Davos'ta GÖREMEDiKLERiNiZ BiLEMEDiKLERiNiZ!.

 

Davos'ta ASLINDA NE OLDU ?

İsrail"in Gazze"de yaptığını savunacak birine insanoğlu denmez. Kara, deniz, hava kuvveti olmayan insanlara, bu 3 kuvvetle yüklenerek adeta soykırım yapmak, bir kenti yok etmek askeri bir başarı değildir. Olsa olsa Hizbullah yenilgisinin kuyruk acısının dışa vurumudur.

Evet, İsrail lanetlenecek bir operasyon yapmıştır?

Peki bu olaya koca Arap Birliği"nden daha fazla tepki göstermek ne iştir? Dün akşam Davos"ta yapılan Kasımpaşa diplomasisi nedir? Davos"ta Başbakan İsrail Cumhurbaşkanı Perez"e ?sen? diye hitap ederek bir güzel verip veriştirdi. Sonra olay yerini hışımla terketti. Ardından eşi Emine Hanım"ı gördük ekranlarda. Bir devletin başkanı Perez"i kastederek ?yalan söylüyor? dedi. Ki asıl skandal buydu.

Başbakan, Perez"e fırça atarken cebinden bir kağıt çıkarıp Tevrat"ın 6. Maddesini(!) okudu. İmam Hatipli bir Başbakan ?madde? diye okudu. Ne demekse! Din kitabından örnek verecekseniz sure/bap ve ayet numarasıyla konuşacaksınız. Bu madde ?öldürmeyin? dermiş! Ona bakarsak, ?Öldürün yok edin? diyen bir sürü ayet de var Tevrat"ta?

Mesela: TESNIYE Bap: 20 Ayet: 10-17 ??Allah"in RAB onu senin eline verdigi zaman, onun her erkegini kiliçtan geçireceksin?16Ancak Allah"in Rabbin miras olarak sana vermekte oldugu bu kavimlerin sehirlerinden nefes alan kimseyi sağ birakmayacaksın;17-fakat onlari, Hittileri, ve Amorileri ve Kenanlilari ve Prezzileri ve Hivileri ve Yabusileri, Allahin Rabbin sana emrettigi gibi tamamen yok edeceksin??

Al bu da Kuran"dan: Maide 33: ??Müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün kollarını bacaklarıı çaprazlama kesin...?

Nasıl, diplomasiye din karıştırısak işte böyle bir manzara çıkar. Zaten Ortadoğu"da bu çatışmanın kaynağında din var. Dini ne kadar bu işlerin içine sokarsan, problem o kadar içinden çıkılmaz olur.

Gelelim bit yeniğine!

Bence Başbakan Erdoğan Davos"a efelenmek için hazırlıklı geldi. Fırsat kolladı ve yeri gelince de yapacağını yaptı. Yani, cebinden o kağıdı çıkarıp Tevrat"tan parça okuması oraya ?olay çıkarmak? için hazırlıklı geldiğinin kanıtıydı.

Olayı çıkardı ve parsayı da topladı. Haberler İnternete düşer düşmez destek yorumları mailleri yağmaya başladı. Sonra Atatürk hava Limanı"nda muhteşem bir karşılama. Alanda seçim otobüsünde adeta bir seçim konuşması. Ve gelsin oylar, ?operasyonda? mutlu son!

Tonlarca, yiyecek ve kömürle toplaymayacağı oyu, çıkardığı bir skandalla topladı.

NOT-1: Başbakan, tepkisinin Perez"e, İsrail"e değil moderatör İgnatius"a olduğunu söyledi. O zaman ?sen yaşlısın, öldürmeyi iyi bilirsiniz? tepkisi moderatöre miydi? Muhatabı Perez ve İsrail değil mi bu sözlerin? U dönüşünü bile beceremedi.

NOT-2: Perez"in özür dilemesi efelenmenin etkisini arttırdı. Özür, İsrail"in bu sözü sineye çektiği anlamına gelmez. Tepkisini yakında görürüz. Erdoğan haklı olsa bile uluslar arası bir ortamda böyle davranılmaz.

NOT-3: Moderatör İgnatius, CIA"nın ruhunu en iyi bilen gazetecidir.?Body Of Lies adlı filmi de yapılan kitabında; ABD istihbaratını eleştirmiş, İnsan istihbaratının uydu istihbaratından daha etkili olduğunu vurgulamıştı. Ridley Scott"un yaptığı filmde, Ürdün İstihbaratının ABD istihbaratını nasıl madara ettiği ortaya konmuştu.

Yazarı
Tuncer BAHÇIVAN

 

AJC COK SERT BiR ACIKLAMA YAPTI

ABD’nin önde gelen Yahudi lobilerinden Amerikan Yahudi Komitesi (AJC), Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Perşembe günü Davos’taki oturumdaki tavrının “İsrail ve Yahudilere karşı yeni tepkiler doğurabilecek bir kepazelik” olduğunu söyledi.

NOBEL BARIŞ ÖDÜLLÜ PEREZ'E SUÇLADI

AJC’den bu gece saatlerinde yapılan yazılı açıklamada, Erdoğan’ın “Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz” sözleriyle Nobel Barış Ödüllü İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez’e sözlü saldırıda bulunduğunu belirtti.

YANGINA KÖRÜKLE GİDİYOR

AJC Başkanı David Harris yaptığı yazılı açıklamada, “Başbakan Erdoğan’ın Davos’taki öfke nöbeti, giderek artan Yahudi karşıtı hareketler karşısında yangına körükle gitmek oluyor” dedi.

Harris açıklamasında, “Erdoğan’ın bu haksız sözleri ve İsrail Başbakanı’na saygısızlığı İsrail’i eleştirmenin giderek daha da öldürücü bir hale geldiğinin yeni bir göstergesi olmuştur” diye ekledi.

YAHUDİLİKTEN AYRILAN BİR VATANDAŞTAN ALINTI YAPTI

Açıklamada, Erdoğan’ın eski bir İsrail vatandaşı olan ve Yahudilikten ayrılan Gilad Atzmon’un yazdıklarını referans göstermesinden Komite’nin büyük bir şaşkınlık duyduğu belirtildi. Açıklamada Atzmon’un daha önce yazdığı yazılarda, “Yahudi devletinin insanlık tarihinin karşısındaki en büyük tehdit olduğunu” söylediğinin altı çizildi.

AJC, “Bu tarz saçmalıkları yazan bir yazarın, demokratik bir ülkenin başbakanı tarafından referans gösterildiği zaman, durup kendimize aklın nerede bittiğini, nefretin nerede başladığını sormamız gerekiyor” dedi.

TÜRKİYE'DE YAHUDİ KARŞITI HAREKET ARTIYOR

Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin hayati önemde olduğunun ve bugüne kadar Amerikan Yahudilerinin desteğini aldığının vurgulandığı açıklamada, Türkiye’de Yahudi karşıtı hareketlerin arttığı bir dönemde İsrail’e dönük bu tarz ters yaklaşımlara karşı sessiz kalınamacayağı belirtildi.

DAHA ÖNCE ERDOĞAN'A CESARET MADALYASI VERMİŞLERDİ

ABD’deki güçlü Yahudi lobilerinden biri olan AJC, 2004 yılında Erdoğan’a cesaret madalyası vermişti. Erdoğan, bu madalyayı alan ilk Müslüman olmuştu. Geçtiğimiz hafta içerisinde aralarında AJC’nin de bulunduğu yahudi örgütleri, Erdoğan’a bir mektup yazarak Türkiye’deki artan Yahudi karşıtlığına yönelik önlemler almasını istemişti.


 Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.