamalarında kamuoyunda ağırlığı bulunan isimler hapse atılacak. İşte buisimlerden öğrenebildiklerimiz: Emekli genelkurmay Başkanları Hüseyin Kıvrıkoğlu Ve Yaşar Büyükanıt. Burada Kıvrıkoğlu'nun ismi çok önemli.

Zira Örgüt Kıvrıkoğlu'nu hep "Ergenekon Örgütü’nün 1 numarası'' olarak ileri sürdü. Uzunzamandır AKP hükümetinin hedefinde olan Aydın Doğan da, tutuklanacaklar listesinde bulunuyor. Konuyu yakından izleyen çevreler, "AKP hükümeti bir günde olsa Aydın Doğan'ı içeri atacak" görüşünü dile getiriyordu.


BELGE DE AYNI TEZGÂH DA AYNI

Odatv yöneticilerine yapılan operasyonda, Savcıların "Ulusal Medya 2010" sahte bir belgeyi kullandığı biliniyor. Gazeteci Soner Yalçın, neredeyse feryat edercesine,"bu belge ile bizim hiçbir ilişkimiz yok'' diye açıklama yaptı Ancak Beşiktaş Savcıları, "Bakın, Ergenekon örgütü medyada nasıl örgütleniyor"

Diye bu uydurma belgeyi kullanmayı sürdürüyor. 2008'de Doğu Perinçek, İlhan Selçuk, Kemal Alemdaroğlu Ve Ferit İlsever tutuklanırken de bu uydurma belge kullanılmıştı.

"Ulusal medya 2001" adlı belgeye şöyle bir not düşülmüştü, "Örgütün medyayı amaçları doğrultusunda ele geçirme ve yeniden yapılandırma projesi.'' Birinci Ergenekon davasında savcıların dosyaya koyduğu bu belge her yönüyle çürütüldü.


Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.