TÜRKİYE NEDEN EŞ-ŞEBAB'IN HEDEFİNDE

 

 

TÜRKİYE HAÇLI OYUNLARINDA KULLANILIYOR

Somali eş Şebab Hareketi lideri Muhtar Ebu El Zübeyr, Londra'da düzenlenen Somali Konferansı'nın ümmete düzenlenmiş bir komplo olduğunu savundu.

Zübeyr, İngiltere'nin daha önce Somali'yi beş parçaya böldüğünü, bazı toprakları Etiyopya'ya, bazı bölümleri Kenya'da verdiğini ifade ederek şimdi tekrar ülkeyi bölmek için girişimlerde bulunduğunu söyledi.

Londra Konferansı'na katılan Türkiye'ye yönelik eleştirilerde de bulunan Zübeyr, Türkiye'nin İslam'a karşı düzenlenen haçlı mücadelesinin bir kılıfı olduğunu savundu. Türkiye'nin daha önce hilafetin kaldırılması için kullanıldığını belirten Zübeyr, şimdi de hilafetin yeniden kurulmasının engellenmesi için kullanıldığını öne sürdü.

Şebab'ın El Kaide'ye katılması konusunda da açıklamalarda bulunan Zübeyr, İslam Birliği'nin sağlanması için El Kaide'ye dahil olduklarını söyledi.

Zübeyr sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu birleşme İslam hilafetinin yeniden hayata geçirilmesi, haçlıların ve batılı güçlerin İslam topraklarından çıkarılması, Beytül Makdis'in özgürlüğüne kavuşturulması, baskı altındaki yerlere, özellikle Filistin, Suriye, Çeçenistan, Keşmir, Nijerya, Kenya, Etiyopya ve Türkistan'daki Müslümanlara yönelik baskıların azaltılmasına yardımcı olması yolunda anahtar bir öneme sahiptir."

EŞ-ŞEBAB 'IN KESKİN NİŞANCILARI

Somali'de Afrika Birliğine karşı ülkenin bağımsızlığı ve bir İslam devleti kurmak için savaşan Şebab Hareketi sniperları Afrika Birliği askerlerine göz açtırmıyor.

ABD ve Avrupa Şebab karşısında çaresiz. NATO Şebab'a karşı savaşa destek verecek.

Bir dönemler Irak direnişinin sembol ismi ve Amerikan ordusunun korkulu rüyası olan Juba Somali'de. Somalide Şebab hareketi bir çok sniper timi oluşturdu. Bu timler Juba tarafından eğitildi.Irak'ta ABD ye karşı başarılı olduğu gözlenen Juba'nın sniper timlerinin sayısı arttırıldı o dönemde bu haber vadide yer almış ancak fazla dikkat çekmediği için ilgilenende olmamıştı.


TIKLA
EŞ-ŞEBAB MOGADİŞU (vadi)


Somali'de Afrika Birliğine karşı ülkenin bağımsızlığı ve bir İslam devleti kurmak için savaşan Şebab Hareketi sniperları Afrika Birliği askerlerine göz açtırmıyor.

Ülkenin büyük bir kısmını elinde bulunduran ve açlık bahanesi ile zayıflatılmak istenen Şebab Hareketi'ne bağlı sniper timleri başkent Mogadişu'da Afrika Birliğine göz açtırmıyor. Uganda, Kenya, Etiyopya, Brundi gibi ülkelerden gelen askerlerin Şebab saldırıları karşısında çaresiz kaldığı görülüyor.

EŞ-ŞEBAB'A KARŞI ULUSLARARASI GÜÇLERİ TÜRKİYE TOPLUYOR

Batı'nın bütün askeri ve ekonomik desteğine rağmen Şebab Hareketi'nin bir türlü zayıflamaması ise batılı ülkeleri düşündürüyor. Önümüzdeki günlerde Türkiye'de Şebab'a karşı alınacak önlemlerin tartışılacağı 50 ülkenin katıldığı bir toplantı düzenlenecek.

Bir çok ülke bunun kendi savaşları olmadığını ve Şebab'ı asla yenilgiye uğratamayacaklarını kabul ediyor.

Hal böyle olunca Erdoğan hükümetinin Türk Dış Politikası Komsularla sıfır sorundan sıfır komşu yaratmaya düşman kazandırmaya Türkiye 'nin toprak bütünlüğünü birlik ve beraberliğini tehdit etmeye devam ediyor.
TIKLA REKLAMI GÖR

 

 

Casus Gazetesini Tıkla  

istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss