KILIÇDAROĞLU: "SUSAMAYIZ"

 

KILIÇDAROĞLU BAYRAĞIN İNDİRİLMESİNE SESSİZ KALAMAYIZ SUSAMAYIZ DEDİ

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Diyarbakır’daki kışlada Türk bayrağının bir gösterici tarafından gönderden indirilmesi olayıyla ilgili ''Bayrağın indirilmesine nasıl sessiz kalalım? Bayrak bir ülkenin onurudur namusudur'' dedi.


Olaydan Başbakan Erdoğan'ı sorumlu tutan CHP lideri ''O bayrağı oradan sen indirdin. Sen indirdin derken bunu ben değil Bülent Arınç söylüyor'' ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, haftalık parti grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ana gündem maddesi Diyarbakır'da artan şiddet olaylarıydı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''Kürt sorununun çözümü konusunda en tutarlı en sağlıklı çözümleri üreten parti biziz. 1989 Raporu'ndan bugüne kadar en tutarlı politikaları oluşturan parti biziz. Bugün haklılığımız çıktı ortaya. Kimsenin burnu kanamasın istiyoruz. Sorunları çözmek istiyoruz iktidar cesaret edemiyor ama biz aydınlıktan yanayız karanlıktan değil. Siyaset kurumu sorumluluk almak zorunda.

Çözümün yolu neydi? Büyük bir toplumsal uzlaşmayı sağlamak. Siyaset kurumunu göreve davet ettik. Bu çerçevede bir metin hazırladık ve 6 Haziran 2012'de arkadaşlarımla birlikte AKP'nin kapısını çaldım. Yola çıktığımda dediler ki CHP çok büyük bir risk üstlendi. Evet çünkü biz kimsenin burnu kanamasın istiyorduk. Gelin konuşalım dedik. TBMM'de gelin konuşalım bir uzlaşma komisyonu kuralım.

MASANIN BİR UCUNDA ÖCALAN DİĞER UCUNDA ERDOĞAN!


Huzurlu bir ülke bütün sorunlarını çözmeye hazır bir ülkedir, işsizlik, terör sorununu çözen ülkedir. Olmadı neden çünkü iki taraf da birbirine güvenmiyor. Masanın bir ucunda Öcalan diğer ucunda Recep Tayyip Erdoğan. Ne konuştuklarını kimse bilmiyor. Samimi ve dürüst değiller. Millete hesabını veremeyeceğin angajmanlara girme. Girmiş olacak ki millete hesabını veremiyor. Barış ve güven ikiz kardeş gibidir. Bir ülkede barışı sağlamak istiyorsanız güveni de sağlayacaksınız. Süreç düne kadar çok iyi gidiyordu. Merak ediyorum süreç iyi gidiyorsa bu insanlar niye dağa gidiyorlar? Bu ülkenin başbakanı ağlıyor. Gidin çocukları dağdan alın gelin diye. Başbakanlık makamı şikayet makamı değildir.

SEN KİMSİN?

Bir askeri birlik düşünün. Tel örgülerden atlıyorsun, bayrak direğine çıkıyorsun, bayrağı indiriyorsun, alıyorsun, tekrar tel örgülerden geliyorsun bu tarafa. Başbakan ses çıkarmıyor, Cumhurbaşkanı da ses çıkarmıyor. Gazeteciler bana söylüyorlar, kıyameti koparıyorum, arkadan o da bağırıyor, 'vay efendim bayrak nasıl inermiş' diye.
Sen kimsin?
Sana millet yetki verdi. Bayrak bir ülkenin onurudur namusudur. Bayrak inecek bunların hepsi seyredecek.

BEN DEĞİL ARINÇ SÖYLÜYOR!


Asker hesabını verecek demiş. O bayrağı oradan sen indirdin. Sen indirdin derken bunu ben değil Bülent Arınç söylüyor.
Meclis'teki konuşması şöyle:

'Genelkurmay Başkanlığımızın açıklaması dikkatle okunmalıdır. Sabırla olayları takip ediyoruz. Eğer sabır olmasaydı, hükümetin siyasi iradesine bağlılık olmasaydı, bayrak direğine çıkmaya çalışıp, o bayrağı oradan yere indirmeye cüret eden insana cezası o anda verilebilirdi.'

Bayrağın indirilmesine nasıl sessiz kalalım?

Demokrasi gelecekse önce darbe hukuku gitmeli. Yüzde 10 seçim barajının olduğu bir ülkede barışı ve huzuru sağlayamazsınız. Lider sultasının kaldırılması lazım. Lider sultası varsa demokrasi olmaz. Paranoya var bana darbe yapacaklar beni indirecekler. Merak etme seni sandıkta indireceğiz.


KATİLLERİ AÇILIM DOLMASIYLA BÖYLE KARŞILAMIŞLARDI
ŞEREFİ İLK DEFA İNSANLARIMIZ ERDOĞANDAN BÖYLE ÖĞRENMİŞTİ
İNSANLARIMIZ NAMUSUDA ANLAYIŞINIDA İLK DEFA BU HÜKÜMETİN ÜYELERİNDEN BÖYLE DUYMUŞTU


Casus Gazetesini Tıkla  

istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss