MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR
ERDOĞAN'IN KİRALIK OLDUĞU SÖYLENEN VİLLALARININ TAPUSU İKİ OĞLUNUN ÜZERİNDE ÇIKTITANESİ 1MİLYON TL

İkinci referandum bombası ERDOĞAN'IN VİLLALARI OLDU. Önce yok oldugunu yazddıkları villalar için daha sonra eski Bakan Çelik dahil bir televizon kanalına çıkarak programda "kiralık" demiş sonrasında herkesin villa sahibi olabilecegini söylemişti .

Ancak programda söylemediği yada vermediği bilgi bugün ortaya çıktı villaların ederi; tanesi 1Milyon TL değerinde


 ÜSKÜDAR ÇAMLICADA ALINAN 5 VİLLADAN BİRİSİNİN FOTOĞRAFI BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİVİLLA TARTIŞMASI

Erdoğan'ın kiracı olduğu söylenen villa, tapuda iki oğlu üzerine kayıtlı. Aynı sitede Erdoğan'ın kız kardeşinin de bir villası bulunurken inşaatı yapan firma ise çocukluk arkadaşı Mehmet Gür'e ait bir şirket.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ailesinin villaları 15 bin 20 metrekarelik arazi üzerine inşa edildi. Atatürk döneminin bakanlarından Yusuf Kemal Tengirşenk’in torunlarından 6 villa karşılığı alınan arazide, toplam 11 villa bulunuyor. Başbakan'ın “kiracıyım” açıklaması yaptığı villalardan oğulları ile kız kardeşi Vesile İlgen’in kocası Ziya İlgen 2006 yılında 1’er milyon TL ödeyerek iki villayı satın almışlardı. Villaların her biri 1727 metrekarelik arsaya sahip. 11 villalık siteyi ise Başbakan Erdoğan’ın çocukluk arkadaşı olan Mehmet Gür’ün sahibi olduğu MM Proje İnşaat şirketi yaptı.


Cumhuriyet, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasette zenginleşme örneği olarak sık sık gündeme getirdi “villa kompleksinin” ayrıntılarını belgeler ışığında açıklıyor.

Erdoğan ailesinin villaları, İstanbul, Üsküdar 3. Bölge, Kısıklı Mahallesi, Avcı Kazım Sokağı’ndaki bir arazide bulunuyor. Konum olarak Çamlıca tepelerinde yer alıyor. Villaların yapıldığı arazi, Atatürk döneminin bakanlarından Yusuf Kemal Tengirşenk’in torunları Tayyibe İlter ve Meryem Çiçek Tünger’e aitti. Tapu kayıtlarına göre villalar, 15 bin 20 metrekarelik bir alana yapıldı. Tripleks biçiminde inşa edilen her bir villanın 1727 metrekarelik arsa payı bulunuyor.


Başbakan Erdoğan’ın çocukluk arkadaşı olan Mehmet Gür’ün sahibi olduğu MM Proje İnşaat Şirketi, anlaşma uyarınca yapılan villalardan 6’sını İlter ve Tünger’e verdi, geriye 5 villa kaldı. Bu 5 villayla ilgili gelişmeler ise resmi kayıtlara şöyle yansıdı:

Başbakan Erdoğan’ın oğulları Ahmet Burak Erdoğan ve Necmeddin Bilal Erdoğan, 25 Ağustos 2006 tarihinde “1 milyon” TL ödeyerek villalardan birinin sahibi oldu. Villanın tapusuna göre, “bahçeli kâgir ev ve arsa” niteliğindeki taşınmaz, Tayyibe Emine İlter ve Meryem Çiçek Tünger adına kayıtlı iken Erdoğan kardeşlere tescil edildi. Villanın sahipleri tapuya “Ahmet Burak Erdoğan 1/2, Necmeddin Bilal Erdoğan 1/2” yarı yarıya ortak olarak işlendi.

