ÜÇ BÜYÜK İLDE İSTİHBARAT EL DEĞİŞTİRDİEMNİYET İSTİHBARAT DAİRESİNDE DEĞİŞİKLİK

İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne Ahmet Arıbaş, Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne Cihangir Ulusoy, İzmir İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne ise Kudret Dikmen getirildi.
Emniyet İstihbarat Dairesi'ne ise 5 emniyet müdürü ve 6 emniyet amiri atandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'nda geçen ay Daire Başkanı ve Şube Müdürleri düzeyinde gerçekleşen değişikliğin ardından, büyük şehirlerin İstihbarat Şube Müdürlükleri'nde beklenen atamalar dün gerçekleşti.

Ergenekon, Balyoz ve KCK gibi operasyonların yürütülmesinde en önde gelen Emniyet İstihbarat Daire'sindeki değişim rüzgarı ilk olarak Daire Başkanı Ömer Altınparmak’ın 2 ay önce görevden alınmasıyla başladı. Ömer Altınparmak'ın yerine İstihbarat Daire Başkanı olarak Engin Dinç getirildi.

Bu ilk değişimin ardından İstihbarat Dairesi'nde 2 Başkan Yardımcısı ve 12 Şube Müdürü görevlerinden alınarak istihbarat kadrosundan çıkartıldı. İstihbarat kadrolarındaki bu temel değişimlerde ise 2 farklı senaryo ön plana çıktı. Bunlardan ilki, “7 Şubat krizi” olarak Türk siyasi tarihine geçen, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski Müsteşar Emre Taner, eski Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş ve 2 MİT görevlisinin KCK soruşturması kapsamında ifadeye çağrılması. 2’nci olay ise Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın çalışma ofisinde yasadışı dinleme yapmak üzere konulan dinleme cihazının bulunmasıydı. Emniyet İstihbarat Dairesi, “böcek” denilen dinleme cihazı bulunması olayında liste başındaki “şüpheli” konumunda oldu.Casus Gazetesini Tıkla  

Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.