ENERJİ BAKANI SOMA HOLDİNGİ ÖVMÜŞ

 

ENERJİ BAKANI TANER YILDIZ'IN SOMA HOLDİNGİ ÖVDÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI

Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın, yüzlerce işçiye mezar olan Soma Holding'e ait madenin açılışına katıldığı ve şirketi "şçi güvenliğini ön planda tuttuğu" gerekçesiyle övdüğü ortaya çıktı.

somaolay.com.tr’nin haberine göre 9 Temmuz 2013′te Soma’ya giden Bakan Yıldız, Işıklar bölgesinde şirketin yeni aldığı kömür madeninin açılışında konuştu.

İftarını işçilerle birlikte açan Yıldız, örnek alınacak niteliklere sahip ocağın işçi güvenliğini ön planda tuttuğunu belirtti.

‘Türkiye’nin refahını bozmak isteyenler var’
Madenlerin Türkiye’nin refahı anlamına geldiğini belirten Yıldız. “Türkiye’nin refahını bozmak isteyenler Türkiye’nin siyaset tarihinde her zaman olabilir, olacaktır.

Takmayın kafanızı. Kafanız karışmasın, gönlünüz bulanmasın. Bizler Allah’ın izniyle sizden aldığımız desteklerle beraber Türkiye’nin nasıl 10 yılda GSMH’sini üç katına çıkardıksa önümüzdeki 10 yılda da sizlerle beraber bunu daha yükseğe çıkaracağız” diye konuştu.

‘Sayın bakanım bizi onurlandırdı’

Törende konuşan Soma Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alp Gürkan (şu anda başkan), “Soma’da 30 yıl sonra bugünlerde 6 bin 400 çalışanımız bulunuyor. Bugün Işıklar Ocağımızın açılışını sayın bakanım biz onurlandırarak yaptı. Bu işi yaparken bize yoldaşlık yapan bütün arkadaşlarımıza, yöneticilerimize ve devlet büyüklerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.


SOMA MADEN FACİASI GELİYORUM DEDİ
DEVLET DENETLEME KURUMU 3 YIL ÖNCE UYARMIŞ
ERDOĞAN'DAN SOMA TOKATI SONRASINDA KORUMALARDAN İŞLEM GÖREN VATANDAŞ
BAŞBAKAN'A YUH ÇEKERSEN TOKATIDA YERSİN
TEKMECİ MÜSTEŞAR ÖZEL KALEM MÜDÜR YARDIMCISI YUSUF YERKEL

 

Casus Gazetesini Tıkla  

istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss