Prof.DR. EROL MANiSALI'YI YA ÖVSELERDi !

ABDULLAH GUL ANLATIYOR HABERi TIKLA GOR

 

Prof.DR.EROL MANiSALI'NIN Kitaplarindan

 

Erol Manisalı: Emperyalizm Mustafa Kemal'i, Cumhuriyet'i, bagimsizligimizi, kurtulusumuzu yargiliyor. Turkiye'de toplumsal haklarin gelistirildigi gercek ve katilimci bir demokrasi istenmiyor. Sevr'i ve Osmanli'yi isbirlikcileriyle birlikte, geri getirmek istiyorlar

Bati, Ataturk'u Yargiliyor...

 

EROL MANISALI

- Yargilanan Turkiye Cumhuriyeti, devrimlerimiz…
- Yargilanan bagimsizligimiz, ozgurlugumuz…
- Lozan yargilaniyor, emperyalizme karsi kazandigimiz savas yargilaniyor…
- Halkimiz, ulusumuz yargilaniyor somurgeciler tarafindan…
- Kimligimiz, degerlerimiz ve varligimiz yargilaniyor…
- Kurtulusumuz ve onun onderi Mustafa Kemal Ataturk yargilaniyor somurgeciler ve onlarin masalari tarafindan…

En buyuk suclu Ataturk; curumus, emperyalizmin arka bahcesi ve oyuncagi olmus, fiilen isgal edilmis Osmanli'dan, bagimsiz bir ulus ve Cumhuriyet yaratmis, Avrupali mustevlilere karsi.
Ezilen ve somurulen dunyada bagimsizligin simgesi olmus bir Turkiye; hem de dunyanin en sorunlu bolgesinde. Hindistan'in Ingiltere'ye baskaldirmasinda, Afrika ulkelerinin Avrupa'ya karsi savasinda; dun Castro'nun, bugun Chavez'in Amerika'ya meydan okuyan durusunda ornek olmus Mustafa Kemal Ataturk.

Somurgeciler onu hic sevmediler ve sevmiyorlar. Bundan dolayi Ataturk'u yargiliyorlar, yermek istiyorlar. Yeniden o kaosa, Sevr'i kabul ettirdikleri Osmanli'ya donmek istiyorlar.
- Cagdas degerler, cagdas hukuk duzeni ve toplumsal haklar yerine siyasal Islamin egemen oldugu bir cemaat duzensizligi istiyorlar bu cografyada.
- Cemaatin basina bir kukla yerlestirip, onu yonetmek niyetindeler…

Obama'nin hafizasi...
- Obama Afrikali dedelerini hatirliyor mu?
- Amerika'nin pamuk tarlalarina tasinamayan Afrikalilarin bugun somurgeciler tarafindan ne hale getirildiklerini, "Sudan'a yeni askeri operasyonlar planlarken" hic mi hatirlamiyor?
- Amerika'nin Irak, Lubnan ve Afganistan'i kan golune cevirdigini goremiyor mu?
Gorememis ki Turkiye'ye ve Irak'a gelisinde, "izlenen politikanin devamini" istiyor.

Afganistan'da kendisi icin "savasacak Turk askeri" istiyor. Amerika yenilmis, "gel benim yerime sen savas" diyor, kendi emperyalizmine alet ediyor…

Amerika icin Kore'ye, Somali'ye, Yugoslavya'ya, Afganistan'a, Lubnan'a asker gonderdik. Dun Kurtulus Savasi'nda Bati'nin bize yaptiklarini bugun somurgeciler tekrarlarken, neden onlara yardim ediyoruz? Bindigimiz dali neden kesiyoruz?

Dun Ingilizin Canakkale'ye getirdigi Afrikali ve Asyalilarin durumuna dusmedik mi? Turk halki bizim, "Amerikalilarin Gurka'lari olmamizi istemiyor". Ingilizlerin getirdigi Gurka'lari 1915'te Canakkale'de gorduk, 1974'te Kibris'ta gorduk. Simdi bizi "Gurkalastirmak" istiyorlar.

Obama'nin Anitkabir'i ziyareti ve yazdigi sozcukler yalnizca, Bati'nin Cumhuriyet'i ve Ataturk'u yargilamakta olusunu gizlemekten baska hicbir anlam tasimaz. Bugun yasamakta oldugumuz inanilmaz olaylarin arkasinda kimlerin oldugu artik apacik biliniyor. Televizyonlari acin, gazetelere bakin, gorursunuz…

- Afganistan'da, Lubnan'da, Irak'ta, Gurcistan'da yeni Gurka'lara ihtiyaclari var. Soros soylemedi mi?Emperyalistlere gore "Turkiye'nin en iyi ihrac urunu bizim insanimiz, askerimizmis"!..

- Soros bir simge, Bati penceresinden Turkiye'nin gorunumu; Turkiye'nin ayakta kalmasi ve onlar tarafindan yikilmamasi icin insanini, askerini emperyalizmin cikarlari icin kullandirmasi gerekiyormus. En iyi Turk yoneticimiz onlarin Cola sirketinin basina getirilecek; en iyi doktorlarimiz onlarin saglik kurumlarinda gorev alacak; en iyi askerlerimiz onlarin Asya'daki, Afrika'daki ve Ortadogu'daki cikarlarini koruyacak.

- Bati Turkiye'yi ancak bu kosulla kabullenir, bu kosulla yaninda tutar, diyorlar.
Obama geldi, bir opucuk kondurdu. Bush gibi "sirtimiza vurmadi".
Ermenistan'da, Kurdistan'da, Afganistan'da sizden hizmet bekliyoruz dedi. Mustafa Kemal butun bu taleplere hayir dedigi icin sevilmedi, sevilmiyor.

Emperyalizm Mustafa Kemal'i, Cumhuriyet'i, bagimsizligimizi, kurtulusumuzu yargiliyor. Turkiye'de toplumsal haklarin gelistirildigi gercek ve katilimci bir demokrasi istenmiyor. Sevr'i ve Osmanli'yi isbirlikcileriyle birlikte, geri getirmek istiyorlar.
Reagan, baba Bush, Clinton, ogul Bush ve Obama Turkiye'ye bu gozle bakiyorlar. Amerika'daki ve Turkiye'deki danismanlari iyi hizmet vermisler.
Ama, gunes balcikla sivanmaz ki; siyah Obama bile karartamaz, ortada apacik duran gercekleri...

www.istanbul.edu.tr/iktisat/emanisali

ABDULLAH GUL ANLATIYOR HABERi TIKLA GOR


SUPRiZ DEGiL !..SATILMISLAR...VE TARAFLARI BELLi TIKLA..GOR

Taraf gazetesi dün “Hocasından darbe dersleri” başlıklı bir haber yayımladı.

Haberde Prof. Erol Manisalı’nın Ergenekon sanığı paşalarla karargahta buluştuğunu iddia etti.

Erol Manisalı Cumhuriyet’teki bugünkü köşesinde bu haberin tamamen yalan ve uydurma olduğunu yazdı.

Manisalı, Tuncer Kılınç ve Şener Eruygur dışında diğer asker sanıkları tanımadığını, Tuncer Kılınç ile 2002 yılında basına açık bir seminerde karşılaştığını, aynı şekilde Şener Eruygur’la da yine bir konferansta karşılaştığını belirtti.

Manisalı yazısının bir bölümünde de Taraf’a, “benden ders alanlardan birinin de Abdullah Gül olduğunu hatırlatırım” diyor.

Hatırlar mısınız, Taraf gazetesi daha önce “Murat Belge kalp krizi geçirdi” diye bir haber yapmıştı. Fakat haberin doğru olmadığı ortaya çıkınca gazete Belge’den özür dilemişti.

Şimdi Taraf gazetesi Prof. Erol Manisalı hakkında yapmış olduğu bu haber için de özür dileyecek mi?

Prof. Erol Manislı’nın Cumhuriyet’teki “Yalan haber üretmenin yolları ve hedefleri” başlıklı yazısından bir bölüm:

“Tuncer Kılınç ilk defa 7 Mart 2002’de harp akademileri’nde basına açık televizyonlardan yayımlanan seminerde karşılaştım. Bu karşılaşmanın tüm ayrıntılarını Cumhuriyet’te defalarca yazdığım gibi kitaplaştırdım da. İftira edenler de dahil, bilmeyenler alıp okuyabilir(*).

Daha sonra kendisiyle, İstanbul Üniversitesi’nin Fen Fakültesi amfisinde yapılan bir seminerde konuşmacı olarak aynı sahneyi paylaştık. Bu, öğrencilere ve halka açık bir konferanstı.

Şener Eruygur ile iki defa karşılaştım. Jandarma Genel Komutanı iken bir konferans vermek üzere Ankara’ya resmi olarak davet edildim ve 200 kadar subaya Türkiye-AB ilişkileri ile ilgili konferans verdim.

-Hava, Deniz ve Kara Kuvvetleri’nde bir öğretim üyesi olarak , üniversitemin izni ile konferanslara katıldım. Büyükanıt’tan Fırtına Paşa’ya ,, Güven Erkaya’dan Hasan Iğsız’a kadar çok değerli komutanların konuğu oldum. Bu arada benden ders alanlar arasında Sayın Abdullah Gül’ün de bulunduğunu karşı taraftakilere hatırlatırım.

Bütün bunlar, psikolojik savaşın bilinen araçlarıdır. Kimi ülkeler kapalı olduğundan, açıp işgal etmek için askeri güç kullanılır; “Erol Hoca sıkma tatlı canını, beterin beteri vardır, şükret ki seni yeren yazı yazmışlar; bunlar seni övselerdi ne yapacaktın”.

Doğru, kimsenin suratına bakamazdım…

SUPRiZ DEGiL !..SATILMISLAR...VE TARAFLARI BELLi TIKLA..GOR

 Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.