BİN -ALİ VE YILDIRIM GİBİ YOLSUZLUKLAR


"Neler Konusmuslar Neler Soylemisler Allah'a Cok Sukur Ediyorum'ki Turkiye Bunların Zamanında Bir Savasa Falan Girmemis"--- Basbakan Yardımcısı BULENT ARINC / 12.03.2009 dedi..

 

 BİN-ALİ Mİ BİN-SATIR MI BİN-KATIR MI (!) İSTERSİN ?

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Almanya’daki yolsuzluk olayına karışan Sancak Line şirketinin yönetim kurulu başkanıydı. Bu şirketin kasasından yüklü miktarda parayı AKP'nin kurulması için Tayyip'in hesabına aktardı. Zaten bu hizmetinden sonra AKP'nin daimi çete yöneticisi oldu. Dokuz buçuk senedir aynı makamda görev yaparak bir rekor kırdı.

Siemens’ten alacağı 10 milyon Euro’nun tahsili için harekete geçen Aycell, Bakan Binali Yıldırım’ın engeline takıldı. Aycell, 2001 yılında Siemens ile sözleşme imzaladı. Ancak, Siemens yükümlülüklerini yerine getirmedi. Konuyu araştıran Aycell Komisyonu ve Hukukçular, bu nedenle Siemens’in günlük 96 bin Euro ceza ödemesi gerektiğini belirledi. Miktar artınca, Aycell alacağını tahsil etmek için girişimlere başladı. Bu aşamada devreye Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım girdi.

Aycell Yönetimi, apar topar değiştirildi. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Bakan Yıldırım’ın Gemi Sanayi A.Ş.’de beraber çalıştığı Cahit Paksoy getirildi. Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun'un oğlu Osman Yıldırım Coşkun , AKP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Erkan Topal, AKP Konya Milletvekili Adayı Osman D. Ilgın AYCELL Yönetim Kurulu üyeliklerine getirildi.

Bu sırada Siemens de, milletvekillerine Aycell hattı karşılığında bedava cep telefonu dağıttı. Bunun ardından 10 milyon Euro alacak rafa kaldırıldı.

Aycell, Siemens'ten alacağı 10 milyon Euro'yu faizleriyle birlikte AVEA'ya devretti. Daha sonra AVEA, (Berlusconi’nin ricasıyla) Lübnanlıya satıldı fakat alacağı olan 3 milyar dolar (yani AVEA'nın zararı) Türkiye Cumhuriyeti'nin hazinesine devredildi.

Siemens'e hortumlatılan bu paranın da olduğu toplam dört buçuk milyar TL'lik hortum, fakir-fukaradan alınan vergilerle kapatıldı.

Daha sonra Siemens'in Türkiye'de bir çok bürokrata toplam 57 milyon Euro rüşvet dağıttığı gündeme geldi. Siemens'in ihale kazanmak için hükümetten bazı kimselere rüşvet verdiği iddiaları ortaya atıldıktan sonra, AKP hükümeti bu konuyu kararttı.

Amerika, Almanya, Yunanistan ve Arjantin, Siemens'in dağıttığı rüşvet olaylarını ortaya çıkarırken, Türkiye Cumhuriyeti'nin hükümeti karartma yolunu seçti. Çünkü Binali Yıldırım da dahil bir çok şahıs bu pisliklere bizzat bulaşmıştı. Siemens olayı açılırsa, Binali Yıldırım ile birlikte yüzlerce AKP'linin Adalet önünde hesap vereceği biliniyor.

Recep Tayyip Erdoğan'ın Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde İstanbul Deniz Otobüsleri Genel Müdürü'ydü. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri tarafından hazırlanan raporlarda, yolsuzluk yaptığı belgelendi ve İDO Genel Müdürlüğü'nden alındı.

Bakan Binali Yıldırım’ın bilgileri dahilinde TCDD, Ankara-Eskişehir tren yolu ihalesi yapıldı, 206 km.lik yolun yapımı için maliyet 435 milyon dolar olarak belirlendi. Ek işlerle söz konusu ihale 600 milyon dolara çıkarıldı. Projeyi yapan firma ile imalatı yapan firma aynı firma olduğu ortaya çıktı.

Bir firmanın hem projesini, hem de işin maliyetini üstlenmesi İhale Yasası’na aykırı olduğu gibi, böyle bir durumda proje maliyetine yansıyacak imalat rakamları, firmanın çıkarları doğrultusunda belirleneceği ve hiçbir yerde bu tarzda bir ihale yapılmadığı da bilinen bir gerçekti.

Söz konusu ihalede usulsüzlük olduğu ortadaydı ve devlet milyonlarca dolar zarara uğratıldı.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın 24 yaşındaki oğlu Erkan Yıldırım, babasının sunduğu imtiyazdan yararlandı ve ihalesiz olarak Ankara Feribotu’nu satın aldı. Görüntüde Santur isimli şirket almış oldu.

Bu feribotun, günlüğü en az 15 bin dolardan kiralanması gerekirken, 9 bin dolara kiralandığı ortaya çıktı. Ankara feribotunun işletildiği hatta devlete ait Samsun isimli bir feribot daha vardı. Ancak Bakan Binali Yıldırım'ın oğlu bilet fiyatlarında indirim yaptı ve yolcusunu ikiye katladı.

Aynı hatta çalışan devletin feribotu ise aynı fiyattan devam etti ve yolcu sayısı düştü, devlet zarar ettirildi. Yani Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın oğlu devletten "imtiyazla" ve ihalesiz aldığı feribotla rekabet yaptı ve rekabet yapmayan Devlet kaybetti.

Bir şey anlamadınız değil mi? Binali Yıldırım'a sorun, o anlatsın. Madem ki bu iş karlı, Devlet feribotunu neden sattı ve üstelik rekabet yapmayıp neden zarar ettirildi? Devletin feribotunu işleten hangi bakanlık ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın "imtiyazlı" oğlu bu rekabetten kaç köşe döndü?

İşte bu zat da, 83 yolsuzluk davasından AK’lanamamış Tayyip’in, üzüm üzüme baka baka kararır misali, kendine benzettiği bir tarikatdaşı… Himaye ettiği bu tarikatdaşları arasında, “temiz geçmişiyle topluma örnek olabilecek” bir müridi var mı, henüz rastlamadım. İnşallah bir tane çıkar da mahçup ve madara oluruz. Allah sonlarını hayır ve ıslah eylesin…


 


Kurtuluş Savaşını Yok Saydılar

 

1-DURMAK YOK YOLA DEVAM !.. TIKLA DEVAM ET !..
2-DURMAK YOK YOLA DEVAM !.. TIKLA DEVAM ET !..
3-DURMAK YOK YOLA DEVAM !.. TIKLA DEVAM ET !..

 

HABERİN Notu:

Haberin Notunda yazılacak birsey yok Bin-Ali den fazla Bin-Alilerce not var ancak son günlerde Istiklal savaşını akıllara getirenler bununla yetinmeyip Istiklal savasını lügatlerine yükleyenlerden biriside Hükümetin Başı Recep Tayyip Erdoğandır.

Hükümetin başı Erdogan'ın çogunluğuna sahip olan bu meclisi Kurtuluş Savaşımızı aynı zamanda yok sayan meclistir..

Peki neden bugünlerde milletin önüne Istiklal mücadelesini koymaktadırlar ? Yada meclisten gecirdikleri kanunla yok saydıkları Kurtuluş Savaşımıza Sarılmaktadırlar ?

Bugun mü Akıllarına gelmiştir ? Genelkurmay Başkanı Özel General Tüm uyarılara rağmen Balyoz ve Ergenekon tertipleriyle özgürlükleri kısıtlanan Esir edilen KAHRAMAN Türk Silahlı Kuvvetlerinin Mümtaz askerleri silah arkadaşlarını bugün mü HATIRLAMAKTADIR !

Yoksa HÜKÜMETİN Başının sözünü ettiği Istiklal ve Kurtuluş Savaşları KENDİ Kurtuluşlarının Savaşları OLMASIN ?..

Diğer taraftan Hükümetin Başıyla Muhalif olan Cemaatten Balyoz TERTİP ve Ergenekon DÜZMECE davalarının ilk agızlardan itirafları havalarda uçuşmakta taraflar bir birlerini suçlarken nasıl bir garabete imza attıklarınıda ama bilerek ama bilmeyerek İTİRAF EDİP AÇIKLAMAKTADIRLAR..


Ancak hiç kimse kendilerine NEDEN BUGÜN ? Diye nedense sormamaktadır ! Pek çok insanımız Kahraman Silahlı KUVVETLERIMIZLE beraber esir edilmiş Silivri Guantonamosunda şehit edilmiş yada bizzati öldürülmüş bunlardan pek çoğu bir türlü yazılamayan iddianameler sayesinde suçunun bile ne olduğunu bilemeden hayatını kaybetmiştir.

Pek çoğunun da hayatı allak bullak olarak hayatları karartılmıştır..Bunların içinde gazetecilerimiz Polis Müdür ve Emniyet Amirlerimiz ve Ergenekon Finansörü İlan edilen vatandaşlarımız MIT MENSUPLARIMIZDA vardır

Bugün Ülkemizin başına bu çorapları ÖRENLER ve tüm bu olaylar gerçekleşirken Başta Hükümetin Başı Erdoğan olaylara neden olan DÜZMECE Ergenekon ve Balyoz Tertibi Davaları için "ben bu davaların hem savcısıyım hemde yargıcıyım " demiştir..

Peki şimdi ADAMA SORMAZLAR MI ? AK partisinin de AK Basbakanının da AK Hükümetinin de AK OLMADIĞI Dünyada Nötron bombası gibi PATLADIĞI Pisliklerin etrafa saçıldığı baskınla YOLSUZLUK operasyonları OLMASAYDI..

Taraflar Bugün için İTİRAFNAMEYE dönüşen ve adeta bir birlerini SUÇLADIKLARI Balyoz tertiplerini Düzmece Ergenekon Davalarını aynı bugün olduğu gibi Kanallarına çıkıp AÇIKLAYACAKLAR MIYDI ?

Olaylara böyle bakıldığında SON olarak gerçeklestirilen YOLSUZLUK Operasyonları Ülkemiz için Hayırlı OLMUŞTUR..

Eğer bu Ülkede ADALET varsa ! Bu açıklama ve itiraflardan sonra ya bir gün dahi geciktirilmeden ZINDAN lar boşaltılmalıdır..Yada Dışarıdakiler kendi Yaptıkları ZINDANLARA Sokulmalıdır..Mevcut durum her türlü SUÇ teşkil etmektedir..

17 Aralık Operasyonunu ve olacakları ÖNCEDEN bilenlerin başında gelen isimlerden biriside Ak Parti eski milletvekili Hakan Şükür dür.Cemaat kendisini korumuş Şükürde hem istifası öncesi hemde istifasinda muhtemel gelişmeler için uyarmış operasyondan öncede İSTİFA ETMİŞTİR..


DAHA FAZLA BALYOZ BELGELERİ İÇİN TIKLA;

Balyoz tertibi-1

Balyoz tertibi-2...
Balyoz tertibi-3...
Balyoz tertibi-4...
Balyoz tertibi-5...

 

BELGELERİ TIKLA İNCELE

Belgelerle Balyoz Tertibi


TEĞMEN ÇELEBi Emniyet TESBİT TUTANAĞI
TEĞMEN ÇELEBİ Telefon KAYITLARI BİLİRKİŞİ TUTANAKLARINDAN
TEĞMEN ÇELEBİ Telefon DÖKÜMLERİ ARA KARAR BİLİRKİSİ RAPORU

POLİS MÜDÜRÜ SERDAR SAÇAN

 

SON FETOKULLİYİ -ROJ HACKER- GURUBU DEŞİFRE ETTİ..
CIA-RGENEKON'UN MiMARI Tuncay Güney Kimdir?
CIA-RGENEKON RAPORU
BELGENiN ÖZÜ ZEKERİYA!
DAHA NELER?.. Duyamadiginiz Gercekler!

Casus Gazetesini Tıkla


istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss