"
KENDİ MİLLETİNİN ORDUSUNA DÜŞMANLIK YAPMAK DÜŞMAN ORDUSUNA ASKERLİK YAPMAKTIR" BU NEDENLE BALYOZ VE ERGENEKON DENİLEN DAVALAR ÖNEMLİDİR

 

Sözde Şubat 2003’de hazırlanan Balyoz belgesinde Türk Telekom çalısanı olarak listelenen bir kişi için “Bakanlıklarda görevlendirilecek” notu düşülmüş.

Ancak bu kişi bu tarihte Türk Telekom’da çalışmıyor ve çalışmaya Haziran 2004’de başlayacak.

Hem Baransu’nun bavulundan çıkan 11 no.lu CD’de hem de Gölcük’ten çıkan 1 no.lu CD’de bulunan “Müzahir.xls” excel dosyası var. Bu dosyada çeşitli kurumlarda çalışanlar darbe planında “müzahir” olarak fişlenmiş.

Belgenin “Ali’den gelen (Telekom)” sayfasında Türk Telekom’da çalışan kişiler listelenmiş, karşısında da bu kişilere verilecek yeni görevler belirlenmiş.

Belge, üstverisine bakılırsa en son 12 Şubat 2003’de kaydedilmiş.

TÜBİTAK raporundan belgenin üstverisi (Ek klasör 52, dizin no. 85):

Müzahir.xls isimli Balyoz belgesinden (Ek klasör 56, dizin no. 19-20):
Türk Telekom’un savcılara gönderdiği ve adli emanate saklanan cevaptan (Adli emanet klasör no.4,dizin no.222) :
Ve de iddianameden:


Sayfa 206:

“ 11 nolu CD içerisinde yer alan
ÇALIŞMALAR_A/”YENİ YAPILANMADA GÖREVLENDİRİLECEKLER” isimli klasörde bulunan Muzahir” isimli Excel belgesi incelendiğinde (…), ”Ali’den gelen (Telekom)”, (…) isimli .şayfalardan oluştuğu görülmektedir. Belgenin system isimli kullanıcı tarafından Balyoz Harekat Planının son kaydetme tarihinden sonra oluşturulduğu, seminerden önce de aynı kullanıcı tarafından son kez kaydedildiği görülmektedir.”

Sayfa  207:

“İlgili kurum ile yapılan yazışma neticesinde belgede ismi geçen şahısların belirtilen kurumun personeli olduğu anlaşılmıştır.”

Belgedeki S.Ö.nün ilgili kurumda Haziran 2004’da çalışmaya başladığı “anlaşıldığı” halde,
bu belgenin (ve tüm Balyoz belgelerinin kayıtlı oldugu CD’nin) Mart 2003’deki seminerden önce son kez kaydedilmiş olamayacağı savcılarca nasıl anlaşılmamış?


Ve yine aynı soru: bu cevabi yazılar neden adli emanate kaldırılmış?

30 Ocak 2011BALYOZCULARIN BURSADA EL KOYACAGI BURSA PLAKALI ARAÇ BURSAYA BELGE HAZIRLANDIKTAN 3 SENE SONRA GELİYOR VE BELGEDE GEÇEN YENİ PLAKASINI ALIYOR.

Hem Baransu’nun bavulundan çıkan 11 no.lu CD’de, hem de Gölcük’ten çıkan 1 no.lu CD’de “4X4 ARAÇLAR ÇİZELGESİ.doc” isimli bir Word belgesi var (Ek klasör no.58, dizin no. 533-536). Bu belgede Balyoz darbesiyle el konulması planlanan 4×4 araçlar listelenmiş.

Üstverisine bakılacak olursa, bu belge ilk olarak 4 Mart 2003’de, son olarak yine aynı tarihte Suha Tanyeri isimli kullanıcı tarafından kaydedilmiş.

Belgede listelenen araçların modellerinin hepsi 2003’den eski; yani belge, ilk bakışta tarih açısından tutarlı bir belgeye benziyor.

 

 

 


Ancak, belgenin 11nci sırasında 98 model, 16 BEB 33 plakalı bir araç görünüyor ve belgenin sözde yazıldığı tarihte BURSADA BÖYLE BİR ARAÇ YOK.

Rover Freelander marka bu araç, o tarihte İzmir’de bulunuyor ve 35 AR 6132 plaka numarasıyla kayıtlı. Bu araç Bursa’ya 13 Nisan 2006’da nakledilerek belgede geçen plaka numarası ile tescil ediliyor.

Balyoz’cular bu nakil işlemini ve aracın 2006’da alacağı plakayı üç sene öncesinden öngöremeyeceğine göre, BU BELGE 2003’de HAZIRLANMIŞ OLAMAZ.

Peki, biz bunu nereden biliyoruz?

 

 

Savcıların adli emanatte sakladığı (ve iddianamenin ek klasörlerine dahil etmedikleri) cevabi yazılardan. Bursa Emniyet Müdürlüğü’nden gelen cevabi yazıda bu bilgiler olduğu gibi yer alıyor (Adli emanet klasör no. 2, dizin no. 31).
 


Öte yandan, savcılar iddianamede bu belge ilgili olarak aynen şöyle yazıyorlar (sayfa 274):
“1 nci Ordu Bölgesinde harekat kapsamında ihtiyaç duyulması halinde kullanmak için kamu kurum ve kuruluşlarına ait birçok araç, teçhizat ve iş makinesi ile ilgili sayısal verilerin ortaya konduğu, ayrıca 1 nci Ordu bölgesindeki bazı illerde el konulmak üzere 4×4 araçların belirlendiği anlaşılmıştır.

Planın istihbarat faaliyetleri kapsamında hazırlandığı anlaşılan belgelerin tamamının, Balyoz Harekat planının son kaydetme tarihi olan 2 Aralık 2002 tarihinden sonra oluşturulup plan seminerinden önce de son kez kaydedildiği, yapılan çalışmaların belli bir koordinasyon ve görev bölümü içerisinde gerçekleştiği ve tamamlanan istihbari çalışmaların bir kısmının 5-7 Mart 2003 tarihinde düzenlenen plan seminerinde yapılan sunumlarda özet olarak verildiği, dijital belgelerde yer alan fişleme çalışmalarının plan seminerinden önce tamamlandığı anlaşılmıştır.”

Peki, Bursa Emniyet Müdürlüğü tarafından savcılara yollanan ve 4×4 araçların listesinin 2003’de hazırlanmadığını açıkça gösteren bu yazıyı savcılar “gözden kaçırdıkları” için İDDİANAMEDE BÖYLE YAZMIŞ OLABİLİRLER Mİ ?..

İddianameden okumaya devam edelim (sayfa 320):

“Planda yer alan; ”irticai, bölücü ve yıkıcı tearrör örgütlerine mensup kişi, kurum ve kuruluşların menkul, gayrimenkul, ayni ve nakdi malvarlıklarına el konulacağı” hususlarına paralel olarak ”Güvenlik Harekat Planı Kapsamında El Konulması Planlanan 4×4 Araçların Çizelgesi” başlıklı belgede Balıkesir, Bursa, Çanakkale ve İstanbul illerinde bulunan toplam 91 adet 4×4 aracın belirlendiği, yapılan sorgulamalarda bahse konu araçlardan bazılarının o dönem gayrimüslim vatandaşlara ait olduğu anlaşılmıştır.”

Yapılan sorgulamalar, çeşitli il ve ilçelerin Emniyet Müdürlüğü’nden gelen ve emanate kaldırılan yazılar. Bu cevabi yazılarda araçların sadece tescil tarihleri değil, aynı zamanda kimlerin adına tescilli olduğu da belirtiliyor.

Bu araçların kimisinin gayrimüslilm vatandaşlara ait olduğu saptamasını aynı cevabi yazılar üzerinden yapan ve bunu iddianameye koyan savcılar, her nasılsa, belgedeki aracın belgede belirtilen plakasını 2006’da aldığı “detayını” atlıyorlar.EMNİYET İÇERİSİNDE -FT- Yapılanması ve Fetullah CEMAATİNİN SAHTE BELGELERİ

2003-2005 yıllarında A.B.D.’nin Türkiye büyükelçiliğini yapmış bulunan Eric Edelman’ın anlattığı ve Türkiye’de (o zamana dek) bilinmeyen bir olayı Tekrarlıyoruz:Olay daha sonra WİKİLEAK'S Belgelerindede gundeme gelmis BELGELER BEYAZ SARAY TARAFINDAN DA Doğrulanmıştı

“Edelman’ın görev yaptığı yıllarda, kendisine AKP hükümeti yanlısı ve Edelman’la çok iyi geçinmek için çabalayan bir grup tarafından bazı belgeler veriliyor. Bu elyazması fotokopilerin ordu içersinde bir darbe hazırlığına işaret ettiği iddia ediliyor.

Edelman, bu belgeleri inceletiyor. Amerikan uzmanların yaptığı çalışma belgelerin gerçek olmadığı sonucuna varıyor. Edelman da kendisine sahte belgeler verilerek orduda gerçek bir darbe hazırlığı varmış izlenimi yaratılmasına çalışıldığı kanaatine varıyor.”

Bu konuda Edelman bize ek bir bilgi verdi ve (gene kendi müsaadesiyle) bu bilgiyi şimdi aktarıyoruz. Kendisine sahte darbe belgelerini veren Gülen cemaatiyle bağlantılı bir kişi imiş (Edelman’ın sözlerini çarpıtmamak için, İngilizcesini de verelim: “an individual connected to the Gülen movement”).

Bu bilgiler Türkiye’de darbe belgesi sahteciliğinin uzun bir geçmişi olduğunu gösteriyor. Bu sahteciliğin arkasında kimler olabileceğine de bir nebze ışık tutuyor.

DAHA FAZLA BALYOZ BELGELERİ İÇİN TIKLA;

Balyoz tertibi-1

Balyoz tertibi-2...
Balyoz tertibi-3...
Balyoz tertibi-4...
Balyoz tertibi-5...
Balyoz tertibi-6...

 
 


BELGELERİ TIKLA İNCELE

ADLİ EMANET YENİ RECORDATİ İLAÇ FİRMASI KAYITLARI

10.AĞIR CEZA MAHKEMESİ RED KARARI
istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss