MEMLEKET KİMLERE EMANET!
BALIK KOKARSA TUZLARSINIZ TUZ KOKARSA NE YAPARSINIZ ?

PKK, 10 Ekim'de Kuzey Irak'taki Hakurk ve Hinere kamplarına yönelik hava harekâtı sırasında, KCK Konsey üyesi 'Rüstem Cudi' kod adlı Rüstem Osman, PKK'nın sözde Askeri Konsey Üyeleri 'Çiçek Kıçi' kod adlı Guhar Çekirge ile 'Alişer Koçgiri' kod adlı Yücel Halis'in de aralarında olduğu 7 teröristin öldüğünü açıkladı.

20 yıldır örgütte yeralan, 1993'te Koçgiri Eyaleti' olarak adlandırılan Sivas- Zara- Divriği- Kangal ve Hafik bölgesinin, ise 2005'te Hakkâri bölge sorumlusu olan Halis'in, 12 askerin şehit olduğu Dağlıca baskınının planlayıcısı olduğu belirtildi.

Halis, saldırıda kaçırılan 8 askerin DTP'li milletvekillerine teslimi sırasında hazırlanan tutanağa PKK adına imza atmıştı.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlarından Ziya Halis'in yeğeni olan Yücel'in ismi son olarak Madımak olayında da geçmişti.

Fehman Hüseyin'in yakın adamlarından Suriye uyruklu Rüstem Cudi'nin de, Çukurca'da Binbaşı Yavuz Başyar ile 7 asker ve 1 köy korucusunun şehit olduğu mayınlı saldırının emrini verdiği belirtildi.

Örgütün 'Şahin' kanadına yakınlığıyla bilinen Cudi'nin Halis ile birlikte Dağlıca baskının ve Gabar Dağı'nda 13 askerin şehit edildiği saldırılarda planlayıcı olduğu kaydedildi.

TIKLA ;SAYIN BAKAN İĞNEYİ ÖNCE KENDİNE..

Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.