BU YAYINI
DURDURMAK İSTİYORLAR
 

CIA PLAZALARI ASKERİ TESİSLERİMİZİN TAM ORTASINDA

Tayyip Erdoğan Özel Örgütü ile çalışan 400 CIA ajanı, ofis olarak uluslararası emlak şirketi görünümündeki Regus'un binalarını ve 40 rezidansı kullanıyor.


3 yıldır Türkiye'de olan Regus'un İstanbul ve Ankara'da 4 merkezi var. İstanbul'dakilerin ikisi Maslak'ta, biri Kozyatağı'nda, Ankara'daki ise Armada'da. Müşterilerine "tam gizlilik" garantisi veren Regus, 3-4 dil bilen elemanlara, 7 yıldızlı konaklama altyapısına sahip.

Regus, önemli kısmı istihbaratçı olan müşterilerine aylık, haftalık, günlük hatta yarım saatlik kiralama yapıyor. Kozyatağı'ndaki merkezde kimse telefonumuza çıkmadı. Maslak'ta ise sadece santral memuruna ulaşabildik.

Soruyoruz:
Otel, motel gibi konaklama tesisleri müşterilerinin isimlerini ulusal bir ağ üzerinden güvenlik kuvvetlerine açık tutarlar. Regus plazalarında ya da rezidanslarında konaklayanların açık kimlikleri ulusal ağa kaydediliyor  mu?

Yukarıda 1.ve 2.fotograflarda sarı okla gösterilen yer Büyükdere Caddesi Plazalarda yılda ortalama 70 toplantı yapılıyor. Katılanlar kod isim kullanıyor. Girişte kimlik kontrolü yapılmıyor.

Emniyet'in bilgisi dışında gerçekleşiyor ve toplantının içeriğine dair resmi kurumlarda bilgi bulunmuyor.İletişim yabancı uydular üzerinden...

Plazalarda yoğun iş hacmi bulunmasına rağmen bu CIA şirketlerinin düşük sermayeli olması dikkati çekiyor.

Maslak'taki GİZ plazaları Zırhlı Tugay, Harp Akademileri, İl Jandarma Komutanlığı, Ordu Komutanlarının lojmanları ve MİT'in özel misafirhanelerinin tam ortasında.
Arkada ise Boğaziçi, Füze Üssü ve SAT komando alanları var.

Defalarca randevu talebinde bulunmamıza ve yayınlarımıza rağmen ortaya çıkmayan ilgililer, muhabirlerimizle görüşmekten de ısrarla kaçındı.
Maslak'taki BeybiGİZPlaza'nın danışmasından geri dönen muhabirlerimizin fotoğraf çekmesi de engellenmeye çalışıldı.

Regus Emlakçılık, bu plazanın 25 ve 26. katlarında bulunuyor.
Danışmadan telefonla Regus'un sekreteri Aslı Hanım'a bağlandık. "Gazetecilik etiği açısından firmanıza cevap hakkı tanıyoruz. Sadece 2 sorumuzu yanıtlamanızı istiyoruz" dedik.

"Şu anda sorularınızı yanıtlayacak yetkili yok" yanıtını aldık.
Regus ismi geçen gazeteleri danışmaya bıraktık.

Casusluk faaliyetleri yürüten Avrupa Birliği Türkiye Temsilcisi Karen Fogg da, benzer bir olayla yayınların sürmesi üzerine görev süresi bitmeden kaçmak zorunda kalmıştı.Cengiz Çandarla e-postaları ve PARA ALIŞ-VERİŞLERİYLE görüsmeleri deşifre olan Karen Fogg Türkiyeye dönememisti

Son durum itibariyle Plazalar hakkındaki yayınlar üzerine toplantılar yapıldı, "sükut metodu" uygulanmasına ve üst düzey 2 yöneticinin Türkiye'yi terk etmesine karar verildi.Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.