MUHALİFLER KİMYASAL SİLAH EĞİTİMİ ALMIŞESAD MUHALİFLERİ KİMYASAL SİLAH EĞİTİMİNİ ÖNCEDEN ALMIŞ

Tesadüfi ele geçirilen bilgilere göre ABD Suriyede oluşabilecek olağanüstü durumlar için Esad'a muhalif elemanlarını Ürdün ve Türkiyede önceden eğitmiş

Elise Labott raporlarına göre;

ABD ve Avrupalı müttefikleri kimyasallar konusunda eğitim vermelerinin gerekçesi olarak Suriyede bulunduğu düşünülen kimyasal silahların güvenliğini garanti etmek şeklinde ifade etmişlerdir (!)

Raporda son olarak bu eğitimlerin 2012 yılında gerçekleştiği üst düzeyde ABD li yetkililerin ve çok sayıda üst düzey diplomatın raporda verilen bilgileri dogruladığı ve raporun oluşturulmasında çok önemli bir kaynak oluşturdukları bildirilmektedir..

CIA nin Suriye ile ilgili yürüttüğü faaliyetlerin önemli bir bölümünü oluşturan Ürdün ve Türkiye üstlerinden pek çok faaliyetini gerçekleştirdiği öteden beri bilinmektedir

Guta katliamlarıyla gündeme oturan kimyasal silah portföyü ve ihtiyaç olan eğitim faaliyetlerinin ABD ve bölge müttefik ülkelerinin katkısıyla Esad'a muhalif güçlere sağlandığı anlaşılmaktadır.

Elise Labott raporunda kimyasal silaha dönüştürülebilecek malzemenin tedarikinden kimyasal stokların ele geçirilmesine kadar eğitilen Esad'a muhalif güçler asıl Guta katliamı olmasaydı muhtemel başka hangi hedefler için kullanılacaklardı.?

Asıl önemli olan cevabı bilinmeyen soruda budur mesela aynı savaşçılar yarın Türkiye'de şu an için bilinmeyen bir operasyonda yada Irak'ta merkezi hükümeti devirmek içinde kullanılabilir mi? işte orası muamma ve Elise Labott raporlarında olmayan satırlarda bunlar..

Tüm bunları Rusyada düşünen birileri var olmalı ki Lavrov iki sözün arasında "Irak'ta yeni benzer kimyasal saldırılar olabilir" diyor

Raportor
ELİSE LABOTT


Casus Gazetesini Tıkla  

istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss