KOD ADI: GEYZİ


Eski Mossad Yetkilisi ELİEZER TSAFRİR (Geyzi)

İsrail ile Kuzey Irak'ta yaşayan Kürtler arasında   tarihsel bağlar olduğu inkar edilmeyecek gerçeklerdendir.

Özellikle 1970'li yıllarda Mulla Mustafa Barzani (Bugünkü Mesud Barzani'nin babası) ile sıcak ilişkiler yaşandığı ve İsrail Gizli servisi Mossad tarafından Irak ordusuna karşı kullanılmak üzere silah yardımında bulnulduğu artık sır olmaktan çıkmış durumdadır.

1970'li yıllarda Irak'taki Kürtlere yardım eden İsrail bu kez 1990-2010'lu yıllarda Irak'taki direniş örgütü (Bize göre terörist ) PKK örgütünün imha edilebilmesini sağlamak maksadı ile PKK'nın can düşmanı olan Türk ordusuna insansız hava araçları ve yüksek teknoloji ürünleri satmaktadır.

Hatta Abdullah Öcalan'ın yakalanmasında   en önemli istihbarat bilgisini (Bulunduğu ev'in adresini) İsrail istihbarat birimi   Türk yetkililere bizzat   takdim ediyor.

Buna rağmen İsrailli bir güvenlik eğitimi veren şirket elemanları Hollandadaki ortakları aracılığı ile Erbil Havaalanı korumalarına güvenlik eğitimi veriyor.

Gazeteci Seymour Hersh ise bunu İsrail Irak Kürtlerini eğitiyor diyerekten haber yapınca Türk basını olayı az bir değişiklikle İsrail PKK'ya eğitim veriyor diye değiştirerek İsrail ile Türkiye'nin işilkilerini daha da bir bozabilecek malzemeyi kullanılır hale getirmiş oluyor.

Türk Hükümeti de bu malzemeyi kullanmaktan zerre kadar çekinmiyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dahil bir çok kademeden yetkili İsrail'i bu konuda suçlu ilan etmekten çekinmiyorlar.

Erbil Havaalanı görevlilerinin eğitimi haberi İsrail gazetesi Yediyot Ahronot'ta yayınlandı ve tercümesini de kendim yapıp aynı gün Anadolu Ajansı Muhabiri Bayan Nursel Gürdilek hanımefendiye iletmiştim.Yani İsrail bu konuda bir suçluluk içinde olsaydı bu haberin yayınlanması mümkğn olmazdı herhalde.

Kaldı ki Erbil Havaalanı bir Türk firması tarafından inşa edilebiliyorsa , Kuzey Irak'ın   her türlü inşaat malzemesi ve gıda sevkiyatı Türkiyeden yapılabiliyorsa İsrail'in aynı bölgenin ve oluşumun güvenlik görevlilerini neden eğitemesin ki?


ELİEZER TSAFRİR (Lakabı Geyzi)

Eliezer  Tsafrir (takma adı Geizi) eski Şabak ve Mossad ajanı, ve Menahem Begin'in Arap işleri baş danışmanı.  Zamanında Mossadın Lübnan ve Irak Kürdistan büro şefliğini de yaptı.

Emekli olduktan sonra ICT  (Uluslararası terörle savaş enstitüsü), İDC (Herzlia inter disciplinary Center) de araştırma görevlisi olarak çalıştı. İsrail ve yurt dışında pek çok konferanslar verir, yayınlanmış üç kitabı vardır: "Ana Kurdi", Kürdistanda savaş ve kaçış; "Küçük Şeytan, Büyük Şeytan": İran ihtilalinin hikayesi; Labirent: Lübnan Arap saçında trafik polisliği.
AK SOYGUN ALİ DİBO YU UNUTMA UNUTTURMA TIKLA

 Tasarim & Grafik: iMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebilirsiniz.
Her hakki TÜRK MİLLETİNDE saklidir.