ÇAAN-KAYA İÇİN ALTERNATİF

 

ÇANKAYA İÇİN ARTIK BİR ALTERNATİF DAHA VAR

İktidar kanadının çok sıkça eleştirdiği "Bunların Çankaya için bir adayları bile YOK!" söylemine muhalefet kanadı çatı aday formülü ile karşılık verdi.CHP Genel Başkanı Kılıcdaroğlunun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye getirdiği isim olarak açıklanan Profesör Ekmelettin İhsanoğlu aynı zamanda İslam İşbirliği Konferansı Genel Sekreterliğini yürüten BM görev yapmış uluslararası ilişkilerde tecrübeli bir isim

WALL STREET JOURNAL

Muhalefet Liderlerinin ortak adaylarını açıklmasından sonra global medyada önemli bir haber kaynağı olan wall street journal Türkiyede Konsensüs isimli araştırma şirketi sahibi Murat Sarı'nın görüşlerine yer verdi Türkiye'den yapılan bu alıntıda Murat Sarı Journal'a şu değerlendirmelerde bulundu.

Bu dakikadan sonra kim aday olursa olsun pek şansı yok. Ama İhsanoğlu ismi AKP seçmeni oy verirken, ‘Ona mı versek daha iyi olurdu…’ diyeceği bir isim olarak dikkat çekici.

Muhalefetin seçmenlerinin zaten çok boşlukta..Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül gibi çok etkin bir aday çıkartamamanın boşluğundalar. Ama daha çok erken.

Anketlerde ne çıkacak göreceğiz. Sonuç çok belli. Muhalefet kritik bir teste giriyor. Birleşik bir adayda yürüyecekler. Erdoğan'ın aday olacağından çok emin değilim. Ama zaten Abdullah Gül'ün karşısında kimsenin şansı yok.

Ben Erdoğan'ın adaylığını açıklamama nedenini de sıkışacağı bir aday çıkarsa Abdullah Gül'ü öne sürecek olması olarak görüyorum.Bu muhalif seçmende ölümü gösterip sıtmaya razı etmek şeklinde etki gösterebilir.


Çankaya için artık alternatif var..bekleyip göreceğiz"

PROFESÖR EKMELETTİN İHSANOĞLU'NU ERDOĞAN ELEŞTİRMİŞTİ

Başbakan Erdoğan, Bursa’da “Kentsel Dönüşüm” projesinin hayata geçirilmesi töreninde BM, AB ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nı(İİT) “Aynaya bakacak yüzleri yok” şeklinde eleştirmişti.

AKP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HÜSEYİN ÇELİK AĞIR İTHAMLARDA BULUNMUŞTU

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik de “İhsanoğlu’nun ne iş yaptığını bilen var mı? Bu zat, darbeden sonra Mursi’yi suçlamıştı” demişti.

 

Eleştiriler üzerine Hürriyet’e konuşan İhsanoğlu şunları söylemişti:

Sayın Çelik’in Twitter’dan yazdıklarını duydum. Arkadaşlarım bakıyorlar. Sanıyorum bazı yanlış anlamalar var. Siyasetçilerin kamuoyuna yönelik söylemleri farklı olabilir.

Bu nedenle benim siyasilere yönelik söyleyebileceklerim farklı ve yanlış anlaşılabilir. Benim yaptığım açıklama, BM Güvenlik Konseyi’nin açıklamasının gerisinde değildir. Aynı seviyededir.

Bazı arkadaşlar bunun ötesinde ifadeler duymak, dinlemek istiyor olabilirler. Ben şahıs olarak herkesten daha fazla şeyler söyleyebilirim. Ama müşterek bir mekanizmanın hareketini, konsensüsünü aramak zorundayım. Genel Sekreter demek, teşkilat demek değildir.

İİT’nin 3 yıllık zirve dönem başkanı da Mısır’dır. Ben neler düşündüğümü dün (önceki gün) NTV’de Oğuz Bey’in (Haksever) programında ayrıntısıyla anlattım. İsteyen oradan bakabilir. Mısır’da olan bitenler vahşettir, orantısız güç kullanımıdır ve insan hakları ihlalidir.”

 

 


istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss