BAKAN BAĞIŞ VE YOLSUZLUK KRİPTOLARI

 

Büyük Yolsuzluk operasyonunda hazırlanan soruşturma dosyasında Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile ilgili dudak uçuklatan iddialar yer alıyor. Dosyada, Egemen Bağış’ın “bazı işleri” yapmak karşılığında Ebru Gündeş’in eşi Reza Zarrab’dan (Rıza Sarraf) üç taksit halinde 1,5 milyon dolar rüşvet aldığı  ve bunlarında teknik takip sonucu tespit edildiği belirtiliyor. Teknik takip kayıtlarında Egemen Bağış ile Reza Zarrab arasındaki telefon görüşmeleri de bulunuyor. İşte Büyük Operasyon’un hemen ardından “Ben rahatım” diye açıklama yapan Egemen Bağış’la ilgili soruşturma dosyasındaki iddialar ve rüşvetle ilgili detaylar ve görüntüler:
Soruşturma dosyasına göre aldığı rüşvet karşılığında Egemen Bağış’ın;

  • Reza Zarrab’ın bürokratik işlemlerini takip ettiği,
  • Reza Zarrab’ın babasının İtalyan vizesi ve oturma izni alınmasına yardım ettiği,
  • Reza Zarrab’ın suç teşkilatındaki 5 kişinin Türk vatandaşlığına alınması için kulis yaptığı,
  • Reza Zarrab hakında basında çıkacak olumsuz haber ve yazıların engellenmesi için girişimlerde bulunduğu,
  • Reza Zarrab’ın yürüttüğü otel projesine yardımcı olduğu tespit edilmiş.

Bu “kıyak”ların karşılığında da Reza Zarrab,  19 Nisan, 28 Ağustos ve 10 Ekim 2013 tarihlerinde üç taksitte Egemen Bağış’a toplam 1,5 milyon dolar ödeme yapmış.
Bakın bu ödemeler soruşturma dosyasında nasıl yer alıyor:

İlk ödeme 19 Nisan 2013:

Reza Zarrab, önce Egemen Bağış’ arıyor ve ziyaret etmek istediğini söylüyor. Bağış, o gün 4-6 saatleri arasında müsait olduğunu söylüyor. Bunun üzerine Zarrab, adamını arıyor ve şöyle diyor:Rezza Sarraf, getirilen parayı Ortaköy’de teslim alıyor. Teknik takip kayıtlarına göre, kuryenin getirdiği para şu şekilde Reza Zarrab’ın şoförüne teslim ediliyor: 

Reza Zarrab, daha sonra Avrupa Birliği Bakanlığı İstanbul ofisine gidiyor ve ayakkabı kutusunu bırakıp eli boş olarak çıkıyor.

 

Ziyaret sonrasında Reza Zarrab, Abdullah Happani’yi arıyor ve “Dolar koydun değil mi, paket çok ağır geldi. Euro koymuşsundur diye içim gitti. Az kalsın paket makamın ortasında yırtılıp düşecekti” şeklinde konuşuyor ve bu da teknik takip tarafından kaydediliyor.


İkinci ödeme 28 Ağustos 2013:


Egemen Bağış, Reza Zarrab’ın babasının İtalya vizesi için yardımcı oluyor. Bunun karşılığında da 500 bin dolarlık ikinci parti bu kez Vakko’dan alınan bir takım elbisenini içinde gönderiliyor. Bu tarihte Egemen Bağış ile Reza Zarrab bir telefon görüşmesi yapıyor. İşte Bağış’ın o görüşmeden teknik takibe yakalanan sözleri:


 

Bunun hemen ardından da Reza Zarrab, adamını arıyor ve Vakko’dan bir takım elbise alıp içine 500 bin dolar koymasını ve Egemen Bağış’a götürmesini istiyor:

Daha sonra Reza Zarrab ile adamı arasında iki görüşme daha yapılıyor ve bu görüşmede paranın gönderileceği kişinin kim olduğu ortaya çıkıyor:

 

…Ve bu parti ödeme de teknik takibe yansıyan şu görüntülerle delillendiriliyor:

 

 

Takım elbise teslim edildikten sonra Reza Zarrab ile Egemen Bağış arasında şu konuşma geçiyor:

Üçüncü ödeme 10 Ekim 2013:


Egemen Bağış’ın Türkiye’nin mümtaz medya organlarına baskı yaparak Reza Zarrab ile ilgili olumsuz haberlerin çıkmasını engellediği ortaya çıkıyor. Bunun üzerine Reza Zarrab, Bağış’a bu kez çikolata kutusunda 500 bin dolar daha ödeme yapılması talimatı şu şekilde veriyor:

 

Kurye bu kez ticari plakalı bir taksiyle Egemen Bağış’ın evine gidiyor ve teknik takibe takılan görüşmelere göre Egemen Bağış evde olmadığı için evde çalışan Marina adlı kadına bırakıyor.

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Tarihinde Hükümet Üyelerinin Bu kadar ÇOK Rezil Rusva Olduğu Bir DÖNEM daha YAŞANDIĞINI Biz Hatırlamıyoruz Hatırlayanınız varsa Gönderin Onlarıda Yazalım.

Ne Yazik'ki milletimiz bir kez daha KANDIRILMISTIR Her müslümanım diyenden ikide birde HAMDOLSUN!..Diyenlerden Müslüman Olmuyor bunun içindir ki mukaddes kitap KURAN-I KERİM içinde TEVFID Surelerini barındırmıştır.Hepside ALLAH kelamıdır insanın amelleri yani yaptıkları söylediklerinden öndedir..Hepsini ALLAH ISLAH etsin..

Türkiye Cumhuriyetinin Dünya'ya Böylesine Rezil Olmasından da Asla MUTLU DEĞİLİZ..Ancak KERİM Olan Allahtır ve ALLAH'INDA sopası Yoktur..Alma MAZLUM'UN Ağını ÇIKAR Aheste Aheste..Senelerce iddianamelerini bile okuyamadan hapisanelerde ölen vatandaşlarımızla gazeteci yazar Emniyet MÜDÜRÜ Dürüst insanlarımıza yapıştırılan yaftalarla Kendi Topraklarında Esir esir edilen Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bizim bilebildiğimiz Türk Milletinin MAZLUMLARIDIR...

1-Egemen Bağışla Rüşvetin BelgeleriBELGELERİ TIKLA İNCELE

TEĞMEN ÇELEBi Emniyet TESBİT TUTANAĞI
TEĞMEN ÇELEBİ Telefon KAYITLARI BİLİRKİŞİ TUTANAKLARINDAN
TEĞMEN ÇELEBİ Telefon DÖKÜMLERİ ARA KARAR BİLİRKİSİ RAPORU

 

2-DURMAK YOK YOLA DEVAM !.. TIKLA DEVAM ET !..
3-DURMAK YOK YOLA DEVAM !.. TIKLA DEVAM ET !..


 


TIKLA

POLİS MÜDÜRÜ SERDAR SAÇAN

 

SON FETOKULLİYİ -ROJ HACKER- GURUBU DEŞİFRE ETTİ..
CIA-RGENEKON'UN MiMARI Tuncay Güney Kimdir?
CIA-RGENEKON RAPORU
BELGENiN ÖZÜ ZEKERİYA!
DAHA NELER?.. Duyamadiginiz Gercekler!

Casus Gazetesini Tıkla


istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss