İLK BALYOZ HAKİMLERE


Balyoz ve Dink davasının hakimleri görevden alınmalarına tepki göstererek emekliliklerini istedi.

HSYK’nın görevden aldığı Balyoz davası hakimi İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Zafer Başkurt ile Hrant Dink davasına bakan 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin başkanı Erkan Canak, emekliliklerini istedi. Her iki hakimin talepleri Bakanlık Personel Genel Müdürlüğü tarafından kabul edildi. HSYK, Balyoz davasına bakacak olan mahkemenin Başkanı Başkurt’u, davanın ilk duruşmasından 48 saat önce Gebze’ye düz hakim olarak atamış, Dink davasına bakan Hakim Erkan Canak’ı da görevden alarak Sakarya’ya düz hakim olarak atanmasına karar vermişti.

Her iki hakim de yeni görev yerlerine gitmek yerine emekli olmayı tercih etti. İki hakimin emeklilik dilekçesi Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından kabul edildi.

İŞTE ORDUYA BALYOZ İNDİREN O HAKİMLERBALYOZ DAVASI’NDA 102 ASKERİN TUTUKLANMALARINI İSTEDİLER Şok kararı; istanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin üç hakimi Ali Efendi Peksak, Davut Bedir ve Murat Üründü aldı.

Peki kim bunlar?
Sorgu hakimi Ali Efendi Peksak A. EFENDİ PERSAK: HABERAL’m mahkum ettirdiği hakimlerden. Ergenekon savcılarıyla yemekte görüldü…

URFİ Çetinkaya’nın uyuşturucu davasında, rüşvet istediği iddia edilen hakimin reddi talebini reddetti.

MÜESSESELEŞMİŞ ÇETEYLE arazi pazarlığı yaptığı iddia edilen AKP adayı Sibel Çarmıklı’yı serbest bıraktı.

 

TIKLA GERCEGE ULAS
Balyoz CD’si en erken Ağustos 2009’da hazırlandı


Bütün Balyoz belgelerinin kayıtlı olduğu ve sözde 5 Mart 2003’de Çetin Doğan için hazırlanan CD’nin içinden çok daha ileriki tarihlerde hazırlandığı belli olan bir çok belgenin çıktığını tespit etmiştik.

Örneğin, daha önce bahsettiğimiz gibi, bu CD’den çıkan ve Balyoz planı ile kontrol altına alınacak İstanbul’daki ilaç depolarını listeleyen bir belgede Yeni İlaç ve Hammaddeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bulunuyor.

Aşağıda belgenin ilk sayfasını görüyorsunuz.

Yeni İlaç firmasının Ekim 2008’de [İtalyan Recordati firması] tarafından satın alındığını, Yeni İlaç isminin Yeni Recodati İlaç olarak değişmesinin Rekabet Kurumu’nun Aralık 2008’de bu satın almayı onaylandıktan sonra gerçekleştiğini belirtmiştik.****

Yeni edindiğimiz bir belge bu isim değişikiliğinin tam olarak hangi tarihte gerçekleştiğini gösteriyor.

10 Ağustos 2009 tarihli, 7372 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nden görüleceği üzere, Yeni İlaç firmasının ismi, şirketin 30 Temmuz 2009’daki Olağanüstü Genel Kurul toplantısında oybirliği ile alınan kararla Yeni Recordati İlaç olarak değişiyor, ve bu değişiklik 4 Ağustos 2009’da tescil ediliyor.

Demek ki, 2003 hazırlandığı iddia edilen Balyoz CD’si en erken Ağustos 2009da hazırlanmış 

 

 

DAHA FAZLA BALYOZ BELGELERİ İÇİN TIKLA;

Balyoz tertibi-1

Balyoz tertibi-2...
Balyoz tertibi-3...
Balyoz tertibi-4...
Balyoz tertibi-5...
Balyoz tertibi-6...

 

 

 

 

TEĞMEN ÇELEBİ İÇİN TUTULAN EMNİYET TESBİT TUTANAĞI OLUP MAHKEMENİN ARAŞTIRILMASI İSTEĞİ ÜZERİNE EMNİYET TARAFINDAN BİLDİRİLMİŞTİR

 


BELGELERİ TIKLA İNCELE

TEĞMEN ÇELEBi Emniyet TESBİT TUTANAĞI
TEĞMEN ÇELEBİ Telefon KAYITLARI BİLİRKİŞİ TUTANAKLARINDAN
TEĞMEN ÇELEBİ Telefon DÖKÜMLERİ ARA KARAR BİLİRKİSİ RAPORU

istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss