"
KENDİ MİLLETİNİN ORDUSUNA DÜŞMANLIK YAPMAK DÜŞMAN ORDUSUNA ASKERLİK YAPMAKTIR" BU NEDENLE BALYOZ VE ERGENEKON DENİLEN DAVALAR ÖNEMLİDİR


 

Balyoz Davası, geçtiğimiz ay Gölcük’te gerçekleşen aramalar ve Silivri’de başlayan duruşmalar ile kamuoyu gündemine yeniden geldi. Davaya ilişkin belgeler tartışılmaya devam ederken, soruşturmaya konu olan CD’lerdeki delillerin, sözkonusu planların görüşüldüğü seminerden sonra üretildiğini gösteren ipuçları dava süresince çok tartışıldı.
Size bu kapsamda ilk kez okuyacağınız bir örnekten söz edelim…

11. CD'nin içinde "SAVUNMA SANAYİ.XLS" dosyasında Aselsan'da çalışanlar listesi bulundu. TÜBİTAK'ın yaptığı incelemede söz konusu dosyanın son kaydetme tarihinin 25 Şubat 2003 olduğu, söz konusu CD'nin oluşturulma tarihinin ise 5 Mart 2003 olduğu yönünde kanaat belirtildi. Nitekim savcılar da bu kanaati uygun bularak 5-7 Mart tarihinde düzenlenen 1. Ordu Semineri'nde konuşulduğu iddia edilen Balyoz Planı'nın kanıtı olarak dosyaya koydular.TÜBİTAK'ın CD İNCELEMESİNİN GÖRÜNTÜSÜDÜR

 

Söz konusu dosyada seminerin yapıldığı tarihte ASELSAN'da çalışan personelin isim listesi bulunuyordu. Liste şöyle:


 

 


Ancak 2003 yılına ait seminer için hazırlandığı iddia edilen ASELSAN listesinde 5 önemli ayrıntı var:

1. 2003 yılında hazırlandığı iddia edilen listede adı bulunan Elektronik Mühendisi Recep Evren Palanduz araştırıldığında 17 Eylül 2007 tarihinde Aselsan'a girdiği anlaşılıyordu.

2. Bir başka ayrıntı ise listede adı bulunan Rafet Yücel ile ilgili. Yücel, Aselsan'da hiç çalışmadı.

3. Makine Mühendisi İbrahim Büyükgenç ise 14 Haziran 2007 tarihinde işe girdi. Büyükgenç, MGEO Entegre Lojistik Destek Müdürlüğü'nde görevlendirildi.

4. Mühendisi Aykut Hozatlı, 6 Nisan 2006 tarihinde işe başladı.

5. Teknisyen Volkan Tosuner ise 1 Temmuz 2007'de, Aselsan MGEO Elektronik Üretim Müdürlüğü'nde işe girdi. Üstelik Tosuner, seminerin gerçekleştiği 2002-2003 döneminde öğrenci idi.

Konu Aselsan'a yazı ile sorulduğunda söz konusu bilgiler doğrulandı. Adı geçen 5 kişiden birinin kaydına rastlanamazken, dördünün seminerin yapıldığı tarihten 3-4 yıl sonra işe girdiği anlaşılıyordu.

Üstelik Aselsan bu cevabı 16 Mart 2010 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdi. Ancak savcılık bu çelişkiyi görmesine rağmen bir yanıt aramadan ve söz konusu çelişkiye işaret etmeden iddianameyi hazırladı.


 

DAHA FAZLA BALYOZ BELGELERİ İÇİN TIKLA;

Balyoz tertibi-1

Balyoz tertibi-2...
Balyoz tertibi-3...
Balyoz tertibi-4...
Balyoz tertibi-5...
Balyoz tertibi-6...

 

 

 


BELGELERİ TIKLA İNCELE


ADLİ EMANET YENİ RECORDATİ İLAÇ FİRMASI KAYITLARI
10.AĞIR CEZA MAHKEMESİ RED KARARIistiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss