DEPREM DEDİKLERİNDE ŞOK İDDİA..
Bir Taşla iki Kuş mu Vuruluyor ?


Tutuklu başkan hakkında şok iddia!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 'Şike soruşturması' kapsamında tutuklanmasının ardında 21 Nisan tarihindeki bir olayın etkili olduğu iddia edildi.

Türk futbolunda deprem etkisi yaratan ve 3 Temmuz'da başlatılan ' Şike soruşturması' kapsamında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderilmişti. Fenerbahçe Başkanı, 14 Nisan 2011'de yürürlüğe giren yeni şiddet yasası ve Futbol Disiplin Talimatı'na göre, "Organize suç örgütü kurmak, şike ve teşvik primi dağıtmak" suçlamasıyla tutuklanmıştı. Geçtiğimiz pazar günü tutuklanan ve bir süredir cezaevinde bulunan Aziz Yıldırım'la ilgili inanılmaz bir iddia ortaya atıldı.

İHALE İDDİASI

Fenerbahçe Başkanı'nın tutuklanmasının asıl nedeninin 21 Nisan 2011'de sonuçlanan 4 milyar dolarlık helikopter ihalesi olduğu iddia edildi. Zira, Aziz Yıldırım, ihaleyi kazanan konsorsiyumun içinde yer aldığı öne sürüldü. Konsorsiyumun içinde yer alan bir diğer ismin ise Serdal Adalı olduğu iddia edildi. Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı olan Serdal Adalı da şu anda Aziz Yıldırım gibi Metris Cezaevi'nde bulunuyor. Bir diğer iddiaya göre ise ihaleyi kaybeden tarafta ise Çalık Grubu bulunuyordu. Gazeteport'un haberine göre, Türk futbolunda deprem etkisi yaratan ' Şike soruşturması'nda da düğmeye, 14 Nisan 2011'de yürürlüğe giren Yeni Şiddet Yasası ve Futbol Disiplin Talimatı'na göre değil de 21 Nisan'daki helikopter ihalesinden sonra basıldığı öne sürüldü.

İŞTE O YAZI

İşte konuyla ilgili Fenerbahçeli taraftarların internetteki buluşma adresi antu.com'daki o yazı: "Ekonomik çerçeveden baktığımızda‚ bu ülkenin en büyük holdingi hala Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Bu holdingin en büyük bütçeli şirketi ise Türk Silahlı Kuvvetleri. Son 10 yıldır devam eden sermayenin el değiştirmesi operasyonunda‚ bu büyük şirketle çalışmakta geç kalan yeni zenginlerimiz var. Evet‚ Hacıağalar henüz Sikorsky modernizasyonu yapamıyor; tapu gibi distribütörlük antlaşmalarını çiğneyemiyor, ama Aziz Yıldırım'ın şirketinin yaptığı inşaat işlerini‚ iyi bir makina parkı ve bir işçi/mühendis ordusuyla yapamayacak müteahhit yok. İhalelerde tek engel‚ iş deneyim belgesine sahip büyük rakipler.

Bakın 4734 sayılı kamu ihale kanunu ne diyor:

İhaleye Katılamayacak Olanlar

Madde 11- aşağıda sayılanlar doğrudan veya dolaylı veya alt yüklenici olarak‚ kendileri veya başkaları adına hiçbir şekilde ihalelere katılamazlar:

a) (değişik: 20/11/2008-5812/4 md.) Bu kanun ve diğer kanunlardaki hükümler gereğince geçici veya sürekli olarak kamu ihalelerine katılmaktan yasaklanmış olanlar ile 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı terörle mücadele kanunu kapsamına giren suçlardan veya örgütlü suçlardan veyahut kendi ülkesinde ya da yabancı bir ülkede kamu görevlilerine rüşvet verme suçundan dolayı hükümlü bulunanlar." ...

Bu iddiar ve süreç ATV medyasının devlet bankalarından aldığı krediyle Çalık Gurubuna peskeş çekilirken yaşanan ihale sürecini hatırlatıyor o dönemde de ihaleye katılanların sindirildigini TMSF başkanı açıklayınca kendisi bakan tarafından uyarılmış akabindede görevinden ayrılmıştı..Çalık Gurubu Başbakan'ın damadının içinde yer aldığı Damat Holdingi olarak anılıyor..

İCRATIN İÇİNDEN ÇALIK HOLDİNG
Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.