Başbakan Tayyip Erdoğan ticari yaşamından eleştiriler nedeniyle kendi deyimiyle “adeta lanet olsun” diyerek vazgeçmişti. Erdoğan’ın sahibi olduğu ve hisselerini devretmek zorunda kaldığı dört şirkette de vazgeçemediği ortakları arasında kız kardeşi Vesile Erdoğan’ın eşi Ziya İlgen de yer alıyordu. İlgen de “kayınbiraderi” Başbakan ile birlikte şirket hisselerini devretmişti.

Başbakan’ın oğullarının Kısıklı’daki villasına enişteleri, Erdoğan’ın vazgeçilmez ticaret ortağı Ziya İlgen de komşu olmuştu. Başbakan Erdoğan’ın çocuklarının A-1 blokta yer alan villasının yanındaki A-3 numaralı villayı da Ziya İlgen 25 Ağustos 2006 tarihinde satın aldı


TARTIŞMALAR VE AKLA GELEN SORULAR


AKP'li Üsküdar Belediyesi'nin imar izniyle yapılan villaların her birinin değerinin en az bir milyon TL olduğu ifade edilirken, bazı sorular da yeniden gündeme geldi.

Üç yıl önce "Oğlumu bursla okutuyorum" diyen Erdoğan'ın malvarlığındaki bu artış, "Villaların kaynağı nereden geliyor? Beş milyon TL tutarındaki evlerin geliri nasıl oluşturuldu?" sorusunu ortaya çıkarıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu sorulara, "Bazı mülklerimi satarak sahip oldum" dese de kamuoyu tatmin olmuyor.VADİ'in ortaya çıkardığı fotoğraf ise tartışmayı daha da alevlendirecek gibi görünüyor.

Öte yandan, ulaşilan bilgilere göre, adı geçen beş villanın inşaat işlerini AKP'li bir müteahhit yürüttü. Müteahhit aynı zamanda, AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu Üyeliği görevinde de bulundu. Villaların kaba inşaatını bitiren AKP'li üye, evlerin içini ise Pierre Cardin ve Beymen'den alınan eşyalarla donattı. Aynı AKP'li üye daha sonra görevinden istifa etmek zorunda kaldı.GANDİ KEMAL'İN Geri Ödemesi DEVAM EDEN KOOPERATİF VİLLASININ EDERİ 150-160 Bin TL Arasında..
SİTE ŞEKLİNDE ORTAK HAVUZLU AYLIK GERİ ÖDEMESİ 1500 TL

GANDİ KEMAL NE DEDİ

Gandi Havuzlu Villasını satıyor
"Halk tipi havuzlu vilasını" satılığa çıkaran Kılıçdaroğlu'ndan  Taksitlerini ödeyemiyorum..

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun Fikret Bila'ya yaptığı o açıklamalar;

Bilerek başlattım
- Referandum kampanyanız boyunca “havuzlu villa” söylemini sık kullandınız. Başbakan Erdoğan ’ı “havuzlu villa” sahibi olmak, lüks yaşamak ve zenginleşmekle suçladınız. Ancak sizin de havuzu da olan yazlık bir kooperatifte bitmek üzere yazlık bir evinizin olduğu basına yansıdı. Kampanyada bu söylemi öne çıkarmanızın hata olduğunu düşünüyor musunuz? Bu söyleme devam edecek misiniz?

- Hayır, hata olduğunu düşünmüyorum. Ben ‘havuzlu villa’ eleştirisini elbette bilerek başlattım. Yazlık ev, yazlık kooperatif üyeliğimi elbette biliyordum. Bir hata olarak görmüyorum. Havuzlu villa söylemine devam edeceğim. Benim üyesi olduğum yazlık kooperatif eviyle, Başbakan’ın yaşadığı havuzlu villa arasında uzaktan yakından bir benzerlik yok. Çok büyük fark var, aynı şey değil. Ayrıca bu yazlık bir kooperatif evi. Sürekli yaşanacak bir ev değil. Başbakan’ı bu konuda eleştirmeyi sürdüreceğim.

- Sonuçta Kılıçdaroğlu’nun da havuzlu villası var, daha halk tipi olması durumu değiştirmez eleştirileri yapıldı. Özellikle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bu eleştiriyi yöneltiyor. Hatta bu nedenle Kırşehir’de bu söylemi kullanmaktan vazgeçtiğiniz öne sürüldü?

- Söylemim devam edecek. Kırşehir’de söylemedim, ama Elmadağ’da söyledim. 24 saat söylemem de gerekmiyor. Başbakan’ın hayat tarzı ve villalarıyla, benim hayat tarzım ve sahip olduklarım arasındaki fark ortadır. Ben Başbakan’ın nasıl zenginleştiğini sorguluyorum.

- Yazlık ev kooperatifine ne zaman girdiniz, şu andaki değeri nedir?
- Milletvekili olduktan sonra girmiştim. Öyle çok pahalı bir kooperatif evi de değil.

“Satılığa çıkardım”
- Banka kredisi alarak girdiğiniz yazıldı. Ne kadar ödediniz veya ödüyorsunuz?

- Doğrusunu isterseniz ben inşaat halindeki bu evi satmak istedim. Satamadım. İki aydır arkadaşlar uğraşıyorlar, satamadık. Arkadaşlara rica etmiştim. Çünkü taksitlerini ödeyemiyorum, zorlanıyorum?

- Ne kadar taksit ödüyorsunuz, kaça satmayı düşünüyorsunuz?

- Bankadan kredi aldığım için aylık 1.500 TL taksiti var. Ancak ödemekte zorlanıyorum. Bir satış fiyatı düşünmedim. Ben, bugüne kadar yaptığım masrafı verecek biri varsa, ona satmaya hazırım. Sanıyorum bugüne kadar 163.000 TL civarında ödeme yaptım. Herhangi bir kâr almam söz konusu değil. Bu masrafı ödeyene satarım. Dediğim gibi, ev satılık ama henüz satamadık.

Mal varlığı
- İktidar partisi sözcüleri 8 daireniz olduğunu gündeme getirip, ayrıca bunu eleştiri konusu yaptılar?

- Benim hayatımda hiçbir zaman 8 dairem olmadı. Bu iddiayı gündeme getirenleri ispata davet ediyorum. Mal beyanımda da belirttim. Benim İstanbul’da bir evim var. Ankara’da şimdi oturduğum ev var. Onu da milletvekili olduktan sonra kredi ile almıştım. Ankara’da Çubuk yolunda yine bir kooperatif evim var. Tunceli’de babamdan kalma bir ev var. Şimdi konu edilen yazlık kooperatif üyeliğim var. İki kooperatif üyeliğim daha var; ama onlar aktif bile değil, ayda 20 lira ödediğimiz ama ilerlemeyen kooperatiflerdi. Benim hayat tarzım, gelirimin kaynakları, maaşlarım ortadadır. Hayat tarzım hiç değişmedi.

“Villasını açsın”
- Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Başbakan’ın sözünü ettiğiniz villada kiracı olduğunu söyledi?

- Bu çok dikkat çekici. İyi, o zaman ev sahibi kimmiş? Başbakan kaç lira kira veriyormuş, onu da açıklasınlar, öğrenelim. Ayrıca benim üyesi olduğum kooperatif ortada, herkese açık. Görüntüleri de yayımlandı. Başbakan da sözünü ettiğim villasını basına açsın, nasıl bir villa olduğunu görelim.

- Üslubunuzun sertleştiği eleştirileri de var. Sizin politikaya yumuşak bir üslup getireceğiniz beklentisi vardı. Ancak şimdi sert ve ağır konuştuğunuz eleştirisi var. Örneğin Başbakan’a kalpazan demenize dikkat çekiliyor. Başbakan da bu sözünüze sert karşılık vermişti. Bu eleştirilere ne diyorsunuz?

- Üslubu sertleştiren ben değilim, Sayın Başbakan’dır. Başbakan bu kampanyada ne anamızı, ne babamızı bıraktı. Rahmetlileri bile işin içine kattı. Ben sert ve ağır sözlere cevap veren konumdayım. Ayrıca Başbakan tepki gösterince yeniden araştırdım. Kalpazan ifadesini ben ortaya atmış, kullanmış değilim. Başbakan hakkında TBMM ’deki dosyalardan birinde bu suçlama var. Belediye biletleriyle ilgili olarak kalpazanlık suçlaması yöneltiliyor. Ben onu ifade ettim.

Baykal’a görev
- Bir eleştiri de parti içinden geliyor. Eski Genel Başkan Deniz Baykal ’ı yalnız bıraktığınız, eski yöneticilere referandum kampanyasında görev vermediğiniz biçiminde. Ne diyorsunuz?


- Bu yanlış bir eleştiri. Şimdi biz her MYK üyesini bazı illerden sorumlu tuttuk ve o üyelere bağlı ekipler oluşturduk. Şimdi Sayın Baykal’a ben, şu üyenin altında şurada çalışacaksınız dersem, bu uygun olur mu? Nezakete sığar mı? Keza bir Onur Öymen’e şu üyenin altında görevlendirildiniz, denilebilir mi? Veya eski bir genel başkan yardımcısına, genel sekreter yardımcısına böyle görev vermek uygun düşer mi? Düşmez. Kaldı ki, bu arkadaşlarımız zaten referandumda bütün gayretleriyle çalışıyorlar. Böyle bir sorun yok.


MEMİŞ SADECE İŞARET EDİYOR


Sayın BAKAN ve Yandaş medyanin önce inkar edip sonra BAŞBAKANLA Birlikte REZİL oldugu villa tartişmasinda insan dogal olarak düsünüp "herkes villa sahibi olabilir" diyen SAYIN BAKAN Çelik'e şunlari SÖYLEMEK istiyor

"SAYIN Bakan elbette bu ülkede herkes villa sahibi olabilir milletvekilligi yapmis yada yüksek dereceden memur olmuş esnaf olmuş yillarini verip birikimlerini degerlendiren herkes satin almalarda bulunabilir ama BUNUN da bir gelir gider dengesi vardir Memurlarimiz işcilerimiz imkanlari dahilinde kooperatiflere katilarak 100-200bin lira arasinda yada daha AZ odeme secenegi sunan odeme planlarıyla EV Villa yada arsa sahibi OLABILIRLER Bunada BU ülkede kimse birsey demez

Ancak ulke yonetimine işci sözcülügünden gelmiş geliri belli daha sonradan KAMU GOREVİ yapan BASBAKANLIK Hizmetinde bulunmus insanlarinda geliri belli olduguna gore yukarida ederleri aciklanan 5 milyon TL ederlerinde VILLALAR GEMİCİKLER PIRLANTACIKLAR HESABI ACIKLANAMAYAN ORTULU ODENEKLER BALLI ihaleler Televizyonlar derken TUM bunlar yetmezmiş gibi üzerinede EMEKLI Sandigi AYLIKLARI baglatip Meydan Meydan "işci emeklisiyim" deyip YALAN Söylemesi Bu Milleti APTAL yerine KOYMAKTIR Ancak Artik MIZRAK ÇUVALA SIGMAMAKTADIR.. Hergun düsen TAKKELER ve gorunen KEL Kaçacak YERDE BIRAKMAYACAKTIR.TIKLA

Buyuk Yolsuzluk! "Referandum Bombasi"

Erdoğan'ın Buyük YALANI

Örtülü ÖDENEK REZALETİ

PIRLANTACIKLI OGLU Bilal

GemicikLer

BESLENEN YANDAŞ MEDYA ve CASUS GAZETELERİ

Tüyü Bitmemiş Yetimin Hakkı

Dünyanin En ZENGİN Başbakanlarindan RECEP Bey

 Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.