TEKMECİ MÜŞAVİRDE DİPLOMA ÖZÜRLÜ

 

ERDOĞAN'IN DİPLOMA KRİZİNDEN SONRA TEKMECİ MÜŞAVİRİDE DİPLOMA ÖZÜRLÜ ÇIKTI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Soma’ya yaptığı ziyaret sırasında bir Somalı vatandaşı tekmelerken çekilen fotoğrafları sosyal medyada paylaşım rekorları kıran ve dünya basınında geniş yer bulan Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in doktorası da tartışma yarattı.

Academia.edu adlı internet sitesinde İngiltere’deki Londra Üniversitesi Doğu ve Afrika Çalışmaları Okulu’nda (SOAS) doktora öğrencisi olduğunu belirten Yerkel’in söz konusu fotoğrafta göstericiyi tekmeleyen kişinin kendisi olduğunu doğrulamasının ardından doktorasının elinden alınması için internet üzerinde bir kampanya başlatıldı.

ÜNİVERSİTE AÇIKLAMA YAPTI

Binlerce kişinin SOAS’ı elektronik posta yağmuruna tutmasının ardından üniversite hem Facebook sayfasından hem de web sitesinden bir açıklama yayınlayarak, “Yusuf Yerkel’in 27 Eylül 2010 tarihinde üniversiteye kayıt yaptırdığını ancak 25 Eylül 2011’de kaydını sildirerek buradaki eğitim hayatına son verdiğini” belirtti ve “Yerkel’in SOAS ile hiçbir bağlantısının olmadığının” altını çizdi.

BU NE HIRS BU NE KİN!

Yerkel'nin protestocu vatandaşı tekmelediği anları yansıtan yeni fotoğraflar Twitter'da dolaşıma girdi. Öfkeyle tekme savurduğu anlarda yüzünde oluşan öfke hayli tepki çekti.

HOCASINDAN OKKALI TEPKİ

Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in yaptığı çirkin harekete üniversitedeki hocasından da tepki geldi. Cemaat’in yayın organlarından Today’s Zaman'da yazarlık yapan İpek Üniversitesi öğretim üyesi Gökhan Bacık, twitter’da şöyle dedi:

-“Eski bir öğrencim büyümüş "devlet adamı" olmuş. Bugün bir vatandaşı tekmelerken resmini gördüm. Çok üzüldüm. Demek bir yerde hata yaptık.”

MÜŞAVİR'İN SOMA'DA NE İŞİ VAR?


CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'e, "Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in Soma'ya gitmesinin gerekçesi nedir?" diye sordu.

Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, "Görevlendirme yazısı ile mi gitmiştir?

BUNUN İZAHI VAR MI?

Yakınını kaybeden ve yaşadığı derin üzüntü sonucu tepki gösteren bir kişinin Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel tarafından tekmelenmesinin bir izahı var mıdır?


Soma'da yaşanan ve sadece Türkiye'yi değil tüm dünyayı acıya boğan bu ölümlerde, yaşadığı üzüntü sonucu tepki gösteren bir kişiyi tekmeleyen Başbakanlık Müşaviri hakkında gerekli işlemler yapılacak mıdır? Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in görev tanımı nedir?" sorularını yöneltti.

TEKMECİ MÜŞAVİR DÜNYA BASININDA

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel’in, Soma’da Erdoğan’ı protesto eden bir vatandaşı tekmelemesi İngiliz gazetesi Daily Mail’de manşet olurken Ispanya'da Italya'da sonrasında ABD ile Rus medyalarında yaygın olarak habere konu oldu .

DİPLOMA KALPAZANI ERDOĞAN
ERDOĞAN'IN DİPLOMA KRİZİ

 

 


SOMA MADEN FACİASI GELİYORUM DEDİ
DEVLET DENETLEME KURUMU 3 YIL ÖNCE UYARMIŞ
ERDOĞAN'DAN SOMA TOKATI SONRASINDA KORUMALARDAN İŞLEM GÖREN VATANDAŞ
BAŞBAKAN'A YUH ÇEKERSEN TOKATIDA YERSİN
TEKMECİ MÜSTEŞAR ÖZEL KALEM MÜDÜR YARDIMCISI YUSUF YERKEL

 

Casus Gazetesini Tıkla  

istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss